Najnowsze

Najnowsze

Baza Victory już iracka

Do niedawna bywało tam nawet 100 tys. ludzi, z czego połowę stanowili amerykańscy żołnierze. Teraz, po ośmiu latach od inwazji, Victory Base Complex pod Bagdadem znalazła się w rękach Irakijczyków.

Prezydent Starachowic w rękach CBA. Znowu

Podejrzany o korupcję prezydent Starachowic - Wojciech B. znów został zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. - Zatrzymanie ma związek z pojawieniem się nowych okoliczności w śledztwie - poinformował prokurator Piotr Kosmaty. Zatrzymania dokonano właśnie na polecenie Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie.

"Przeklinanie uśmierza ból"

Przeklinanie działa jak środek przeciwbólowy, ale tylko pod warunkiem, że nie jest nadużywane - uważa naukowiec badacz cytowany przez brytyjski dziennik "The Independent".

Proces za "agenta śpiocha" odroczony

Za zamkniętymi drzwiami Jarosław Kaczyński ma 17 stycznia składać wyjaśnienia jako oskarżony przez b. szefa MSWiA Janusza Kaczmarka o zniesławienie określeniem "agent śpioch". Lider PiS odpiera ten zarzut. Politykowi grozi do roku więzienia. Dzisiaj przed Sądem Rejonowym dla m. st. Warszawy odczytano prywatny akt oskarżenia wobec Kaczyńskiego.

"Dokonajcie 4 grudnia właściwego wyboru"

- Razem sprawimy, że Rosja będzie krajem nowoczesnym, wysoko rozwiniętym i komfortowym do życia - oświadczył prezydent Dmitrij Miedwiediew dwa dni przed wyborami do Dumy w orędziu pokazanym przez wszystkie rosyjskie państwowe stacje telewizyjne.

Po wybuchu kamienica do rozbiórki

Kamienica, w której dziś rano doszło do wybuchu gazu, zostanie przeznaczona do rozbiórki. W wyniku eksplozji gazu przy ul. Grudziądzkiej w Bydgoszczy dwóch mieszkańców kamienicy doznało obrażeń. Ranny został także strażak, który brał udział w akcji ratowniczej. Wybuch nastąpił około godziny 6.40, zawaliła się ściana frontowa kamienicy, zniszczeniu uległ parter i pierwsze piętro budynku. Ewakuowano mieszkańców sąsiednich kamienic. O wybuchu w centrum Bydgoszczy poinformował nas mieszkaniec miasta.

Sikorski "zakneblowany"? "Nie ma żadnego zakazu"

Radosław Sikorski dostał zakaz publicznych wypowiedzi na temat swojego poniedziałkowego wystąpienia w Berlinie, które dotyczyło Unii Europejskiej - donosi "Nasz Dziennik" i pisze, że zakaz ministrowi miał wydać premier Donald Tusk. - Gdybym był "zakneblowany", to by mnie tutaj nie było. A jestem - oświadczył w TOK FM szef polskiej dyplomacji.

"Europa musi działać jak dobrze prosperujące przedsiębiorstwo"

Skończył się definitywnie czas marnowania pieniędzy, ale także godzin, dni i miesięcy, jeśli chodzi o podejmowanie decyzji stricte politycznych - powiedział premier Donald Tusk, odnosząc się do sytuacji w Europie przed grudniowym szczytem UE. Jego zdaniem, Europa powinna działać jak dobrze prosperujące przedsiębiorstwo. A do tego jest potrzebny nowy traktat UE. Pomysły polskiego rządu dotyczące naprawy Unii trafią do ambasadorów krajów UE - dowiedziała się TVN24.

Walczyła o wolną Polskę, teraz nie ma za co żyć

Czwartek, 1 grudnia Lata temu walczyła o wolną Polskę, dziś nie ma co włożyć do garnka. Elżbieta Wieczorek, działaczka Solidarności ze starogardzkiego Elektronu. W stanie wojennym była internowana, później zwolniono ją z pracy. Dziś schorowana mieszka w koszmarnych warunkach, z emerytury ledwo przekraczającej 600 złotych.

