Najnowsze

Najnowsze

Cameron ma oparcie w niemieckiej prasie. "Otworzył drzwi do dyskusji"

Wystąpienie premiera Davida Camerona, w przeciwieństwie do wielu europejskich polityków, znalazło zrozumienie w niemieckiej prasie. "Financial Times" pisze z kolei, że od lat wiele wskazywało, iż referendum w sprawie brytyjskiego członkostwa w Unii Europejskiej jest nieuniknione.

Sanki za samochodem: tragiczny koniec zabawy rodzeństwa

20-latek z Koła zorganizował młodszemu rodzeństwu samochodowy kulig. Ciągnął volkswagenem sanki, na których siedziały jego siostry bliźniaczki. Niebezpieczna zabawa zakończyła się tragedią. Sanki uderzyły w betonowy słup. Jedna z dziewczynek zmarła.

Migalski o apelu ws. wraku: To przełomowe oświadczenie

- Uzyskaliśmy więcej, niż chcieliśmy. Chcieliśmy tylko "żądania zwrotu wraku", a dostaliśmy "żądanie zwrotu wraku" plus "żądanie jak najszybszego zakończenia śledztwa" - mówił w "Jeden na Jeden" w TVN24 europoseł PJN Marek Migalski o treści apelu unijnej komisji UE-Rosja. Zdaniem polityka krytyczna reakcja szefa MSZ Rosji to dowód, że został zrobiony kawał dobrej roboty.

USA wysyłają kobiety do boju

Sekretarz obrony USA Leon Panetta postanowił znieść zakaz udziału kobiet w walkach na froncie - poinformowały w środę wieczorem amerykańskie media. Dzięki temu kobiety będą mogły brać udział w patrolach bojowych, a niewykluczone, że będą mogły także wchodzić w skład elitarnych jednostek do zadań specjalnych, takich jak Navy SEAL.

W piątek strajk kolejarzy. "Dziś decyzja gdzie i kiedy"

Pomimo wczorajszego spotkania z ministrem transportu, kolejarze zdecydowali się utrzymać decyzję o strajku ostrzegawczym. Ma się on odbyć w piątek od godz. 7 do 9. Jak mówił Henryk Grymel z NSZZ "Solidarność", dziś zostanie podjęta decyzja o tym gdzie i kiedy staną pociągi. Jak tłumaczył, kolejarzom "chodzi o zasadę". - Najgorsze jest, jak się odbiera komuś przywileje - przekonywał.

Phenian zapowiedział próbę nuklearną. "Wyrównanie rachunków z USA za pomocą siły"

Korea Północna planuje przeprowadzenie trzeciej próby nuklearnej oraz dalsze testy z rakietami dalekiego zasięgu - poinformowała w czwartek północnokoreańska Komisja Obrony Narodowej cytowana przez agencję KCNA. Reżim do tej pory zdetonował bombę w 2006 i 2009 r., a w grudniu 2012 r. wyniósł na orbitę satelitę za pomocą rakiety balistycznej dalekiego zasięgu Unha-3.

NIK: 200 kontroli w tym roku. Także fotoradarów

Najwyższa Izba Kontroli w 2013 roku zamierza skontrolować m.in.: politykę jądrową, sieci energetyczne, fotoradary, policję drogową, wykorzystanie wybudowanych stadionów oraz nadzór nad służbami specjalnymi i jednostkę GROM.

80 mln zł oszczędności na znakach drogowych

80 mln zł rocznie oszczędności przyniosłyby zmiany w przepisach pozwalające na inne znakowanie dróg - szacuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. GDDKiA chce m.in. zmniejszenia o połowę szerokości linii wyznaczającej skrajnię drogi.

Trzy pomysły na związki partnerskie. Pierwsze czytanie

Związki partnerskie w parlamencie. Sejm zajmie się dziś trzema projektami ustaw, które miałyby ustanowić w Polsce nową instytucję - związku partnerskiego, zarówno dla par hetero-, jak i homoseksualnych. Będzie to pierwsze czytanie, posłowie zdecydują więc, czy chcą się tymi projektami zajmować dalej, czy odrzucą je od razu.

SKM nie chce strajkować. PKP może wyłączyć jej prąd

Związkowcy z Szybkiej Kolei Miejskiej doszli do porozumienia z zarządem spółki. Podczas piątkowego strajku maszyniści wywieszą tylko flagi. Niewykluczone jednak, że pociągi SKM i tak się zatrzymają. Jeśli związkowcy z PKP Energetyka wyłączą prąd, żaden pociąg nie pojedzie.

