Najnowsze

Najnowsze

Nawet 200 tys. złotych dziennie. Zapłacimy krocie za brak regulacji?

Chociaż nie wnioskowała o to jeszcze Komisja Europejska, Trybunał Sprawiedliwości UE może wymierzyć Polsce dotkliwą karę finansową za brak regulacji dotyczących jakości i bezpieczeństwa tkanek i komórek ludzkich. W przypadku przegranej przed Trybunałem na nasz kraj nałożona może zostać kara wynosząca nawet do 200 tys. złotych dziennie, naliczana do momentu pełnego dostosowania prawa do unijnych przepisów.

Budżet na 2014 r. Dziś rząd ma przyjąć projekt

Na drugim w tym tygodniu posiedzeniu Rada Ministrów ma dziś ostatecznie przyjąć projekt budżetu na 2014 rok oraz strategię zarządzania długiem sektora finansów publicznych w latach 2014-2017. Wstępnie przyjęto, że deficyt w przyszłym roku nie przekroczy 47,7 mld zł.

Speckomisja o odwołaniu Noska - bez Noska

Sejmowa komisja ds. służb specjalnych w piątek w południe zajmie się wnioskiem premiera o odwołanie szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego gen. bryg. Janusza Noska. Na posiedzenie nie zaproszono generała.

Nowicka spotkała się z Palikotem. Razem stworzą nową formację?

Janusz Palikot rozmawiał w czwartek wieczorem z wicemarszałek Sejmu Wandą Nowicką. Przed 6 października, na kiedy zaplanowano kongres założycielski nowej partii Palikota, ma dojść do kolejnego spotkania między liderem Ruchu a Nowicką. Jak zaznaczył rzecznik RP, Andrzej Rozenek, Palikot przedstawił Nowickiej założenia programowe i organizacyjne nowej formacji, a także zaproponował współpracę, w tym również na forum parlamentarnym.

Bp Pieronek o aferze pedofilskiej: Co powiedzieć? Żeby ich rozstrzelać?

- Cóż ja mogę powiedzieć? Żeby go rozstrzelać jednego i drugiego? - pytał retorycznie biskup Tadeusz Pieronek w rozmowie z dziennikarką "Faktów" TVN, komentując sprawę podejrzewanych o udział w aferze pedofilskiej na Dominikanie dwóch polskich księży. - Jeden z nich jest moim studentem - dodał ze smutkiem. Większość polskich duchownych woli jednak milczeć i unika komentarza w tej kwestii.

Stocznia umiera. Wyjątkowe zdjęcia gdańskiego artysty

320 zdjęć, autorstwa Michała Szlagi, ilustrujących historię zniszczeń w krajobrazie i architekturze terenów Stoczni Gdańskiej zawiera wydany właśnie album "Stocznia Szlaga". Pochodzą one z ostatnich 13 lat działalności tego gdańskiego artysty fotografika.

W Sejmie debata o aborcji. PiS, PSL i SP chcą dalszych prac nad obywatelskim projektem

- Poprzez wyjątek eugeniczny państwo mówi niepełnosprawnym: wy jesteście gorsi - mówiła w Sejmie Kaja Godek, prezentując obywatelski projekt zaostrzający ustawę aborcyjną. - Nie zmuszajcie ludzi w dramatycznej sytuacji, żeby zachowywali się zgodnie z waszymi oczekiwaniami - apelowała Joanna Kluzik-Rostkowska (PO). Posłowie PO, SLD i RP postulowali odrzucenie projektu w pierwszym czytaniu, ponieważ ograniczyłby wolność wyboru. PiS, PSL i SP chcą dalszych prac w komisji, by znieść dyskryminację chorych dzieci.

Ksiądz skazany w marcu za molestowanie, jeszcze kilka dni temu nadzorował ministrantów

- Zaczął mówić mi, że to dobrze, jak mężczyźni mają homoseksualne doświadczenia, bo to ich rozwija. Wskazywał, że tak było w starożytnej Grecji, że prawdziwa miłość może być tylko między mężczyznami - m.in. tak o księdzu Grzegorzu K., który do wczoraj był proboszczem w jednej z warszawskich parafii, opowiadał były ministrant, który oskarżył duchownego o molestowanie seksualne. Mimo wyroku sądu, który skazał księdza w tej sprawie, nie został on odwołany z funkcji, nadal też odprawiał msze, m.in. dla dzieci, i miał pod opieką ministrantów.

Komorowskiemu ufamy najbardziej. Palikot liderem nieufności

Największym zaufaniem cieszy się prezydent Bronisław Komorowski, któremu ufa 73 proc. respondentów - wynika z najnowszego sondażu CBOS. To najlepsze dotychczasowe notowania prezydenta. Janusz Palikot otwiera listę polityków budzących największą nieufność (51 proc.).