Początek grudnia, a sezon grzybowy trwa

Koniec listopada i początek grudnia to zazwyczaj czas lepienia bałwanów. Okazuje się, że w tym roku, zamiast śnieżnego szaleństwa, wciąż można wybrać się na grzyby.

Clinton spotkała sie z Suu Kyi

- Jestem głęboko przekonana, że jeśli będziemy wspólnie pracować - i kiedy mówię my, mam na myśli birmański rząd, opozycję i naszych przyjaciół ze Stanów Zjednoczonych i całego świata - to nie będzie odwrotu z drogi w kierunku demokracji - powiedziała liderka birmańskiej opozycji Aung San Suu Kyi dziennikarzom po z sekretarz stanu Hillary Clinton.

Z karabinem maszynowym u boku Mikołaja

Na kolanach u Świętego Mikołaja z karabinem maszynowym w ręku - tak do zdjęcia bożonarodzeniowego można pozować w jednym z klubów strzeleckich w Stanach Zjednoczonych.

Kat. B1 pod lupą prokuratury

Prokuratura interesuje się osobami, które w ostatnich latach zdobyły prawo jazdy kategorii B1. Pod lupą są też egzaminatorzy z trzech Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego. Śledczy ujawniają, że sprawa ma związek z nielegalnymi przeróbkami samochodów.

Senyszyn do Palikota?

Szykują się kolejne transfery z SLD do Ruchu Palikota. Następna ma być europosłanka Joanna Senyszyn, z którą Janusz Palikot ma prowadzić rozmowy już od kilku tygodni - twierdzi "Polska The Times".

Pakistańczycy na granicy będą odpowiadać siłą

"Pełną wolność" do odpowiadania na ewentualne ataki NATO na pograniczu afgańsko-pakistańskim dał swoim żołnierzom szef pakistańskiej armii Ashfaq Parvez Kayani, informuje "Hindustan Times". "Wall Street Journal" dodaje zaś, że do ostatniego krwawego incydentu na granicy, w którym zginęli pakistańscy żołnierze, mogli przyczynić się sami Pakistańczycy.

Ludzie Schetyny i Pawlaka stracą pracę?

Szykuje się druga ofensywa w sprawie spółek Skarbu Państwa. Politycy PO chcą wrócić do prac na ustawą o nadzorze właścicielskim, która m.in. zmienia zasady wyłaniania ich szefów - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

"Krytyka" wynosi się z Nowego Światu

"Krytyka Polityczna" będzie musiała pożegnać się z lokalem przy Nowym Świecie 63. Ale to nie efekt dochodzenia w sprawie zamieszek 11 listopada. Ratusz przygotowuje zwrot kamienicy, w której organizacja działa - informuje "Gazeta Stołeczna".

Anglikom może zabraknąć wody

Susza, za sprawą jednych z najniższych od 100 lat opadów deszczu, nęka środkową i wschodnią Anglię od czerwca. To z jej powodu zużycie wody musi być kontrolowane. - Istnieje naprawdę wysokie ryzyko, że w przyszłym roku wody w Anglii zabraknie - ostrzega rząd.

50 tys. powstańców stworzy armię

Kto ma broń, ten ma władzę - z tej zasady świetnie zdają sobie sprawę nowe libijskie władze, które zapowiedziały, że do nowych libijskich sił zbrojnych zostanie powołanych 50 tys. byłych powstańców.

Białoruś zrzuca winę na Polskę

Szef Departamentu Konsularnego białoruskiego MSZ Alaksandr Astrouski obarczył w czwartek Polskę winą za to, że dwustronna umowa o małym ruchu granicznym nie weszła jeszcze w życie. - W ostatnim czasie Warszawa wykonała cały szereg kroków, które utrudniają realizację odpowiednich porozumień między Białorusią i Polską - oświadczył Astrouski w państwowej telewizji.

