Najnowsze

Najnowsze

Komisja śledcza ws. Macierewicza i WSI? Sondaż dla "Faktów" TVN

Blisko połowa Polaków (47 proc.) nie chce komisji śledczej ws. Antoniego Macierewicza - wynika z sondażu przeprowadzonego dla "Faktów" TVN. Z kolei 44 proc. ankietowanych poparłoby sejmowy wniosek o powołanie komisji, która miałaby zbadać likwidację WSI. "Gazeta Wyborcza" ujawniła w poniedziałek poufny audyt stanu wojskowych specsłużb z 2007 r. Dokument nie zostawia suchej nitki na działalności Macierewicza.

Stocznia Gdańsk wpadła w oko Wikingom

Kolebką "Solidarności" interesuje się norweski Kleven Verft – ujawnia "Puls Biznesu". Producent chce zaangażować się w gdańską spółkę, ale czy to zrobi dowiemy się najwcześniej w marcu.

Siarka, saletra i lonty. Podejrzane materiały w mieszkaniu 39-latka

Saletra, proch i siarka w słoikach. Do tego lonty i węgiel. Policjanci z Legnicy w jednym z mieszkań znaleźli substancje, które mogłyby służyć do produkcji materiału wybuchowego. 39-latek, który oficjalnie podejrzany jest o gromadzenie takich substancji został już zatrzymany. Grozi mu nawet do 8 lat więzienia.

Superman Franciszek. Z teczką i kibicowskim szalikiem

Papież Franciszek w pozie lecącego Supermana - taki mural pojawił się na ulicy koło Watykanu. Zdjęcie tego wyjątkowo zabawnego malowidła ściennego zamieszczono na jednym z watykańskich profili na Twitterze, co należy poczytać za wyraz uznania dla tej inicjatywy.

Konsul raniony nożem, bo był z Zachodu

Konsul generalny Rosji w Sudanie oraz jego żona zostali zaatakowani we wtorek w Chartumie nożem przez mężczyznę z Republiki Środkowoafrykańskiej - poinformowała sudańska policja.

Biden namawiał Janukowycza do amnestii

Wiceprezydent USA Joe Biden rozmawiał we wtorek, po raz kolejny w ciągu ostatnich dni, z prezydentem Ukrainy Wiktorem Janukowyczem. Zachęcał do szukania dalszych sposobów na porozumienie z opozycją i pozytywnie ocenił wtorkowe decyzje ukraińskiego parlamentu.

Przetrwał wojnę, teraz go rozbiorą. "To jest wielkie rozczarowanie"

Rozpoczęły się przygotowania do rozbiórki zabytkowego spichlerza w Gdańsku. Woli Łeb, jako jeden z nielicznych przetrwał działania wojenne w 1945 roku. Grozi jednak zawaleniem, dlatego na czas umacniania nabrzeży wyspy musi zostać rozebrany. Sprzeciwia się temu Towarzystwo Opieki nad Zabytkami.

Dziennikarze na celowniku. Śmierć podczas protestów w Egipcie

Jeden fotoreporter zginął, trzech zostało rannych, a sześciu zostało aresztowanych w trakcie protestów w Egipcie, w trzecią rocznicę rozpoczęcia powstania, w wyniku którego obalono prezydenta Hosniego Mubaraka - podał we wtorek związek zawodowy egipskich fotoreporterów.

Służbowym autem, po pijanemu. Burmistrz-recydywista rządzi zza krat

Policja kolejny raz zamknęła burmistrza Stawisk na Podlasiu. Tym razem za jazdę po pijanemu. Burmistrz, który miał blisko dwa promile alkoholu we krwi, zanim wylądował w policyjnym areszcie, doprowadził do stłuczki i uciekł z miejsca zdarzenia. Burmistrz siedział już za kratami za znęcanie się nad rodziną. A za jazdę pod wpływem alkoholu - również w trakcie trwania obecnej kadencji - usłyszał już wyrok skazujący, od którego się jednak odwołał i czeka na apelację.

Zielone imperium. Polskie lasy warte miliardy złotych

Zielone imperium lasów zajmuje niemal jedną trzecią powierzchni Polski. Miliony hektarów, miliardy drzew. I setki miliardów złotych. Miliony i miliardy - to wielkości podstawowe, gdy trzeba opisać przedsiębiorstwo Lasy Państwowe. Bo to największa państwowa organizacja leśna w Europie

Śledztwo ws. śmierci bliźniąt. Na jakich zasadach dyżurują lekarze?

Ministerstwo zdrowia i prokuratura analizują, co było przyczyną śmierci nienarodzonych bliźniąt we Włocławku. Wątków do wyjaśnienia jest wiele m.in. czy zniknęły zapisy z aparatów USG i gdzie był lekarz w chwili, gdy pomocy potrzebowała matka i jej dzieci. Właśnie rola lekarzy na dyżurze wydaje się kluczowa dla wyjaśnienia, żeby odpowiedzieć na pytanie, dlaczego tuż przed planowanym cesarskim cięciem zmarła para bliźniąt. Reporter programu "Polska i Świat" pyta, jakie są reguły dyżurowania lekarzy, jakie mają obowiązki i czy mogą je łączyć z pracą gdzie indziej.

Obama zabiera głos ws. Ukrainy. "Wszyscy mają prawo do wypowiadania swych poglądów"

W środę ukraiński parlament wznowi przerwane we wtorek prace dotyczące porozumienia w sprawie ustawy o amnestii dla uczestników protestów na Majdanie. W nocy głos ws. Ukrainy zabrał prezydent Stanów Zjednoczonych. - Popieramy zasadę, że wszyscy ludzie mają prawo do wypowiadania swych poglądów w sposób swobodny - powiedział Barack Obama.

Ordynator z Włocławka na trzech etatach. "Teoretycznie grafiki się nie nakładają"

Zawieszony ordynator oddziału ginekologiczno-położniczego szpitala we Włocławku pracuje łącznie w trzech miejscach, m.in. współprowadzi prywatną klinikę - ustalił NFZ. - Teoretycznie rzecz biorąc, grafiki się nie nakładają. Natomiast jak się okazuje, i to dotyczy tego feralnego dnia, nie zawsze w praktyce to zawsze wygląda tak, jak wyglądać powinno - powiedział w "Uwadze" TVN Jan Raszeja, rzecznik kujawsko-pomorskiego oddziału NFZ.

Kliczko do berkutowców: Przechodźcie na stronę narodu, służcie narodowi

Ukraiński parlament anulował 9 z 10 ustaw ograniczających prawo do protestów. Nie ma już też znanego z twardej postawy wobec protestów premiera Azarowa. Decydująca dla rozwoju sytuacji będzie jednak środa. Wtedy w Radzie Najwyższej ma być głosowana ustawa amnestyjna. Ale władze i opozycja wciąż nie porozumiały się co do jej warunków. Co więcej, na Majdanie twierdzą, że mają informacje o możliwym wprowadzeniu stanu wyjątkowego.

Jaworzno nie zwolni ponad 200 urzędników

Radni Jaworzna nie zgłosili zapowiadanej poprawki do budżetu, z cięciami w wynagrodzeniach, przez którą mogłoby zostać zwolnionych ponad 200 pracowników miejskich instytucji. Zwolnienia miały pomóc sfinansować zaplanowane na ten rok inwestycje.