Najnowsze

Najnowsze

Biskupi: na Ukrainie trwa niewypowiedziana wojna, serca ludzkie ogarnia nienawiść

Przebaczenie jest niezbędnym warunkiem zaistnienia pokoju - podkreślili biskupi polscy w związku z rocznicą wybuchu II wojny światowej. Nawiązując do tragicznych wydarzeń sprzed 75 lat zwracają uwagę, że dziś na kontynencie europejskim, na ukraińskiej ziemi trwa "niewypowiedziana woja". "Giną żołnierze i ludność cywilna, cierpią rodziny, serca ludzkie ogarnia nienawiść" - napisali biskupi i dodali, że oczekują podjęcia skutecznych działań, które mogłyby pokojowymi środkami "zahamować tragedię wojny".

Kolejne sankcje dla Rosji. Propozycje w ciągu tygodnia

Wszystkie działania Unii Europejskiej w stosunku do kryzysu ukraińskiego należy skierować na powstrzymanie rozlewu krwi i napływu żołnierzy oraz broni z terytorium Rosji - stwierdził po zakończeniu unijnego szczytu przewodniczący Rady Europejskiej Herman Van Rompuy. Zapowiedział, że RE zwróciła się do Komisji Europejskiej z pilną prośbą przygotowania "sankcji do rozważenia" wobec Rosji w ciągu tygodnia.

Poroszenko: jesteśmy zbyt blisko granicy, za którą nie będzie już rozmów

Ukraina da radę obronić się sama, ale potrzebuje pomocy wojskowo-technicznej z Zachodu - mówił w Brukseli prezydent Ukrainy Petro Poroszenko po rozmowie z szefem Komisji Europejskiej Jose Barroso. - Jesteśmy zbyt blisko granicy, za którą nie będzie już można powrócić do rozmów pokojowych - ostrzegł Poroszenko.

Olimpijczycy przesiedli się na "smoki". "Traktujemy to poważnie"

Poznański Tor Regatowy Malta został opanowały 12-metrowe łodzie, ważące z 22-osobową załogą nawet ponad dwie tony. Rywalizacja na smoczych łodziach to dla nich nie tylko zabawa. Zawodnicy mają nadzieję, że ta dyscyplina pojawi się na igrzyskach. Wśród nich są nawet polscy olimpijczycy.

Ukraińskie oddziały wychodzą z "kotła iłowajskiego". Dowódca Donbasu chwali mediacje Poroszenki

Ukraińscy żołnierze otoczeni przez separatystów i rosyjskie oddziały pod Iłowajskiem w obwodzie donieckim powoli wychodzą z okrążenia - poinformował szef MSW Ukrainy Arsen Awakow. Semen Semenczenko, dowódca ochotniczego batalionu Donbas, który znalazł się w pułapce wraz ze swoimi żołnierzami, podziękował za mediację prezydentowi Petro Poroszence. W piątek jeden z oddziałów batalionu próbował przerwać okrążenie, ale wpadł w zasadzkę, został ostrzelany i musiał wrócić do Iłowajska.

Poroszenko w Brukseli. Chce dostarczyć "rzeczywistą informację" o sytuacji w Donbasie

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko składa wizytę w Brukseli przed zaplanowanym na popołudnie szczytem UE, który omówi m.in. eskalacją konfliktu na Ukrainie i – jak się oczekuje - zaostrzenie sankcji wobec Rosji za działania militarne na wschodzie Ukrainy. Walki ukraińskich wojsk z separatystami, których wspierają żołnierze rosyjscy, przybierają na intensywności.

Książka na podstawie filmu, którego nie ma. "Slalom między pychą a pokorą"

Podjął się karkołomnego zadania: zgodził się napisać książkę na podstawie filmu, którego nie ma. - Dostałem pierwszych 50 stron scenariusza i przestraszyłem się, czy dam radę przerobić to na ciekawą prozę - Marcin Mastalerz, autor książki "Miasto 44", zdradza tvn24.pl. Potraktował to jak wyzwanie. - Pisanie to był nieustanny slalom między pychą a pokorą - mówi o publikacji stworzonej na podstawie najgłośniejszego polskiego filmu roku.

Litwa bez rosyjskich kanałów telewizyjnych?

