Najnowsze

Najnowsze

30-tonowy dźwig wyciągnięto z rowu

Zakończyło się wyciąganie 30-tonowy dźwigu, który we wtorek wpadł do rowu. Autostrada A4 przez kilka godzin była zablokowana w okolicach Legnicy. Od rana na miejscu pracował ciężki sprzęt. Policja wyznaczyła objazdy.

Kiedyś podziwiany, dziś zapomniany. Historia wrocławskiego "Mrówkowca"

Najdłuższy budynek mieszkalny we Wrocławiu liczy sobie 235 metrów. Na 11 kondygnacjach zmieściło się 9 klatek schodowych i 800 mieszkań, w których żyje ponad 2 tysiące lokatorów. Kiedyś budynek przy ul. Drukarskiej 31-47, zwany powszechnie "Mrówkowcem", był jedną z atrakcji turystycznych stolicy Dolnego Śląska. Dziś uchodzi za relikt PRL-u i blok, jakich wiele.

Dziennikarze ciągle czekają na dziecko księżnej. "Nudne jak krykiet"

Przed londyńskim szpitalem St Mary's w zachodniej części stolicy, gdzie ma przyjść na świat pierworodne dziecko księcia Williama i księżnej Kate, dyżur dziennikarzy z całego świata cały czas trwa. W piątek wieczorem naliczono ich ok. 200. - To oczekiwanie jest nudne jak krykiet - przyznaje wysłannik TVN24 Paweł Łukasik.

Spór wśród polskich muzułmanów. O dochód z certyfikacji żywności

Kolejna odsłona sporu o ubój rytualny w Polsce. Pojawiły się zarzucty, wobec przewodniczącego Muzułmańskiego Związku Religijnego w RP Tomaszowi Miśkiewiczowi, że wykorzystuje swoją funkcję do czerpania zysków. Powód? Certyfikaty potwierdzające zgodność mięsa z wymogami islamu wystawia firma należąca do jego rodziny. Sam Miśkiewicz nie widzi w tym niczego nadzwyczajnego.

Balcerowicz: Krytyka Rostowskiego nie wynika z osobistego sporu z nim

- W niektórych rzeczach on starał się trzymać dyscyplinę budżetową. (...) Z drugiej stronie nie widać było, żeby dążył do głębszych reform, dzięki którym nasza obecna sytuacja byłaby lepsza - tak prof. Leszek Balcerowicz ocenił pracę ministra finansów Jacka Rostowskiego. Podkreślił jednak, że krytyka jego działań nie wynika z osobistego sporu z ministrem.

Sąd blokuje wniosek o upadłość Detroit. Niezgodny z prawem

Sędzia sądu federalnego zablokowała wniosek o upadłość miasta Detroit i poleciła szefowi sztabu kryzysowego w Detroit Kevynowi Orrowi jego wycofanie. Sędzia twierdzi, że wniosek jest niezgodny z prawem stanowym i konstytucją Stanów Zjednoczonych.

"Złoty Pegaz" dla filmu o początkach życia

Polski film "Ab ovo" w reżyserii Anity Kwiatkowskiej-Naqvi wygrał konkurs dla filmów animowanych towarzyszący VI Międzynarodowemu Festiwalowi Filmów Animowanych "Animator" w Poznaniu i zdobył główną nagrodę "Złotego Pegaza" oraz 45 tys. zł.

Epidemia wśród białoruskich świń. Na granicy stanie płot?

Czy Polska odgrodzi się od Białorusi stalową siatką w obawie przed epidemią wirusa wśród białoruskich świń? Choć taki pomysł się pojawił, eksperci są sceptyczni, a niektórzy twierdzą nawet, że płot miałby raczej powstrzymać nielegalnych imigrantów, a nie zwierzęta.

Niespodziewane lądowanie w Modlinie

W sobotę 15 minut po północy na lotnisku w Modlinie pierwszy raz od ponownego otwarcia wylądował czarterowy samolot. Turyści przylecieli z greckiej wyspy Zakyntos. Godzinę później maszyna odleciała do Turcji.

Impas trwa. Hamas odrzuca propozycję rozmów pokojowych

Hamas odrzucił w piątek oświadczenie o możliwości wznowienia izraelsko-palestyńskich rozmów pokojowych. Według ugrupowania, które zarządza Strefą Gazy, prezydent Mahmud Abbas nie ma prawa do reprezentowania Palestyńczyków.

Barcelona nie przyjedzie do Polski. Vilanova odchodzi z powodu choroby

Klub FC Barcelona odwołał przyjazd na towarzyski mecz z Lechią Gdańsk, który miał się odbyć w sobotę. Powodem jest rezygnacja trenera katalońskiego klubu Tito Vilanovy, który od dłuższego czasu zmaga się z chorobą nowotworową. - Nastroje w drużynie są tak złe, że nie zagramy w Polsce - poinformował prezes Barcelony Sandro Rosell.

Bardzo młody gabinet ministra. 21- i 23-latek doradcami szefa MSW

23-latek i 21-latek doradzają ministrowi spraw wewnętrznych Bartłomiejowi Sienkiewiczowi. Są członkami jego gabinetu politycznego, którego zdaniem jest przygotowywanie strategii politycznej i wytycznych dla działań ministra, a także nadzór nad pracami poszczególnych komórek resortu. "Minister jest dumny, iż może pracować z młodymi, a już tak kompetentnymi osobami" - stwierdził w przesłanym do TVN24 oświadczeniu rzecznik resortu.

Śpiewak o uboju rytualnym: Ta historia pokazuje hipokryzję Sejmu

- Ta historia pokazuje hipokryzję, przede wszystkim Sejmu - powiedział w "Faktach po Faktach" prof. Paweł Śpiewak, socjolog i dyrektor Żydowskiego Instytutu Historycznego, odnosząc się do zakazu uboju rytualnego przegłosowanego przez Sejm. - Niech dbają o zakaz polowań, skoro tak dbają u ubój - mówił. Z kolei mufti Tomasz Miśkiewicz, tłumaczył, kto zarabia na uboju rytualnym w Polsce.

Pielęgniarki chcą przeprosin. Owsiak: Kulą w płot

"Nie widzę powodu, dla którego kogokolwiek w tym konkretnym szpitalu miałbym przepraszać" - napisał Jurek Owsiak w odpowiedzi na list otwarty prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych. Po tym, jak jeden z gdańskich szpitali odmówił przyjęcia od WOŚP dwóch krzeseł do mycia pacjentów, Owsiak stwierdził, że pielęgniarki "nie myją, bo nie lubią". Szefowa NRPiP w liście do Owsiaka zaprotestowała przeciw krzywdzącym uogólnieniom i domagała się przeprosin.

Obama: to ja mogłem być Trayvonem Martinem

Zdaniem Baracka Obamy, tragedia jaka spotkała Trayvona Martina, mogła przydarzyć się każdemu Afroamerykaninowi. - Ja mogłem być Trayvonem Martinem - powiedział prezydent USA po raz pierwszy odnosząc sie do wyrok sądu uniewinniający George'a Zimmermana, który zabił czarnoskórego nastolatka.

Kołodko: Gdyby to była zielona wyspa, to by tutaj palmy rosły

- Ten rząd w sposób cyniczny zbyt długo żerował, głosząc bzdury o zielonej wyspie. Gdyby to była zielona wyspa, to by tutaj palmy rosły- stwierdził w "Faktach po Faktach" prof. Grzegorz Kołodko. Dodał, że w sprawie tegorocznego budżetu "świadomie głoszono nieprawdę". - To jest karygodne. To jest wstyd profesjonalny i moralny - ocenił Kołodko.