Najnowsze

Najnowsze

Wjechali ciężarówką do wsi i wymordowali mieszkańców

Islamscy terroryści z Boko Haram, tym razem przebrani w mundury żołnierzy wojsk rządowych, wjechali na początku tygodnia wojskowymi ciężarówkami do trzech wsi w północnej Nigerii i atakując z zaskoczenia, wymordowali ponad dwustu ich mieszkańców.

Uwolniony sierżant zdezerterował? Wojskowy raport: już wcześniej oddalał się od baz

Coraz więcej niejasności ws. wymienionego na pięciu talibów amerykańskiego sierżanta Bowe Bergdahla. Według wojskowego raportu, do którego dotarł "New York Times", sierżant już w przeszłości - zanim porwali go talibowie - oddalał się od baz, ignorując rozkazy. Raport nie przesądza wprost, czy Bergdahl zdezerterował i potem wpadł w ręce terrorystów, ale też nie wyklucza takiej możliwości.

Pogoda "przesunęła" desant. 70 lat od D-Day

Rankiem 6 czerwca 1944 r. siły zbrojne alianckich państw zachodnich rozpoczęły największą w czasie II wojny światowej operację desantową - lądowanie w Normandii. Była ona częścią operacji "Overlord", otwierającej drugi front w Europie.

19 światowych przywódców w Normandii. Bez spotkania Obama-Putin

Dziewiętnastu liderów państw weźmie udział w Normandii w dzisiejszych obchodach 70. rocznicy D-Day, największej operacji desantowej aliantów podczas II wojnie światowej. Oddadzą hołd poległym, a także żyjącym żołnierzom. Będzie to również okazja do dwustronnych rozmów na tematy międzynarodowe, m.in. na temat kryzysu na Ukrainie, także z prezydentem Rosji Władimirem Putinem.

Posłowie Bundestagu pojadą do Moskwy. Przesłuchają Snowdena

Komisja śledcza Bundestagu, powołana do wyjaśnienia działalności wywiadu USA podejrzewanego o inwigilowanie obywateli Niemiec, przesłucha Edwarda Snowdena, który ujawnił amerykańskie programy inwigilacji. Odbędzie się to jednak nie w Berlinie, lecz w Moskwie.

Robotnicy i Okrągły Stół. Wyjątkowy pochód rozpoczął poznańskie Juwenalia

Tradycyjnym pochodem rozpoczęły się tegoroczne Juwenalia w Poznaniu. W tym roku pochód miał swój początek w Hali Arena Poznań, skąd przebierańcy wyruszyli w kierunku stadionu INEA, pod którym odbędą sie koncerty. W 2014 z racji jubileuszu 25-lecia wolności w Polsce, tematem przewodnim było "25 lat Wolności. Rok 1989 w Polsce i na świecie".

Staniszkis o obchodach rocznicowych: historia narzędziem polityki

- Historia jest w znacznym stopniu narzędziem polityki. To jest wyraźnie budowanie, moim zdaniem, przez prezydenta Komorowskiego takiej trzeciej siły, wytrącanie PiS-owi argumentu okrągłostołowego, branie na siebie tej wizji "nowego początku" - oceniła w "Kropce nad i" rocznicowe wystąpienia Bronisława Komorowskiego prof. Jadwiga Staniszkis.

"Obama przypomniał, jak wiele świat zawdzięcza naszej pokojowej rewolucji"

Obama pokazał, że polska pokojowa rewolucja to może być towar eksportowy - mówił Aleksander Kwaśniewski w "Faktach po Faktach". Zdaniem byłego prezydenta, Barack Obama zaprezentował w Warszawie także gotowość do przewodzenia demokratycznemu światu. - Zgłosić gotowość przywództwa to jedno, a zakończyć je sukcesem, to co innego - zastrzegł jednak Kwaśniewski.

Tragiczny wypadek na A4. Przed zderzeniem pękła opona?