Policjanci pracują bez internetu? Tylko 23 proc. ma dostęp do sieci

23 proc. pracowników policji posiada dostęp do internetu - poinformował w czwartek sejmową Komisję Administracji i Cyfryzacji zastępca komendanta głównego policji. Według przedstawionych danych najgorzej z dostępem funkcjonariuszy i pracowników policji do internetu jest w województwie wielkopolskim (7 proc.), najlepiej - w szkołach policyjnych i ośrodkach szkoleniowych policji (75 proc.) oraz w województwie małopolskim (61 proc.).

OBWE wstawia się za aresztowanym fotoreporterem

Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie potępiła tymczasowe aresztowanie na dwa miesiące rosyjskiego fotoreportera Denisa Siniakowa w ramach dochodzenia w sprawie protestu ekologów z Greenpeace. Zażądała jego uwolnienia.

O ustawie aborcyjnej i "strachu" PO. "Boję się, że Tusk wyciągnie maczugę"

Trzeba raczej wspierać kobiety, niż zostawiać je z alternatywą wyboru - mówił w "Kropce nad" Bolesław Piecha (PiS), komentując debatę nad temat obywatelskiego projektu zaostrzającego ustawę antyaborcyjną. Dodał, że życzy posłom PO, by nie pętał ich strach, bo nie jest to sprawa, o której powinno się decydować w rozmowach klubowych i dyscyplinie. - Boję się jednak, że Donald Tusk wyciągnie maczugę - straszak i będzie tą maczugą wymachiwał - stwierdził Piecha.

Wandale pomazali pendolino

Supernowoczesny pociąg pendolino jest główną atrakcją trwających w Gdańsku targów kolejowych Trako. Ale zanim wjechał na teren targów, padł ofiarą wandali, którzy potraktowali czarnym spray'em bok pociągu. Film pokazujący skutki nocnego ataku dostaliśmy od internauty.

W Poznaniu brakuje 2 mln zł na sport. Zamkną lodowiska i baseny?

Poznańskim Ośrodkom Sportu i Rekreacji brakuje ponad dwóch milionów złotych. Dziura w budżecie to skutek obniżki czynszu za wynajem stadionu przy Bułgarskiej. Tymczasem radni nie zgodzili na sięgnięcie po środki z rezerwy budżetowej. POSiR szuka oszczędności, co może skończyć się zamkniętymi lodowiskami i basenami.

Matka Iwony Wieczorek: Dlaczego dopiero teraz?

Po sześciu godzinach poszukiwań w czwartek po południu zakończono akcje przeczesywania okolicy, w której zaginęła Iwona Wieczorek. Pracy policjantów przyglądała się matka dziewczyny. – Dlaczego nie zrobiono tego wcześniej? – pyta kobieta.

Policja się broni: materiały ws. Papały przekazujemy zgodnie z harmonogramem

Dokumenty, dotyczące zabójstwa b. szefa policji gen. Marka Papały są przekazywane do prokuratury zgodnie z ustalonym ze śledczymi harmonogramem - zapewnił w czwartek zastępca komendanta głównego policji nadinsp. Mirosław Schossler. To odpowiedź na ujawniony dziś przez tvn24.pl fakt, że policja dopiero po 15 latach przekazała informacje o miejscach, w których logowała się komórka Edwarda M. w trakcie jego pobytu w 1998 roku w Polsce.

MSZ do Strasburga: odrzucić skargę Abu Zubaidy

Europejski Trybunał Praw Człowieka powinien odrzucić skargę Palestyńczyka Abu Zubaidy rzekomo przetrzymywanego przez CIA w Polsce, bo wciąż toczy się krajowe śledztwo dotyczące więzień CIA - wskazał MSZ w stanowisku przesłanym do Strasburga.

Porwany polski fotoreporter "najprawdopodobniej żyje"

Sejmowa komisja ds. służb specjalnych uzyskała informacje, że polski fotoreporter Maciej Suder, porwany w lipcu w Syrii, prawdopodobnie żyje. Stale podejmowane są działania, aby go uwolnić - poinformowali posłowie.

NFZ chce, by gmina objęła ubezpieczeniem okaleczonego 23-latka

Śląski oddział NFZ wystąpił do władz gminnych o objęcie ubezpieczeniem zdrowotnym okaleczonego 23-letniego Dominika z Katowic, którego - według ustaleń śledczych - pracodawca brutalnie poranił i zostawił w lesie k. Grójca. Postępowanie wyjaśniające dotyczące jego sytuacji ubezpieczeniowej wszczął też ZUS.