Najnowsze

Najnowsze

W drodze na szczyt przez czerwoną strefę, gdzie rządzą handlarze kokainą

Polski podróżnik Marcin Gienieczko wykorzystał krótki pobyt w Limie by przygotować się do dalszej podróży. W trakcie czyszczenia, przepakowywania i tułaczki po urzędach zapoznał się w polską ambasador na terenie peruwiańskiej stolicy. Spotkał również legendarnego przewodnika po amazońskiej dżungli, który dotrzyma mu towarzystwa w kolejnym, ryzykownym etapie. Gienieczko planuje bowiem przeprawę przez region, gdzie władzę dzierży nie Peru, a miejscowi handlarze narkotykowi.

Nocne podtopienia w Krakowie. Mieszkańcy: to już norma

Woda w pomieszczeniach gospodarczych, na podwórkach i łąkach - to skutki deszczu, który przeszedł nad Krakowem w niedzielę wieczorem. Mieszkańcy ulicy Glinik, gdzie interweniowała straż pożarna, czują się pominięci przez miasto, które od lat obiecuje budowę kanałów burzowych.

Na tej stronie można przeprosić Putina za "politykę zachodnich władz i mediów"

Prokremlowski portal pravda.ru poinformował w poniedziałek o istnieniu "europejskiej strony" dearputin.com, na której wszyscy mieszkańcy Zachodu mogą się podpisać pod listem otwartym do prezydenta Władimira Putina i narodu rosyjskiego, w którym proszą o wybaczenie za "działania rządów swoich państw i media". Pod listem "podpisało się" do tej pory ponad 7,5 tys. osób. Większość wpisów na liście wskazuje jednak, że podpisują się głównie osoby o rosyjsko brzmiących nazwiskach.

Kaczyński: Tusk wyjeżdża do Brukseli, a problemy w Polsce pozostają

Potrójne zwycięstwo PiS w wyborach uzupełniających do Senatu zaprzecza temu, że po wyborze polskiego premiera na szefa Rady Europejskiej w Polsce istnieje tzw. efekt Tuska - stwierdził w poniedziałek Jarosław Kaczyński. Prezes PiS podkreślił, że nawet osobiste wstawiennictwo premiera nie pomogło w niedzielnych wyborach kandydatom Platformy Obywatelskiej. - Polacy widzą rzeczywistość, a rzeczywistość jest taka, że Donald Tusk wyjeżdża do Brukseli, a problemy w Polsce pozostają - dodał.

"Orientowali się, że do większej miłości nie doszło i że nie mają portfela". "Złodziejki przytulanki" schwytane

Wybierały najczęściej obcokrajowców, którzy - jak mówi policja - byli już troszeczkę weseli, bez skrępowania przytulały się do nich, mężczyźni nie protestowali, a o tym, że zostali okradzeni przekonywali się po jakimś czasie. Tak działały zatrzymane w Krakowie dwudziestokilkuletnie Czeszka i Słowaczka nazwane przez funkcjonariuszy "złodziejkami przytulankami".

Karambol na S8 przez sztuczną mgłę? Prokuratorzy chcą powołać biegłego

To był najtragiczniejszy wypadek tegorocznego weekendu majowego: w karambolu w Kowiesach (łódzkie) zderzyło się 11 samochodów, trzy osoby zginęły. Śledczy sprawdzają, czy do wypadku mogło dojść przez maszyny rolnicze generujące sztuczną mgłę, i nie wykluczają, że powołają biegłego, który to oceni.

Hamas oskarża Abbasa o "niszczenie pojednania"

W reakcji na groźbę prezydenta Autonomii Palestyńskiej Mahmuda Abbasa, że zerwie współpracę z Hamasem, ten radykalny ruch oskarżył go w poniedziałek o niszczenie pojednania palestyńskiego i o wypowiedzi służące interesom Izraela.

Żołnierze na misji wykorzystywali seksualnie kobiety

Żołnierze Sił Unii Afrykańskiej w Somalii (AMISOM) wykorzystywali seksualnie somalijskie kobiety i dziewczęta w swych bazach w Mogadiszu - poinformowała organizacja obrony praw człowieka Human Rights Watch (HRW) w opublikowanym w poniedziałek raporcie. AMISOM jest finansowana głównie przez ONZ, Unię Europejską, USA i Wielką Brytanię.

Renault zderzyło się ze śmieciarką. Jedna osoba nie żyje

Jedna osoba nie żyje, a druga jest ranna - to bilans zderzenia osobowego renault ze śmieciarką na wysokości miejscowości Świerzna (woj. dolnośląskie). Kierowcy muszą przygotować się na utrudnienia, bo droga w miejscu wypadku jest zablokowana.

Kijów: separatyści złamali porozumienie o rozejmie

Prorosyjscy rebelianci na wschodniej Ukrainie w ciągu ostatniej doby kilka razy złamali warunki zawieszenia broni w konflikcie z siłami rządowymi - oświadczyło w poniedziałek w Kijowie dowództwo operacji antyterrorystycznej.

Pijany motocyklista zderzył się z radiowozem. Troje rannych

W Olkuszu motocyklista wjechał czołowo w policyjny radiowóz. Zarówno kierujący motorem, jak i funkcjonariusze trafili do szpitala. Jak wykazały badania, motocyklista miał we krwi blisko dwa promile alkoholu. Teraz grozi mu dwa lata więzienia.

To już pewne. Książę George będzie miał rodzeństwo

Książęca para oczekuje kolejnego potomka. Królowa i członkowie obu rodzin są zachwyceni tą informacją - tym lakonicznym oświadczeniem Pałac Kensington potwierdził plotki, które od co najmniej miesiąca krążyły po anglojęzycznych mediach. Nieco ponad rok po narodzinach pierwszego syna 32-letnia Kate spodziewa się drugiego dziecka.

Boisko pod linią wysokiego napięcia. "Trzeba je przesunąć o 15,5 metra"

Najpierw zrobili, potem pomyśleli. Boisko w Lisowie koło Częstochowy, nad którym przebiega linia wysokiego napięcia, w ogóle nie powinno powstać. Powiatowy inspektor nadzoru budowlanego nakazał przesunąć murawę, żeby korzystające z niego dzieci nie były narażone na niebezpieczeństwo. Wójt jednak zamierza się od takiej decyzji odwołać. Według niego żadnego zagrożenia nie ma.

ONZ: ponad trzy tysiące ofiar konfliktu na Ukrainie

Liczba zabitych podczas konfliktu na Ukrainie przekroczyła 3 tys., jeśli uwzględnimy ofiary zestrzelenia samolotu malezyjskich linii lotniczych - oznajmił Ivan Szimonović, zastępca sekretarza generalnego ONZ ds. praw człowieka.

Estoński oficer uprowadzony przez rosyjskie służby. Czy NATO powinno zareagować?

Czy porwanie estońskiego oficera kontrwywiadu przez rosyjskie służby powinno wywołać reakcję państw NATO? - Nikt rozsądny nie uważa zapewne, że z powodu jednego incydentu powininno się myśleć o zastosowaniu Artykułu 5. Ale co w takim razie powinno decydować o jego uruchomieniu? - pyta w rozmowie z serwisem Euobserver były szef estońskiego wywiadu Eerik Kross. - Co, jeśli jutro porwanych zostanie pięć czy dziesięć osób? Nie mówię, że stanie się to niebawem, ale pytanie pozostaje - zaznaczył.