Najnowsze

Najnowsze

Muniek Staszczyk świętuje 50. urodziny

Wokalista zespołu T.Love Zygmunt Staszczyk, autor tekstów do przebojów "Warszawa", "Wychowanie", "King" czy "Jest super", kończy dziś 50 lat. Staszczyk jest jedną z ważniejszych postaci polskiej sceny muzyki alternatywnej i rockowej lat 80. i 90. Artysta będzie dziś gościem "Faktów po Południu" w TVN24. Początek programu o godz. 16.00.

Impas w kolebce "arabskiej wiosny" trwa

Rządzący Tunezją umiarkowani islamiści oraz ugrupowania opozycyjne w poniedziałek zawiesiły rozmowy ws. utworzenia przejściowego rządu, jako powód podając brak porozumienia w sprawie nowego premiera. Kryzys polityczny w kolebce "arabskiej wiosny" trwa od lipca.

Tarcza antyrakietowa zgodnie z planem

W momencie, gdy Zachód Europy przechodzi kryzys zaufania do Ameryki i gdy w Polsce coraz częściej pada pytanie o wartość sojuszu wojskowego NATO, John Kerry zjawia się w Warszawie. Bo właśnie teraz Stany Zjednoczone potwierdzają, że tarcza antyrakietowa mająca chronić Europę - będzie budowana zgodnie z planem.

Ostatni lot dla skompromitowanego dowódcy. Za 100 tysięcy złotych

Podejrzewany o malwersacje na szkodę macierzystej bazy - hucznie w niej żegnany. Dowódca 22. bazy lotniczej w Malborku, po tym jak został odwołany przez ministra obrony - na odchodne, na koszt podatnika, przeleciał się myśliwcem MiG-29. Koszt tej lotniczej tradycji to około 100 tysięcy złotych. Materiał "Polski i Świata".

Aresztowano podejrzanych o zabójstwo dziennikarzy w Mali

Pięć osób, w tym prawdopodobnie jednego ze sprawców, aresztowano w związku z zamordowaniem dwojga francuskich dziennikarzy - poinformowały źródła w malijskiej armii. Brutalna zbrodnia wstrząsnęła opinią publiczną we Francji.

Pół roku po przeszczepie twarzy. "Dostałem drugie życie. Nie oczekuje niczego więcej"

Gdy pięć miesięcy temu w Gliwicach przeszczepiono mu twarz, i po raz pierwszy na świecie zrobiono to dla ratowania życia, była radość, że się to w ogóle udało i niepewność, czy nowa twarz się przyjmie. Żmudne leczenie trwa, będą kolejne operacje, ale mężczyzna w miarę możliwości normalnie żyje. Musi być bardzo ostrożny, bo zaszkodzić może mu najzwyklejsza infekcja. Ale jego niezwykły optymizm, co podkreślają zaskoczeni lekarze, przyspiesza całą rehabilitację.

Amerykański Senat przeciwko dyskryminacji homoseksualistów

Amerykański Senat przyjął ustawę zakazującą dyskryminacji w pracy ze względu na orientację seksualną. Jeśli poprze ją Izba Reprezentantów, będzie to znaczny postęp w kwestii praw gejów w USA. Ustawa od dwóch dekad była bez powodzenia zgłaszana w Kongresie.

Sekretarz stanu USA John Kerry przyleciał do Polski

Sekretarz stanu USA rozpoczął wizytę w Polsce. - John Kerry wylądował na warszawskim lotnisku po godzinie 22 - poinformował rzecznik MSZ Marcin Wojciechowski. Z Okęcia amerykański polityk pojechał do Lasek i złożył wieniec na grobie byłego premiera Tadeusza Mazowieckiego.

Motel "Krak" będzie nadal straszył. Spadkobiercy upomnieli się o działkę

Nawet o kilkanaście lat może się przesunąć sprzedaż terenu, na którym stoi krakowski motel-widmo. Budynek od lat straszy mieszkańców i turystów. Miasto chciało go sprzedać, ale dzień przed przetargiem zgłosili się spadkobiercy środkowej części terenu. Chcą unieważnienia decyzji o wywłaszczeniu.

Porwany autobus w Norwegii. Trzy osoby nie żyją

Trzy osoby zostały zabite w poniedziałek w autobusie, który w zachodniej Norwegii uprowadził napastnik uzbrojony w nóż - poinformowała norweska policja. Według niej domniemanego napastnika obcego pochodzenia zatrzymano.

Szef MSW: Pokazać monitoring. Przed klubem każdy może mówić, że jest Batmanem

- Policja nie ma obowiązku znać 460 twarzy posłów na Sejm i na pewno takiego programu nie będziemy wprowadzać. Przed klubem nocnym każdy może mówić, że jest Napoleonem czy Batmanem, a tutaj nawet tego nie było - stwierdził w "Kropce nad i" Bartłomiej Sienkiewicz, komentując incydent policji z posłem Przemysławem Wiplerem pod warszawskim klubem. Dodał, że jest "gorącym zwolennikiem tego, by prokuratura jak najszybciej pokazała taśmy z zajścia".

Płótna warte miliony pomiędzy resztkami jedzenia. "To wierzchołek góry lodowej"

Pomiędzy stertami rozkładającego się jedzenia, w szarym bloku w Monachium znajdowało się ponad 1,5 tys. obrazów, dzieł Picassa, Matisse'a i Chagalla, wartych ponad miliard euro. Kolekcję zgromadził nazistowski współpracownik Hildebrand Gurlitt, który zbiory przekazał swojemu synowi. To właśnie jego zatrzymały niemieckie władze. Według ekspertów, nawet 90 procent zrabowanych przez nazistów dzieł nie zostało jeszcze odzyskanych.

Nacjonaliści w Moskwie: Jesteśmy przeciwko Azjatom i tym z Kaukazu. "Jedzą nasz chleb"

- Jesteśmy przeciwko nielegalnej imigracji, przeciwko Azjatom i tym z Kaukazu. Zabierają nam miejsca pracy i jedzą nasz chleb - powiedział jeden z manifestujących w Moskwie w rozmowie z reporterem "Faktów TVN". W poniedziałek, w Dniu Jedności Narodowej, ulicami stolicy Rosji przeszedł marsz skrajnie nacjonalistycznych ugrupowań. W marszu uczestniczyło blisko 10 tys. osób.

Nie mogli poradzić sobie z kierowcą. Zostają w policji, będą przeszkoleni

Policjantka i policjant z Bytowa, którzy nie mogli poradzić sobie z zatrzymanym mężczyzną, pozostają w służbie. Zdaniem rzecznika bytowskiej komendy, nie ma podstaw do wyciągania wobec nich jakichkolwiek konsekwencji. Wszyscy funkcjonariusze z bytowskiej komendy przejdą jednak dodatkowe szkolenia z interwencji policyjnych.

Pomagają przetrwać dzikim zwierzętom

Zbliżająca się zima nie będzie łatwa dla przedstawicieli niektórych gatunków zwierząt. Krakowska fundacja "Dzika klinika" pomaga im przetrwać trudny czas.