Nadawanie co najmniej 90 proc. programów TV w oficjalnych językach UE oraz karę grzywny za podżeganie do wojny na Litwie proponuje litewska prezydent Dalia Grybauskaite. Jej propozycje mogą ograniczyć transmitowanie na Litwie rosyjskich kanałów telewizyjnych.

Kto pokieruje sprawami Unii? Przedstawiamy sylwetki kandydatów

W sobotę o godz. 16 rusza w Brukseli szczyt przywódców Unii Europejskiej. Liderzy krajów członkowskich wybiorą nowego przewodniczącego Rady Europejskiej i szefa unijnej dyplomacji. Wśród kandydatów na te stanowiska są premier Donald Tusk i minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski. Przedstawiamy sylwetki Polaków i ich rywali.

Łódź pokochała woonerf. Będzie sześć kolejnych?

Drzewa, miejsce dla pieszych i dla rowerzystów - a wszystko to w samym centrum Łodzi, tam, gdzie jeszcze niedawno tłoczyły się samochody. Woonerf na ulicy 6 Sierpnia tak się spodobał mieszkańcom, że w Łodzi może pojawić 6 innych "ulic do życia".

Bazy wojskowe NATO w Polsce? Wszystkie "za" i "przeciw" w "Dwóch prawdach"

- Im więcej będziemy mieli broni, tym bardziej będziemy czuć się bezpiecznie - przekonywał w piątkowym wydaniu programu "Dwie prawdy" Jan Wróbel komentując pomysł, by w Polsce i w krajach bałtyckich powstały stałe bazy NATO. Wątpliwości miał natomiast Roman Kurkiewicz. - Bez baz NATO Rosja nie ma po co wjeżdżać na czołgach do Polski - mówił dziennikarz.

Wieczorny spacer? Zabierz odblaski

Teraz ważna zmiana na polskich drogach. Od poniedziałku piesi poruszający się po zmroku poza terenem zabudowanym muszą nosić odblaski. Ich brak może się skończyć mandatem, ale nie o kary tu chodzi, ale o bezpieczeństwo. Wszystkich.

Kilka słów o premier Danii

Jeśli wierzyć głównym europejskim mediom, najpoważniejszą rywalką polskiego premiera jest jego duńska odpowiedniczka. Kobieta, o której głośno zrobiło się w zeszłym roku na uroczystościach żałobnych Nelsona Mandeli. Tam podbiła serce Baraka Obamy i podpadła jego żonie. Kim jest piękna premier, która zyskała sympatię prezydenta Stanów Zjednoczonych?

Obowiązkowe odblaski

Ważna zmiana na polskich drogach: od poniedziałku piesi poruszający się po zmroku poza terenem zabudowanym muszą nosić odblaski. Ich brak może się skończyć mandatem, ale nie o kary tu chodzi, a o bezpieczeństwo.

Putin obarcza winą Zachód za sytuację na Ukrainie

Ukraina w ogniu i Władimir Putin, który nie przebiera w słowach i działania ukraińskiej armii przyrównuje do działań hitlerowców podczas oblężenia Leningradu. Prezydent Rosji za sytuację na Ukrainie wini Zachód, a o Kijowie mówi tak: zamiast usiąść do stołu rozmów stawia ultimatum.

Polska nie wpuściła rosyjskiego samolotu

Zamieszanie z samolotem rosyjskiego ministra obrony. Polska najpierw nie wpuściła rosyjskiego tupolewa w polską przestrzeń powietrzną, bo nie dopełniono formalności, potem czerwone światło zmieniła na zielone. Rosyjski MSZ sprawę komentuje ostro - to brutalne naruszenie norm. "Polska i Świat" pyta, o co poszło. Czy to błąd pilota czy prowokacja?

Show

Komisja do spraw WSI wywołuje wiele emocji, Zigniew Girzyński dał upust swoim w sejmie.

29.08 | "Meteo News"

W dzisiejszym programie "Meteo News" m.in. o pierwszej, na szczęście niewielkiej erupcji islandzkiego wulkanu Bardarbunga, kolejnej nawałnicy nad jednym z kolumbijskich miast oraz pożarze terenów zielonych w Kalifornii. Nie zabraknie ciekawych map satelitarnych i pogodowych analiz.