Najnowsze

Najnowsze

Polubiliście nas już 300 tys. razy. Dziękujemy!

Profil tvn24.pl na Facebooku polubiło już 300 tys. osób. Dziękujemy za okazane nam zaufanie i zapraszamy kolejnych fanów. Radzimy też, co zrobić, by nie przegapić żadnej ważnej informacji zamieszczanej na naszej stronie.

Generał Jaruzelski znowu w szpitalu. Ma zapalenie płuc

Generał Jaruzelski przebywa w szpitalu, gdzie leczy się na zapalenie płuc - poinformował pułkownik Grzegorz Kade, rzecznik Centralnego Szpitala Klinicznego MON w Warszawie. Generał na razie przyjmuje antybiotyki, jego stan się poprawia i prawdopodobnie za kilka dni zostanie wypisany ze szpitala.

Nowak odpowiada Kaczyńskiemu ws. Pendolino

Żadna z polskich firm nie była w stanie dostarczyć produktu, który potrzebowały PKP Intercity, ogłaszając przetarg na pociągi najwyższej klasy premium, tj. Pendolino - oznajmił w środę minister transportu Sławomir Nowak.

Prymas Polski o skandalu pedofilskim: Nie ma w Kościele odpowiedzialności zbiorowej

- Jeżeli ksiądz skrzywdził na Dominikanie kogoś, to jest jego obowiązkiem naprawić tę sprawę, a nie Kościoła w Polsce - skomentował prymas abp Józef Kowalczyk sprawę afery pedofilskiej na Dominikanie. To pierwsza oficjalna wypowiedź hierarchy na temat sprawy z domniemanym udziałem polskich księży. Abp Kowalczyk podkreślił przy tym, że w Kościele nie obowiązuje odpowiedzialność zbiorowa i zaapelował do dziennikarzy, by nie traktowali Kościoła "jak partii politycznej".

Kolejny niewolnik na walijskiej farmie. Policja szuka też ciała

Brytyjska policja, która prowadzi śledztwo w sprawie niewolniczej pracy na farmach w południowej Walii, poinformowała w środę o znalezieniu dzień wcześniej kolejnego mężczyzny, który mógł być zmuszany do niewolniczej pracy. Aresztowano kolejne trzy osoby. W ramach tej samej operacji w poniedziałek na innej farmie znaleziono Polaka.

"Rowhani wprawił w podniecenie obserwatorów ofensywą wdzięku"

Przemówienie prezydenta Iranu Hasana Rowhaniego na sesji Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku i cała jego dyplomatyczna "ofensywa wdzięku" wobec USA i Zachodu spotyka się z ostrożnym przyjęciem komentatorów. Przestrzegają oni, że chodzi mu o złagodzenie sankcji nałożonych na Iran i wyrażają opinię, że nie należy oczekiwać przełomu w konflikcie o irański program nuklearny.

Synek miał rany cięte. Matka dostała zarzuty

34-letnia matka kilkumiesięcznego chłopca, którego znaleziono poranionego w jednym z mieszkań w Tarnowie, usłyszała w środę zarzuty usiłowania pozbawienia dziecka życia i spowodowania u niego obrażeń. Kobieta była poszukiwana od soboty, w środę sama zgłosiła się na policję.

Matka Nadii dzwoni na pogotowie: "Dziecko sine, a to nie jest od bicia. I nawet serduszko nie bije"

TVN24 dotarła do stenogramu rozmowy matki skatowanej trzymiesięcznej Nadii z dyspozytorem pogotowia. - Dziecko jest całe sine, ale to nie od bicia. (...) I nawet sreduszko nie bije - mówiła w poniedziałek przed godz. 9 19-letnia kobieta podejrzana o zabójstwo córki. Niemowlę nie żyło wtedy już od kilku godzin. Żeby ukryć czas zgonu rodzice dziewczynki podgrzewali jej ciało grzejnikiem.

Tiger wygrał w sądzie 10 mln zł. "To nie wszystko. Nie daruję"

Firma FoodCare ma zapłacić prawie 10 mln zł Fundacji Dariusza Michalczewskiego "Równe Szanse" z tytułu zaległego wynagrodzenia, pochodzącego przede wszystkim z prowizji ze sprzedaży napojów energetycznych Tiger. – To nie wszystko, będę walczył o odszkodowanie – zapowiada były bokser.

Michalita o ks. Gilu. Wątpi w winę, ale zastrzega: Człowiek może się zmienić, zwłaszcza w tamtym klimacie

- Byłem tam i trochę znam Latynosów, ludzie zmieniają się w gorącym klimacie - m.in. tak podejrzenia wobec ks. Wojciecha Gila skomentował ks. Aleksander Ogrodnik z jego macierzystego Zgromadzenia Michalitów. Dodał, że dla członków zgromadzenia ta sprawa to wielkie zaskoczenie. W rozmowie z reporterką TVN24 ks. Ogrodnik podkreślił także, że wobec ks. Gila nigdy nie było "żadnych podejrzeń tego typu", dlatego byłby ostrożny z wysuwaniem oskarżeń.

