Najnowsze

Najnowsze

Chcieli ukraść bankomat. Wyrwali i odjechali

W Trzciance (woj. wielkopolskie) nieznani sprawcy chcieli okraść bankomat. Urządzenie udało im się wyrwać za pomocą auta, jednak nie udało im się wydobyć z niego pieniędzy. Na widok przypadkowego przechodnia uciekli z miejsca zdarzenia.

"Tatuaże zrobiłam z wdzięczności". Prostytutki bronią gangu sutenerów

Traktowali je jak przedmioty i swoją własność. Sygnowali to w specyficzny sposób - tatuażami na ciele. W Gdańsku ruszył proces sutenerów, którzy mieli czerpać korzyści z prostytucji co najmniej 70 kobiet. Choć trudno w to uwierzyć, część z nich broni swoich pracodawców: - Zrobiłyśmy tatuaże z własnej woli, z wdzięczności za to, że chłopaki zapewniali nam bezpieczeństwo - przekonuje jedna z kobiet reportera "Blisko Ludzi".

Kto okradł Mikołaja Kopernika? Policja pokazuje film

- Kamery monitoringu miejskiego zarejestrowały wizerunek osób, które mogą mieć związek ze zdarzeniem - mówią policjanci i pokazują film. Widać na nich kobietę i mężczyznę, przechadzających się obok siedzącego na ławeczce Mikołaja Kopernika. Słynny uczony, który w parku przesiadywał z astrolabium, stracił w świąteczną noc swój atrybut. - A my szukamy złodziei - informują policjanci.

Czy Francuzi mają jednego z zamachowców? 18-latka bronią w internecie koledzy

Czy 18-latek, który oddał się w ręce policji podejrzewającej go jeszcze w środowy wieczór o to, że był jednym z zamachowców z Paryża, rzeczywiście uczestniczył w zbrodni? Informacje na jego temat są wyjątkowo sprzeczne, Hamyda Mourada bronią bowiem w sieci setki uczniów i mieszkańców jednego z miast w północno-wschodniej Francji, gdzie na co dzień mieszka. Wielu z nich twierdzi, że Mourad środę spędził w szkole.

Brudziński: terroryzm może zapukać do naszych drzwi

Polska, w ramach sojuszy w NATO i UE powinna działać na rzecz wspólnego bezpieczeństwa. Terroryzm prędzej czy później zapuka do naszych drzwi - powiedział w "Jeden na jeden" Joachim Brudziński z PiS, odnosząc się do środowego ataku na redakcję francuskiego pisma satyrycznego "Charlie Hebdo". Zginęło w nim 12 osób.

Wpuściła terrorystów do budynku. Grozili jej i córeczce

Współpracująca z tygodnikiem "Charlie Hebdo" rysowniczka Corinne Rey przeżyła masakrę, jaką urządzili w redakcji terroryści. Odebrała właśnie córkę z przedszkola i wraz z nią wracała po krótkiej przerwie do pracy. Przy wejściu napadli na nie uzbrojeni mężczyźni. Groźbami wymusili, by Rey wpisała kod umożliwiający wejście do budynku.

Mężczyzna z nożem zastrzelony na lotnisku

Na lotnisku w amerykańskim stanie Ohio zastrzelono uzbrojonego w nóż mężczyznę, który próbował kupić bilet lotniczy posługując się fałszywym dowodem osobistym - poinformowała w środę miejscowa policja.

Nie żyje Tadeusz Konwicki

W wieku 88 lat po ciężkiej chorobie zmarł Tadeusz Konwicki. Był jednym z najwybitniejszych pisarzy w powojennej Polsce, autorem m.in. niezapomnianej powieści "Małej Apokalipsy" i filmowego "Ostatniego dnia lata".

Hollande: będziemy bronić przesłania wolności

Prezydent Francji Francois Hollande złożył w środę hołd zabitym przez zamachowców rysownikom tygodnika "Charlie Hebdo". Nazwał ich "odważnymi kronikarzami", znanymi ze swej "zuchwałości". - Będziemy bronić w ich imieniu tego przesłania wolności - dodał.

"W czwartek decyzja o harmonogramie protestów ws. górnictwa"

Na czwartek związkowcy zapowiedzieli decyzje o harmonogramie protestów w górnictwie i całym regionie śląsko-dąbrowskim. Jak mówią, to m.in. następstwo środowej zapowiedzi premier Ewy Kopacz o skierowaniu do Sejmu w trybie pilnym ustawy o restrukturyzacji górnictwa.

