Najnowsze

Najnowsze

Genetyk: Dzieci z in vitro nie mają żadnych bruzd na twarzy

Dzieci poczętych metodą in vitro nie można rozpoznać na podstawie dodatkowej bruzdy na twarzy - mówiła w TVN24 genetyk prof. Ewa Bartnik. Odwołała się w ten sposób do wypowiedzi ks. prof. Franciszka Longchamps de Berier, który w niedanym wywiadzie stwierdził, iż lekarze po wyglądzie rozpoznają dzieci poczęte tą metodą. - To stygmatyzacja - oceniła prof. Bartnik.

Gliński "jak na przesłuchaniu" u Ziobry. Poparcia nie będzie

Solidarna Polski nie poprze wniosku PiS o konstruktywne wotum nieufności dla obecnego rządu. - SP wstrzyma się od głosu - zapowiedział Zbigniew Ziobro po spotkaniu z kandydatem PiS na premiera prof. Piotrem Glińskim. W ocenie lidera SP Gliński uczestniczy "w propagandowym przedsięwzięciu" i "politycznej fikcji, która ma wyłącznie PR-owskie cele". - Moja misja ma przynajmniej możliwość startu - odpowiadał profesor. Po spotkaniu przyznał, że "czuł się jak na przesłuchaniu".

Centrolewica wygrywa we Włoszech. Berlusconi drugi

We Włoszech zamknięto lokale wyborcze. Według pierwszych sondaży wygrała centrolewica, zdobywając 34,5 procent głosów. Tuż za nią uplasowało się ugrupowanie Silvio Berlusconiego. Wysoki wynik uzyskała partia założona przez komika Beppe Grillo, który obiecuje "tsunami" na scenie politycznej. Tym hasłem zdobył 19 procent głosów i trzecie miejsce.

BBC oskarża: Chiny zagłuszają nasze radio

BBC oskarża chińskie władze o zagłuszanie jego sygnału, przez co na terenie Chin nie można normalnie odbierać sygnału brytyjskiego radia. Brytyjczycy zastrzegli, że nie mają dowodów, ale wszystko wskazuje na celowe działanie Pekinu.

Parlamentarzyści upomnieli się w Moskwie o zwrot wraku TU-154M

O zwrot wraku polskiego Tu-154M apelowały w poniedziałek w Moskwie władze komisji spraw zagranicznych Sejmu i Senatu RP. Sprawa ta była jednym z głównych tematów spotkania członków prezydiów obu komisji z ich odpowiednikami w Dumie Państwowej i Radzie Federacji.

Najnowszy iPhone za darmo? Na Facebooku nabrały się tysiące

W niedzielę wieczorem tysiące polskich internautów ekscytowało się możliwością otrzymania darmowego iPhone'a 5, czyli najnowszego i najlepszego smartfona ze stajni Apple. By wziąć udział w losowaniu sprzętu, wystarczyło polubić jeden z fanpage'ów i umieszczony na nim wpis, udostępnić go znajomym, a w komentarzu napisać, jaki kolor telefonu się wybiera. Cała akcja okazała się oczywiście oszustwem.

Nowi ministrowie zaprzysiężeni. Tusk: Przyrzekam, że wypełnią zadanie

Prezydent Bronisław Komorowski powołał Jacka Rostowskiego na urząd wicepremiera, a Bartłomieja Sienkiewicza i Jacka Cichockiego odpowiednio na urzędy ministra spraw wewnętrznych i szefa kancelarii premiera. W pierwszych słowach prezydent życzył im "odwagi w podejmowaniu decyzji brzemiennych w skutkach dla Polski". Premier Donald Tusk podkreślił z kolei, że powołane dziś osoby "to ludzie, którzy są w stanie sprostać każdemu zadaniu".

Pił i tańczył z Kadyrowem. Teraz chce kręcić w Czeczenii film

Gerard Depardieu, który na początku stycznia otrzymał rosyjskie obywatelstwo, chce nakręcić film w Czeczeni. Powiedział to po spotkaniu z rządzącym twardą ręką prezydentem kaukaskiej republiki Ramzanem Kadyrowem. - Chciałbym pokazać, że można to zrobić tu, w Groznym - oświadczył francuski aktor.

Matka oskarżona o usiłowanie zabójstwa 1,5 rocznej córeczki

Za ugodzenie nożem w brzuch półtorarocznej córeczki odpowie przed sądem 23-letnia kobieta. - Prokuratura oskarżyła ją o usiłowanie zabójstwa dziecka - poinformowała w poniedziałek rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Krakowie Bogusława Marcinkowska.

"Ryzyko wad wynika z niepłodności, a nie metody in vitro"

Wady genetyczne dzieci poczętych metodą in vitro wynikają z choroby, jaką jest niepłodność, a nie z metody zapłodnienia, czyli in vitro - powiedziała w TVN24 Anna Krawczak ze stowarzyszenia na rzecz leczenia niepłodności "Nasz bocian". Odniosła się w ten sposób do słów ks. Franciszka Longchampsa de Bérier, który powiedział, że w przypadku dzieci poczętych in vitro ryzyko wystąpienia wad genetycznych jest o 30 proc. większe niż w przypadku dzieci poczętych metodą naturalną.

NASA oceni modele samolotów z Politechniki Wrocławskiej

Dwa modele samolotów skonstruowanych przez zespół studentów Politechniki Wrocławskiej wezmą w marcu udział w prestiżowych zawodach konstruktorów lotniczych SAE Aero Design w USA. Wrocławscy studenci wystartują w konkursie po raz piąty.

Na sekcję zwłok z biletem. Wystawa o dziejach medycyny

Wystawa poświęcona dziejom medycyny i alchemii od epoki starożytnej do XVIII wieku otwarta zostanie we wtorek w PAN Bibliotece Gdańskiej. Na ekspozycji zobaczyć będzie można m.in. sceny z sekcji zwłok i operacji chirurgicznych wykonywanych bez znieczulenia. Organizatorzy zastrzegają, że pojawiają się ilustracje ze scenami drastycznymi.

Zamiast bułek wiózł tonę tytoniu

1140 kg liści tytoniu w balotach znaleźli policjanci w samochodzie jednej z konińskich piekarni. Auto zatrzymano do kontroli po zgłoszeniu pracownika ochrony, który widział mężczyzn gorączkowo przerzucających ładunek z jednego busa do drugiego.

Wrocławska policja na tropie pseudotaksówkarzy

Bez koncesji, kas fiskalnych lub taksometrów - w ten sposób wozili pasażerów, podszywając się pod taksówki. Policja, w ramach działań z ITD, zatrzymała trzy osoby. Funkcjonariusze zapowiadają kolejne kontrole.

Wyścigi maluchów w Krakowie

25 zawodników ścigało się w pierwszych zawodach "Formuły 126" w stolicy Małopolski. Na kilometrowej trasie najlepszy okazał się Krzysztof Tomczyk spod Krakowa.

Konklawe może być przyspieszone. Benedykt XVI zmienił prawo

Benedykt XVI zmienił watykańskie prawo, by można było rozpocząć konklawe wcześniej, niż zakładały dotychczasowe przepisy. Kardynałowie mogą zarządzić rozpoczęcie obrad wcześniej niż 15 dni po abdykacji papieża. Oznacza to, że konklawe może zacząć się w pierwszej połowie marca.