Ojciec z synem zginęli w wypadku

Do dramatycznego wypadku doszło w Przechlewie na Pomorzu. Samochód osobowy zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Na miejscu zginął ojciec z synem.

Gest pani marszałek

Marszałek Sejmu ma gest. Sobie i swoim zastępcom dała premię. W sumie z budżetu państwa ubędzie przez to ćwierć miliona złotych. A że chodzi tylko o 6 osób, to łatwo policzyć, że każdej trafi się pokaźna sumka. Płaci za to, i to w ogólnoświatowym kryzysie, pan, pani, społeczeństwo. Dlatego na Ewę Kopacz ruszyła lawina krytyki.

Bogactwo z kosmosu

Szukają państwo pomysłu na biznes? Mamy taki, tyle że daleko stąd. Wystarczy upolować bogatą w złoża asteroidę, wymyślić technologię wydobywania tych złóż i przesyłania ich na Ziemię. Można stać się potentatem w wydobyciu niklu, żelaza czy złota. Jest jedno "ale". Wyścig po te surowce już się zaczął. Żeby do niego dołączyć. trzeba mieć wielkie pieniądze. 

Popełnił samobójstwo przez marihuanę?

Nie wiedzieliśmy, niczego nie zauważyliśmy - mówią rodzice 16-latka, który w wigilię popełnił samobójstwo. Podejrzewają, że zrobił to przez marihuanę, którą palił od trzech miesięcy. Na co powinni zwrócić uwagę? Na zmiany w zachowaniu, wyglądzie, na to ile śpi i co je. To tak ogólnie, bo każdy jest inny i na każdego marihuana może mieć inny wpływ.

Interwencja francuska w Mali za 30 milionów euro

Interwencja wojsk francuskich w Mali, wspierająca armię malijską w ofensywie przeciwko islamistom, w ciągu trzynastu dni kosztowała około 30 mln euro - poinformował w środę francuski minister obrony Jean-Yves Le Drian.

Pięć lat po katastrofie

Był wieczór, była zła pogoda, był długi lot. Kłopoty zaczęły się przy podchodzeniu do lądowania na lotnisku w Mirosławcu. Wojskowa CASA runęła na ziemię, zginęli wszyscy, którzy byli na pokładzie, w sumie 20 osób. Dziś, w piątą rocznicę tamtych wydarzeń, reporter "Polski i Świata" wsiadł do CASY i przeleciał nad miejscem tragedii. Wieńce i znicze złożyli tam dowódcy wojskowi, urzędnicy i rodziny ofiar.

Niebezpieczna jazda autobusu. "Mogła zawinić sygnalizacja"

"Temu kierowcy MPK widocznie się śpieszyło z pasażerami, bo bez najmniejszych skrupułów wjechał na czerwonym na skrzyżowanie" - twierdzi jeden z mieszkańców Poznania i pokazuje nagranie niebezpiecznej sytuacji. ZDM tłumaczy, że chce sprawdzić, czy sygnalizacja na tym skrzyżowaniu działa poprawnie.

Życie bez fikcji

Na jutrzejszą debatę i jej efekty czeka w Polsce około 15 tysięcy par homoseksualnych, które wychowują wspólnie dzieci. Nie adoptowane, a biologiczne dzieci jednego z partnerów. Pary, z którymi rozmawiała reporterka "Czarno na białym" mają akceptację najbliższych, znajomych, a po tym jak się ujawniły, także wielu nieznajomych. Twierdzą, że wiodą zwykłe życie ze wszystkimi radościami i problemami wychowawczymi. Typowymi też dla tzw. normalnych rodzin. Mają tylko jeden lęk. O los dzieci w razie śmierci partnera, który nie jest formalnie rodzicem.

Prawie małżeństwo

Rzeczywiście temat został sprowadzony do orientacji seksualnej, a tak naprawdę dotyczy jednej z podstawowych zasad konstytucyjnych - zasady równości wobec prawa. Ludzie w związkach niezalegalizowanych mają dziś mniej praw niż małżeństwa. W myśl przepisów są dla siebie obcy. Nie mogą więc dziedziczyć majątku, wspólnie się opodatkować, dostawać zasiłku na opiekę, nie mogą nawet liczyć na informacje o stanie zdrowia partnera, gdy jedno z nich trafi do szpitala. Przyziemne, codzienne sprawy i jednocześnie problemy, z istnienia których nawet sami zainteresowani nie zawsze zdają sobie sprawę.