Ćwiczyli konflikt zbrojny na granicy. W akcji także białoruskie drony

W kolejnym dniu ćwiczeń Zapad-2013 rosyjskie i białoruskie jednostki symulowały działania na umownym odcinku granicy państwowej Białorusi i "z powodzeniem zablokowały pięć nielegalnych ugrupowań zbrojnych liczących łącznie do 2 tys. osób". W celu zwiadu powietrznego użyto samolotów bezzałogowych.

"Macierewicz dokonał największej krzywdy środowisku naukowemu"

- Latałam wielokrotnie samolotami. Nigdy bym się nie odważyła na tej podstawie przedstawić jakiejkolwiek opinii eksperckiej - mówiła w rozmowie z reporterem programu "Czarno na Białym" minister nauki i szkolnictwa wyższego Barbara Kudrycka, komentując zamieszanie wokół prof. Wiesława Biniendy, prof. Jacka Rońdy i prof. Jana Obrębskiego. Dodała, że choć "panowie profesorowie mają prawo do własnego zdania" to nie mają prawa, "by ich prywatne zdanie stawało się opinią ekspercką".

Zostawili ciało zmarłego na poboczu. Prokuratura: zgodnie z prawem

Ratownicy pogotowia nie złamali prawa zostawiając na poboczu zwłoki mężczyzny, który po wypadku w Mierzęcicach (Śląskie) zmarł przed przewiezieniem do szpitala. Tak uznała prokuratura w Zawierciu, która odmówiła wszczęcia dochodzenia w sprawie znieważenia zwłok.

Kaczyński: PiS zapłaci za leczenie Dominika

- Mamy do czynienia z człowiekiem bardzo ciężko skrzywdzonym i ten człowiek ma być krzywdzony po raz kolejny - mówił na konferencji prezes Kaczyński, odnosząc się do 23-letniego Dominika, którego nie stać na pokrycie kosztów leczenia po brutalnym ataku przez byłego pracodawcę. Szef PiS zapowiedział, że jego klub parlamentarny zorganizuje zbiórkę pieniędzy i zapłaci za leczenie mężczyzny.

Gdzie jest ksiądz Gil? Mieszkańcy rodzinnej Modlnicy milczą, księża michalici też

To spisek uknuty jeszcze na Dominikanie, zemsta dilerów za wyciąganie młodych chłopców z ulicy - tak mieszkańcy Modlnicy, rodzinnej miejscowości księdza Wojciecha Gila, komentują zamieszanie wokół duchownego. I milczą, pytani, czy wiedzą coś o miejscu pobytu księdza. Jak ustaliły "Fakty" TVN, duchowny podejrzewany na Dominikanie o wykorzystywanie dzieci, może przebywać obecnie w Polsce. Nie wiadomo jednak, gdzie się teraz znajduje.

Politycy o "wojnie generałów". Opozycja: Czego boi się Platforma ws. szefa SKW?

Co chce ukryć w sprawie odwołania szefa SKW gen. Noska rząd i PO? - pyta opozycja. I głośno mówi o "wojnie" na linii Służba Kontrwywiadu Wojskowego - MON. Wniosek o odwołanie gen. Noska ma w piątek zaopiniować sejmowa komisja ds. służb specjalnych. SLD chce, aby jeszcze przed wydaniem opinii przed komisją stanął sam generał. Szefowa komisji Elżbieta Radziszewska (PO) odpowiada, że Nosek spotka się z posłami, ale dopiero w przyszłym tygodniu. Ruch Palikota chce z kolei utajnienia części posiedzenia Sejmu, aby informacje ws. odwołania szefa SKW przedstawił premier.

Kradli luksusowe auta „na śpiocha”

Dwóch 36-latków włamywało się nocą do mieszkań, kradło kluczyki i odjeżdżało luksusowymi autami z posesji. Wszystko działo się metodą "na śpiocha", kiedy właściciele spali. W poniedziałek policjanci zatrzymywali złodziei przy okazji odkrywając plantację marihuany u jednego z nich.

"W gruzach ciągle są ciała". Al-Szabab: zginęło 137 zakładników

Kenijskie służby przeszukują gruzy centrum handlowego w Nairobi, zaatakowanego w sobotę przez somalijskich terrorystów. Ci ostatni twierdzą, że władze kenijskie "są odpowiedzialne za śmierć 137 zakładników". Do tej pory władze mówiły o blisko 70 ofiarach ataku terrorystów, zastrzegając, że liczba ta może wzrosnąć.