Francuskie media składają hołd zamordowanym

Wśród 12 osób, które zginęły w ataku na satyryczne pismo "Charlie Hebdo" w Paryżu, było czterech znanych satyryków i dziennikarz - współzałożyciel tygodnika i jego były dyrektor wydawniczy. Francuskie media składają im hołd i zamieszczają ich sylwetki.

"To nie liczbę zamordowanych będziemy pamiętać, tylko ilość krwi"

- W tej pustce naszej cywilizacji, u ludzi zwłaszcza z nizin społecznych, radykalizm uwodzi jak nazizm czy komunizm - mówił w "Faktach po Faktach" Aleksander Smolar, prezes Fundacji Batorego i komentator TVN24 BiŚ. Były antyterrorysta Jerzy Dziewulski stwierdził, że "perfekcyjnie zaplanowanego zamachu trudno uniknąć".

Arłukowicz: była eskalacja żądań lekarzy, nie było ultimatum Kopacz

- Ze spotkania na spotkanie rosły oczekiwania. W pewnym momencie musiałem powiedzieć dość - stwierdził w "Kropce nad i" minister zdrowia Bartosz Arłukowicz, tłumacząc dlaczego tak późno doszło do porozumienia z protestującymi lekarzami z Porozumienia Zielonogórskiego. Przyznał, że plan B i powrót do rozmów z lekarzami nie wynikały z jakiegokolwiek ultimatum premier.

"Tylko pusty obrazek nie obraża". Internauci i rysownicy po zamachu

Internauci natychmiast zareagowali na doniesienia o zamachu na paryską redakcję magazynu satyrycznego "Charlie Hebdo". Media społecznościowe zalały kondolencje i słowa wsparcia dla krewnych zamordowanych, w tym również od rysowników z całego świata. Wielu udostępnia także słynny "jedyny obrazek, który nikogo nie obraża".

Zamach w Paryżu

Dwanaście osób, w tym czterech znanych rysowników i dwóch policjantów, zginęło w zamachu na redakcję satyrycznego tygodnika "Charlie Hebdo" w centrum Paryża. Francuski prezydent oświadczył, że nie ma wątpliwości, że był to atak terrorystyczny. "To kryminaliści", "islam na to nie pozwala" - tak zamach w stolicy Francji komentowali goście programu Tak Jest.

Łukaszenka obiecuje Białorusi "spokój i zgodę"

Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka oświadczył, że w jego kraju zawsze będzie zgoda i spokój, a także życzył pokoju Ukrainie. Mówił o tym podczas wizyty w mińskim soborze katedralnym Ducha Świętego w prawosławne Boże Narodzenie.

Jest porozumienie Arłukowicza z lekarzami. Ustalenia zostały odtajnione

Udało się osiągnąć kompromis pomiędzy ministerstwem zdrowia a Porozumieniem Zielonogórskim. "Konferencja Arłukowicza - znowu zmanipulowany przekaz. Chyba byliśmy na innych negocjacjach..." - pisze jednak w odpowiedzi na wystąpienie ministra zdrowia Porozumienie Zielonogórskie. W środę wieczorem treść porozumienia została opublikowana na stronie internetowej NFZ.

"Czarny kawior nie dla urzędników". Deputowany walczy z obżarstwem i rozwiązłością

Deputowany petersburskiego parlamentu z list Jednej Rosji Witalij Miłonow zamierza walczyć z obżarstwem, rozwiązłością i marnotrawieniem państwowych pieniędzy. O proceder podejrzewa miejscowych urzędników, którzy – jego zdaniem – zbyt hucznie spędzili dni wolne, przypadające w Rosji w terminie od Nowego Roku do Bożego Narodzenia (1-9 stycznia).

Nietypowy duet. Cezik ze Stingiem przy szklaneczce: wóda to śmierć

- Sting, Sting! Jak tam twój głos? - dopytuje Cezik i wytrąca brytyjskiego muzyka z zamyślenia. Wszystko po to, żeby zaraz zaśpiewać z nim przedziwną piosenkę o alkoholu i narkotykach. Film staje się coraz bardziej popularny w internecie, a sam Sting nawet nie wie, że wziął w nim udział. - I pewnie nigdy się nie dowie, pewnie nigdy teledysk do niego nie dotrze - śmieje się Cezik. Na antenie TVN24 opowiedział, jak tworzy swoje niecodzienne projekty muzyczne niby w duecie, a jednak solo.