Najnowsze

Najnowsze

Na odwrót

Andrzej Rozenek wolałby, żeby najpierw były konsultacje, a dopiero potem program. Dlatego też nie wiąże zbytnich nadziei z gospodarczą konferencją PiS.

(Nie)poważnie

Prezes Jarosław Kaczyński zdradził, dlaczego na konferencję dotyczącą gospodarki nie zaprosił ministra Jacka Rostowskiego.

Złoty Lew dla "Piety"

Południowokoreański film "Pieta" w reżyserii Kima Ki Duka otrzymał w sobotę główną nagrodę - Złotego Lwa na 69. festiwalu filmowym w Wenecji. Ten 51-letni obecnie reżyser w 2004 roku zdobył Srebrnego Lwa za film "Bin-jip" (Pusty dom).

Kołodko zaproszenia nie przyjmie. "Dyskusji mi nie brakuje"

- Słyszałem o tym, ale nie znam żadnych szczegółów. Jednak z zaproszenia nie będę mógł skorzystać, bo ja osobiście nie cierpię na brak możliwości zgłaszania swoich poglądów w sprawach istotnych dla Polski, Europy i świata - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 ekonomista i były wicepremier Grzegorz Kołodko.

Pluszowy libertyn i wieczny Piotruś Pan w pieprznej komedii z drugim dnem

Najpierw na jego punkcie oszalała Ameryka, gdzie zarobił w premierowy weekend 50 mln dolarów. Potem szaleństwo owładnęło Europę i wreszcie "Ted" trafił na nasze ekrany. Pluszowy miś wymyślony i zagrany przez Setha MacFarlane'a pali zielsko, imprezuje i klnie jak szewc. Ted to nie jest grzeczny miś, co wam łapkę poda dziś.

Mickiewicz pod krzyżami i na Świętym Marcinie

Cała Polska czytała w sobotę Mickiewicza. Akcja "Narodowe czytanie Pana Tadeusza'" odbyła się także w Poznaniu. Najpierw fragmenty dzieła czytano przy przy "poznańskich krzyżach", potem po mszy świętej w intencji wieszcza w kościele Św. Marcina.

"Rola Lecha Kaczyńskiego w "Solidarności" była znacząca"

- Z całą pewnością rola Lecha Kaczyńskiego w dziejach tego największego ruchu społecznego w naszej historii, ale także co najmniej jednego z dwóch największych w historii świata - bo tylko ruch Gandhiego może być porównany z ruchem Solidarności - była znacząca - powiedział w sobotę w Gdańsku podczas konferencji "Lech Kaczyński - człowiek Solidarności" szef PiS Jarosław Kaczyński.

Grażyna Żarko dziękuje za wakacje

- Cieszę się, że mogę pojechać na wczasy - zwierza się Anna Lisak, bohaterka słynnej internetowej prowokacji, znana bardziej jako Grażyna Żarko, dziękuje internautom za zbiórkę pieniędzy na swoim wideo blogu. Za uzbieraną sumę, pani Ania wybierze się do sanatorium.

Rozbite ferrari z nagimi kobietami zmienia szczyty chińskich władz

Wiosennym porankiem na jednej z pekińskich ulic rozbiło się czarne ferrari. Zginął na miejscu kierowca, półnagi młody mężczyzna. Jego dwie pasażerki, całkiem nagie, zostały ciężko ranne. Po pół roku niecodzienny wypadek doprowadza do zmian na szczytach chińskich władz i możne oznaczać koniec kariery wpływowego doradcy prezydenta Hu Jintao.

Breivik zaczął odsiadkę i stracił laptopa. "Nie jest zadowolony"

O północy w piątek upłynął ostateczny termin, który Anders Breivik miał na złożenie odwołania od swojego wyroku. Tym samym morderca zaczął odsiadywanie 21 lat więzienia. Z tego powodu policja zdecydowała zabrać mu laptopa. Jak mówi obrońca Breivik jest "niezadowolony".