- Przed wypadkiem słyszałem wybuch, chyba pękła nam opona - twierdzi jeden z pasażerów ukraińskiego busa, który rano miał wypadek na autostradzie A4. W zderzeniu z samochodem służby drogowej, zginęło siedem osób, sześć zostało rannych.

Cameron spotkał się z Putinem. Uścisku ręki nie było

Brytyjski premier David Cameron powiedział w czwartek prezydentowi Władimirowi Putinowi, że Moskwa powinna przestać ingerować na Ukrainie i powinna współpracować z prezydentem elektem Petro Poroszenką. Cameron z Putinem spotkali się na lotnisku w Paryżu. Spotkanie rozpoczęło się bez zwykłego w takich sytuacjach uścisku ręki - donoszą rosyjskie media.

"Reżim odegrał wczoraj ostatni akt farsy"

Główna koalicja opozycji syryjskiej skrytykowała jako "nieprawomocną" reelekcję prezydenta Baszara el-Asada, zapowiadając kontynuację powszechnej rewolty przeciw jego reżimowi. Asad zwyciężył w wyborach na terenach, które ma pod kontrolą.

Goryl okazał się człowiekiem

Goście zoo Loro Parque na Teneryfie przestraszyli się na widok goryla, który wydostał się z wybiegu. Weterynarz zdecydował się strzelić do małpy lotką ze środkiem usypiającym. Nie wiedział, że strzela do przebranego osobnika gatunku Homo sapiens.

Kamery łapały kierowców na czerwonym. Ministerstwo kazało je ściągnąć

Kamery rejestrujące przejazd na czerwonym świetle nad skrzyżowaniem przy ulicy Orzeszkowej w Wejherowie zostaną usunięte – zdecydowało Ministerstwo Rozwoju i Infrastruktury. O skrzyżowaniu zrobiło się głośno kiedy w niecałe dwa miesiące staż miejska wystawiła około 3 tysiące mandatów za przejazd na czerwonym świetle.

Sikorski: nie spodziewam się, by Putin oddał Krym

- Ukrainie nie grozi zniknięcie zagrożenia zewnętrznego, bo nie spodziewam się, aby prezydent Władimir Putin, dopóki jest prezydentem, oddał Krym - powiedział w czwartek szef MSZ Radosław Sikorski podczas debaty inaugurującej Festiwal im. Jacka Kuronia. Jak podkreślił, Unia Europejska znalazła się w poważnych tarapatach geopolitycznych.

Unia Europejska bez Wielkiej Brytanii? Obama: miałoby to negatywne konsekwencje

- Gdyby Unia Europejska miała kontynuować działania bez Wielkiej Brytanii, gdyby kraj ten nie mógł uczestniczyć w decyzjach politycznych, niewątpliwie miałoby to negatywne konsekwencje - powiedział Barack Obama na wspólnej konferencji z Davidem Cameronem. Brytyjski premier podkreślał wcześniej, że chce, by Wielka Brytania była częścią UE, ale instytucja ta musi zostać zreformowana, a ostateczną decyzję w tej sprawie podejmą w referendum Brytyjczycy.

Wydekoltowana Merkel i "sexy" żona Millera. One też zaliczyły modowe wpadki

Za duży dekolt, zbyt krótka spódniczka, zły dobór kolorów - kobiety związane z polityką muszą szczególnie uważać na to, co zakładają na oficjalne spotkania. Modowe wpadki zdarzały się pierwszej damie Jolancie Kwaśniewskiej, niemieckiej kanclerz Angeli Merkel, z nieustanną krytyką spotyka się szefowa unijnej dyplomacji Catherine Ashton.

Witalij Kliczko oficjalnie merem Kijowa. "Zero tolerancji dla korupcji"

Lider frakcji parlamentarnej UDAR Witalij Kliczko złożył przysięgę i objął urząd mera Kijowa. Zapowiedział m.in. walkę z korupcją, przejrzysty budżet miasta i przemianowanie ulicy Instytuckiej, na której w lutym zginęło niemal stu aktywistów Majdanu, na ul. Niebiańskiej Sotni.