Najnowsze

Najnowsze

Reżim proponuje rozmowy, opozycja mówi twardo "nie"

Syryjski minister spraw zagranicznych złożył ofertę rozpoczęcia rozmów z zbrojną opozycją. Jak zaznacza agencja Reutera, była to najbardziej bezpośrednia propozycja od początku wojny domowej. Opozycja szybko odrzuciła ofertę. Rebelianci chcą rozmawiać dopiero wtedy, gdy dyktator Baszar al-Asad ustąpi ze stanowiska.

Kolejne osoby aresztowane ws. śmierci 1,5-rocznego chłopca

Kolejne osoby aresztowane w związku ze śmiercią półtorarocznego chłopca ze Szczecina. Wujek dziecka oraz jego konkubina spędzą za kratkami trzy miesiące. W areszcie jest już matka chłopca. Nadal jednak nie wiadomo, w jakich okolicznościach zginął, i gdzie znajdują się jego zwłoki.

Ukraina dzierży "klucz do zbliżenia z UE"

Klucz do zbliżenia Ukrainy z Unią Europejską znajduje się w Kijowie - napisali przed rozpoczynającym się w poniedziałek w Brukseli szczycie Ukraina-UE, szef Komisji Europejskiej Jose Barroso i przewodniczący Rady Europejskiej Herman Van Rompuy.

Kraków chce 11 mld zł z Unii

Aż 11 mld zł potrzeba, by ziściło się marzenie krakowskich włodarzy o mieście czystszym i lepiej skomunikowanym - informuje "Puls Biznesu".

Miller: Lista Kwaśniewskiego to związek towarzysko-biznesowy

To lista związku towarzysko-biznesowego. Programowo trudno to zdefiniować - powiedział w "Jeden na jeden" w TVN24 szef SLD Leszek Miller. Odniósł się w ten sposób do ogłoszonego w piątek przez Aleksandra Kwaśniewskiego oraz Janusza Palikota i Marka Siwca projektu centrolewicowej listy do europarlamentu pod roboczą nazwą Europa Plus.

Poranione ciało w kanale. Policja bada sprawę

Ciało młodego mężczyzny z raną szyi wyłowili w niedzielę konińscy policjanci. Znajdowało się przy śluzie na kanale Warta-Gopło w Koszewie (woj. wielkopolskie). Sekcja zwłok wyjaśni, czy do śmierci tego człowieka przyczyniły się osoby trzecie.

70 lat temu powstał obóz dla Romów w Auschwitz

70 lat temu do niemieckiego obozu Auschwitz dotarł pierwszy transport z Romami. 26 lutego w Auschwitz II-Birkenau powstał tak zwany obóz cygański (Zigeunerlager). Istniał 17 miesięcy. Większość więzionych w nim osób, około 21 tys., została zgładzona lub zmarła.

Polscy księża "hitem eksportowym"

Polscy duchowni to kolejna grupa zawodowa, która staje się naszym "hitem" eksportowym. Biskupi m.in. z Irlandii, Niemiec, Wielkiej Brytanii wysyłają błagalne listy do episkopatu Polski z prośbą o przysłanie im polskich duszpasterzy - donosi "Dziennik Polski".

Zagraniczni lekarze na Wyspach muszą być biegli w angielskim

Zagraniczni lekarze, także z krajów Europejskiego Obszaru Gospodarczego (UE oraz Norwegia, Islandia i Liechtenstein), zainteresowani pracą w brytyjskiej publicznej służbie zdrowia (NHS), będą musieli wykazać się biegłą znajomością angielskiego.

Opublikują listę skorumpowanych urzędników

Rząd RPA w najbliższych dniach opublikuje listę nazwisk urzędników skazanych za korupcję i tych, których dobra zostały zamrożone lub skonfiskowane przez państwo - zapowiedział w niedzielę minister sprawiedliwości Jeffrey Thamsanqa Radebe.

Najlepsza piosenka

Tego Oscara przyznano jeszcze przed galą. Na gali tylko przypieczętowano - Adele za "Skyfall" do filmu o najnowszych przygód Bonda.

Najlepsza scenografia

Nie "Hobbit", nie "Życie Pi", nie "Anna Karenina", a "Lincoln" (Rick Carter, Jim Erickson) dostał Oscara w tej kategorii.

Najlepszy montaż

"Operacja Argo" (Erik Aadahl and Ethan Van der Ryn) doczekała się swojego pierwszego Oscara tego wieczora w kategorii, w której walczyła m.in. z "Lincolnem".