Nalot dywanowy w centrum Poznania

Na placu Wolności miała być rozłożona trawa. To się jednak nie uda, bo na jej zakotwiczenie lub przyklejenie nie zgodziła się Miejska Konserwator Zabytków. - W związku z tym, zaproponowałem piknik z dywanami - mówi Franciszek Sterczewski, autor koncepcji Trawa Na Wolności.

Schetyna: Wniosek o Trybunał dla Kaczyńskiego i Ziobry gotowy

Wniosek o Trybunał Stanu dla Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobry jest już gotowy - ujawnił Grzegorz Schetyna. Został on już przeanalizowany i teraz "czeka na decyzję klubu parlamentarnego PO", która ma być podjęta w ciągu najbliższych tygodni.

Najbogatszy Francuz chce stać się Belgiem. Przez podatki

Niedługo na szczycie belgijskiej listy najbogatszych obywateli może dojść do przetasowań. Może tak się stać za sprawą najzamożniejszego Francuza, Bernarda Arnaulta, który według mediów stara się o belgijskie obywatelstwo. Wszystko przez plany podatkowe władz Francji.

Żołnierze wyjechali po greckie czołgi

5000 km podróży czeka żołnierzy, którzy pojechali po czołgi dla poznańskiego Muzeum Broni Pancernej. Na miejsce wysłano dwa transportery i busa z delegacją, która odbierze podarunek od greckich sił zbrojnych.

PiS chce komisji zdrowia w sprawie Centrum Zdrowia Dziecka

Sejmowa komisja zdrowia powinna pilnie zająć się trudną sytuacją zadłużonego Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie - postulują posłowie PiS. Szef tej komisji Bolesław Piecha wskazuje, że komisja powinna przyjąć dezyderat, wzywający rząd do działań w tej sprawie.

Największa biesiada na Pomorzu

Chleb ze smalcem, chleb na zakwasie, miody pitne i wiele innych regionalnych potraw i trunków będą mieli okazję spróbować wszyscy odwiedzający dziś Bielkówko. Trwa tam największa biesiada na Pomorzu, tzw. Koźlaki Bielkowskie. Specjalnie z tej okazji będą kursować autobusy z Dworca Autobusowego w Gdańsku oraz z Pruszcza Gdańskiego.

Raz bombowiec, raz śmigłowiec. Życie kierowcy w Rosji

Na fali popularności nagrania z bombowcem Su-24 pędzącym nad publiczną drogą pojawiają się kolejne, ukazujące codzienność rosyjskiego kierowcy. Tym razem do internetu trafił filmik pokazujący przelot śmigłowca kilka metrów nad samochodami.

Terroryści wysadzili się sami

Mieszkańcy małej pakistańskiej wioski wezwali na pomoc policję, gdy w jednym z budynków w centrum miejscowości doszło do silnej eksplozji. Służby znalazły na miejscu ciała trzech terrorystów, którzy przypadkowo wysadzili się sami podczas montowania kamizelek samobójczych.

Przejechał rowerem Afrykę. Trafi na Lodową?

Kazimierz Nowak, podróżnik który rowerem przemierzył całą Afrykę, mieszkał w Poznaniu przy ulicy Lodowej. Już niebawem skwer przed jego domem może zyskać jego imię. Pomysł czeka na akceptację radnych.

9-latek z pistoletem w szkole. W domu arsenał

Mały chłopiec z Meksyku sprowadził poważne problemy na swoich rodziców, choć to oni się o nie prosili. 9-latek przyniósł do szkoły naładowany pistolet. Zaalarmowana przez nauczycieli policja weszła do jego domu, gdzie znalazła prawdziwy arsenał.

Cała Polska czyta Mickiewicza

"Litwo, ojczyzno moja..." - te znane słowa możemy usłyszeć dziś w ponad 50 polskich miastach. Akcja "Narodowe czytanie 'Pana Tadeusza'" organizowana jest z okazji dwusetnej rocznicy wydarzeń opisanych w dziele Adama Mickiewicza. Lekturę zainaugurował sam prezydent Bronisław Komorowski. Wśród czytających są też znani aktorzy.