Barack, Michelle i Kermit śpiewali kolędy

Barack Obama uroczyście zapalił lampki na choince przed Białym Domem. W ceremonii towarzyszyła prezydentowi Pierwsza Dama - Michelle Obama, córki: Sasha i Malia, Święty Mikołaj oraz Kermit Żaba.

Merkel chce się dogadać z talibami

Niektórzy talibowie mogą wnieść użyteczny wkład w proces pokojowy w Afganistanie, jeśli zerwą wszelkie więzi z Al-Kaidą i zrezygnują z przemocy - oświadczyła kanclerz Niemiec Angela Merkel w wywiadzie dla niemieckiego dziennika "General-Anzeiger".

Upomnienie za akademię z Kaczyńskim

Uczniowie z Marcinkowic w czasie lekcji brali udział w uroczystości, na którą przyjechał prezes PiS Jarosław Kaczyński. Zareagowało kuratorium oświaty. Dyrektorka szkoły została wezwana na rozmowę - pisze "Rzeczpospolita".

Szef Al-Kaidy: Porwaliśmy Amerykanina

Al-Kaida przyznała się do porwania w sierpniu w Pakistanie Amerykanina, Warrena Weinsteina i ogłosiła, że odzyska on wolność tylko wówczas, jeśli wypuszczeni zostaną wszyscy więźniowie zatrzymani pod zarzutem powiązań z siatką terrorystyczną, a ataki powietrzne w krajach muzułmańskich zostaną wstrzymane. Poinformował o tym monitorujący internet serwis SITE.

Rosyjskie pociski obronią Syrię od morza

Do tej pory o dozbrajaniu Syryjczyków informowały izraelskie i arabskie media. Teraz to rosyjska agencja Interfax donosi, że Rosja dostarczyła Syrii przeciwokrętowe pociski manewrujące. Dzięki nim Syryjczycy mogą bronić się przed ewentualną inwazją od strony morza.

Płytki Ren i górskie stoki bez śniegu

Trwa susza w Niemczech, Austrii i Serbii. Wody jest tak mało, że żegluga śródlądowa na Renie i Dunaju została sparaliżowana, a w górskich ośrodkach nikt nawet nie myśli o włączaniu armatek śnieżnych. I nic nie zapowiada zmiany.

"Paczki solidarności" Zachodu z Polakami. Na dużym ekranie

To był ten moment, zwłaszcza przed świętami, na który czekało wiele polskich rodzin. Paczki z Zachodu, a w nich najczęściej mleko w proszku, holenderski pomarańczowy ser i słone masło. W 30. rocznicę pierwszego takiego konwoju z Niemiec powstał film dokumentalny "Paczki solidarności". To niezwykła opowieść o pomocy ponad granicami, ponad systemami i ponad różnicami.

"Nie czailiśmy się w ukryciu". Ostatnia książka Jaruzelskiego

"Był mniejszym złem, ale zło nawet mniejsze jest również złem" - tak o stanie wojennym pisze w swojej najnowszej i zarazem ostatniej książce "Starsi o 30 lat" Wojciech Jaruzelski. Przekonuje, że jego wprowadzenie nie było tajemnicą. "Nie czailiśmy się w ukryciu" - zapewnia i podkreśla, że choć o planach polskich władz wiedzieli Amerykanie, to nie poinformowali o tym "Solidarności, Kościoła, Papieża-Polaka".

Były zakonnik-pedofil skazany

Francuski sąd skazał w czwartek na 5 lat więzienia byłego zakonnika Pierre-Etienne'a Alberta za molestowanie 38 chłopców i dziewczynek. Ofiary to dzieci w wieku od 5 do 14 lat. Oskarżony przyznał się, że napastował seksualnie dziesiątki dzieci.