Najnowsze

Najnowsze

Ostatnie chwile astronautów

Przez prawie 7 minut wiedzieli, że zginą. Wiedzieli, że ani sami nic nie mogą zrobić, ani liczyć na jakąkolwiek pomoc z ziemi. Prawdopodobnie nie byli świadomi, kiedy ich kapsuła zaczęła się rozpadać, bo wcześniej zabiło ich jej rozhermetyzowanie. Ale tak naprawdę o ostatnich minutach lotu wahadłowca Columbia nadal wiadomo bardzo niewiele. Mimo, że od katastrofy która pochłonęła życie 7 astronautów minęło już 10 lat.

Katastrofa demograficzna?

Jest nas coraz mniej. W zeszłym roku na każde 100 tysięcy mieszkańców przybył zaledwie jeden. To kolejny niechlubny rekord, który pobiliśmy. I jeśli szybko się to nie zmieni, to z każdym rokiem będzie gorzej. Już za dwa lata - według prognoz demograficznych - liczba ludności Polski zacznie spadać, a w 2035 zaczniemy to boleśnie odczuwać. Jak się przygotować, by bolało mniej?

Obama dostanie nowy Gabinet Owalny?

Przed planowanym, dwuletnim remontem Zachodniego Skrzydła Białego Domu, prezydent USA Barack Obama być może już latem przeniesie się do repliki Gabinetu Owalnego w innym budynku - informują portale RealClearPolitics i Politico.

Clinton zamknęła za sobą drzwi. "Jestem dumna, będę tęsknić"

Ponad tysiąc pracowników Departamentu Stanu USA żegnało w piątek po południu odchodzącą ze stanowiska sekretarza stanu Hillary Clinton. W budynku im. Harry'ego Trumana Clinton w płomiennym przemówieniu podziękowała za cztery lata pracy, po czym symbolicznie wyszła przez frontowe drzwi budynku. - Odcisnęłaś głębokie piętno na polityce zagranicznej kraju. Będziemy tęsknić - powiedział zastępca sekretarza stanu William Burns.

Pawłowicz: Korzystam z wolności słowa

Korzystam z wolności słowa, uważam, że nie przekroczyłam granic przyzwoitości - stwierdziła w wywiadzie dla "Naszego Dziennika" posłanka PiS Krystyna Pawłowicz. Nawiązała w ten sposób do negatywnych reakcji w internecie, jakie wywołała swoimi wypowiedziami, m.in. na temat posłanki Ruchu Palikota Anny Grodzkiej.

"Chcemy obalić reżim pokojowymi metodami"

Propozycję podjęcia pokojowych rozmów z reżimem prezydenta Baszara el-Asada potwierdził w Monachium szef syryjskiej koalicji opozycyjnej Moaz al-Chatib. Jednocześnie zarzucił międzynarodowej wspólnocie milczenie wobec zbrodni popełnianych przez rząd Syrii.

Zdechł ulubiony pies Busha. Miał raka

Amerykański prezydent Harry Truman powiedział kiedyś, że jeśli chce się mieć przyjaciela w Waszyngtonie powinno się mieć psa. Były prezydent USA George W. Bush miał teriera szkockiego o imieniu Barney. W piątek poinformował, że Barney zdechł.

Badają dreamlinery "szybko" i "robią postępy"

Śledztwo ws. akumulatorów w boeingach typu 787 Dreamliner szybko posuwa się do przodu - zapewniła w piątek rzeczniczka National Transportation Safety Board (NTSB). Ma to związek z maszyną japońskich linii, która awaryjnie lądowała w Bostonie.

Jest już projekt o finansowaniu budowy dróg z fotoradarów

Pieniądze z fotoradarów na budowę dróg - takie hasło rzucił rząd. Reporter "Czarno na Białym" dotarł do dokumentu, w którym zapisano, na co mają być przeznaczone środki zdobyte dzięki zdjęciom z polskich dróg. W grę ma wchodzić astronomiczna kwota półtora miliarda złotych.

"Ministrowie powinni zareagować wcześniej, by mleko się nie rozlało"

Polscy ministrowie interweniują w Brukseli ws. zamrożenia europejskich pieniędzy na polskie drogi dopiero po 40 dniach. To zdecydowanie za późno - stwierdził w "Faktach po Faktach" eurodeputowany Adam Bielan. Jego zdaniem, sprawa ta zaszkodzi polskim negocjatorom podczas przyszłotygodniowego szczytu ws. budżetu UE. Również zdaniem Józefa Oleksego, "rząd zamilkł w tej sprawie".

Negował Holokaust. W ramach kary odwiedzi Auschwitz

1,5 roku więzienia w zawieszeniu, a w ramach kary - wizyta w obozie Auschwitz i opisanie swoich przeżyć. W piątek sąd uznał winnym negowania Holokaustu 42-letniego Węgra. W trakcie demonstracji w 2011 roku w Budapeszcie, mężczyzna rozwinął transparent z napisanym po hebrajsku tekstem: "Zagłady nie było".

Samobójstwa wśród weteranów. 22 każdego dnia

Z 18 do 22 wzrosła średnia liczba samobójstw popełnianych każdego dnia przez weteranów, którzy służyli w amerykańskim wojsku. W piątek resort ds. weteranów opublikował w tej sprawie raport. Jak podkreślił minister ds. weteranów Eric Shinseki, przedstawione dane pomogą poprawić profilaktykę.

"Ministrowie powinni zareagować wcześniej, by mleko się nie rozlało"

- Polscy ministrowie interweniują w Brukseli ws. zamrożenia europejskich pieniędzy na polskie drogi dopiero po 40 dniach. To zdecydowanie za późno - stwierdził w "Faktach po Faktach" eurodeputowany Adam Bielan. Jego zdaniem, sprawa ta zaszkodzi polskim negocjatorom podczas przyszłotygodniowego szczytu ws. budżetu UE. Również zdaniem Józefa Oleksego, "rząd zamilkł w tej sprawie".

Sikorski o przyjęciu euro: to leży w naszym interesie

Szef MSZ Radosław Sikorski powiedział, że w politycznym interesie Polski jest przynależność do najściślejszego kręgu decyzyjnego UE, ale o terminie przyjęcia przez Polskę euro muszą zdecydować ministrowie finansów i gospodarki oraz NBP.

Zmarł legendarny burmistrz Nowego Jorku

Były burmistrz Nowego Jorku Edward Koch, który pełnił urząd przez trzy kadencje (1978-89), zmarł w piątek w wieku 88 lat. Za czasów znanego z ciętego języka Kocha miasto wyszło z ruiny finansowej, ale zmagało się z bezdomnością, wysoką przestępczością i AIDS.

Kryzys euro się nie skończył, ale jest lepiej. "Osiągnęliśmy postępy"

Kryzys strefy euro jeszcze się nie skończył, ale dzięki konsekwentnym reformom Unii Europejskiej sytuacja jest lepsza niż rok temu - stwierdzili zgodnie uczestnicy dyskusji rozpoczynającej 49. Konferencję Bezpieczeństwa w Monachium. Podczas trwającej do niedzieli konferencji, eksperci i politycy poruszą m.in. problem przyszłości UE oraz aktualnej sytuacji w Syrii i Mali.