Najnowsze

Najnowsze

Psy ścigały się w śnieżnej scenerii. "One są do tego stworzone"

Około tysiąca czworonogów zjawiło się w niedzielę na polanie Jakuszyckiej. Odbywał się tam doroczny wyścig psich zaprzęgów. Każdy z team'ów musiał pokonać 15 km w ekstremalnie trudnych, górskich warunkach. Psy rwały się do biegu. - One to bardzo lubią, czekają tylko na moment, kiedy pobiegną - przekonywał właściciel jednego z zaprzęgów.

"Wydłużenie rozmów nuklearnych nie jest w niczyim interesie"

Kolejne przedłużenie rozmów dotyczących irańskiego programu nuklearnego nie jest w niczyim interesie, aczkolwiek nieosiągnięcie porozumienia "nie będzie końcem świata" - oświadczył w niedzielę w Monachium szef irańskiego MSZ Mohammad Dżawad Zarif.

W Mińsku w środę kolejny szczyt ws. Ukrainy? Ławrow: oczekujemy "ważnych decyzji"

W najbliższą środę planowane jest kolejne spotkanie na szczycie przywódców Niemiec, Francji, Ukrainy i Rosji w Mińsku - poinformował w niedzielę rzecznik niemieckiego rządu Steffen Seibert. Władimir Putin nie potwierdził, że środa to pewny termin. Szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow powiedział, że oczekuje, iż w czasie spotkania w Mińsku podjęte zostaną "ważne decyzje".

Straż miejska do likwidacji? Referendum w Jaśle

Mieszkańcy Jasła decydują dziś o tym, czy straż miejska w ich mieście zostanie zlikwidowana. Wnioskował o to Kongres Nowej Prawicy, a radni podjęli decyzję o rozpisaniu referendum w tej sprawie. Głosowanie potrwa do godziny 21.

Konwencja Dudy - "dobre show". "Ale wolę kandydata, który nie tańczy na scenie"

- Konwencja PiS była lepsza. Pod wzgledem obrazka, dynamiki, reżyserii. Ale nie było nic na temat tego, co moze prezydent - stwierdził w "Kawie na ławę" Andrzej Rozenek (Twój Ruch), komentując inauguracyjne wystąpienia wyborcze Bronisława Komorowskiego i Andrzeja Dudy. Z kolei Leszek Miller (SLD) stwierdził, że u Dudy "pragnienie zwycięstwa było bardziej eksponowane".

Die Welt: "niebezpiecznie blisko kapitulacji" przed Rosją

Kanclerz Niemiec Angela Merkel chce zamrozić konflikt na Ukrainie, nie rezygnując z zasad prawa międzynarodowego. Ten pomysł brzmi przekonująco, może jednak oznaczać tymczasową kapitulację przed Rosją - pisze w niedzielę niemiecki dziennik "Die Welt".

Przewaga przeciwników małżeństw homoseksualnych. Ale za niska frekwencja

Sobotnie referendum na Słowacji zainicjowane przez Sojusz na rzecz rodziny będzie prawdopodobnie uznane za nieważne z powodu słabej frekwencji. Organizatorzy chcieli, by obywatele wypowiedzieli się w sprawie małżeństw homoseksualnych oraz adopcji przez nie dzieci. Doprowadzili do głosowania, choć słowackie prawo nie przewiduje takich rozwiązań i nic nie wskazuje, by sytuacja ta miała się zmienić w najbliższym czasie.

Czy to najdroższy obraz świata?

Obraz francuskiego postimpresjonisty Paula Gauguina został sprzedany przez szwajcarskich właścicieli za nieujawnioną kwotę, która - jak się przypuszcza - sięga 300 mln dolarów. Byłoby to więcej niż zapłacono dotąd za jakiekolwiek dzieło sztuki.

Nigeria przekłada wybory prezydenckie. Przez Boko Haram

Nigeryjska komisja wyborcza zdecydowała przełożyć o sześć tygodni zaplanowane na 14 lutego wybory prezydenckie. Jak wskazano, powodem jest brak możliwości zapewnienia bezpieczeństwa przez wojsko, które toczy w północno-wschodnich rejonach Nigerii ciężkie walki z Boko Haram. Celem członków skrajnego ugrupowania jest m.in. utworzenie własnego państwa opartego na zasadach skrajnego islamu i destabilizacja sytuacji w kraju.

Sprytny i nieuchwytny, wymykał się służbom. "Teraz oddycha wolnością"

Przez kilka dni w Krakowie wiele razy widziano mocno zdezorientowane zwierzę, które spacerowało po mieście. Zawsze jednak wymykało się obławom i znikało. W sobotę nad ranem udało się samicę łosia wytropić. Została uśpiona przez lekarza weterynarii i bezpiecznie odwieziona do lasu. Zobacz materiał "Faktów".

Nowa Synagoga we Wrocławiu. "Wyjątkowa ozdoba" przetrwała 66 lat

Była jedną z największych żydowskich świątyń na terenie przedwojennych Niemiec i Austrii, a jej kopuła górowała nad miejskim krajobrazem. Nowa Synagoga stała we niemieckim Wrocławiu przez 66 lat. Została zniszczona w trakcie Nocy Kryształowej, przez Niemców, którzy nazywali ją "szachrajską halą".

O Ukrainie bez Polski? "To jak rozmawiać  o Algierii czy Tunezji bez Włoch i Francji"

- Jeżeli Francuzi czy Włosi mogą domagać się swojego głosu, gdy mowa o Algierii, Tunezji czy Maroku, to my powinniśmy się domagać głosu, gdy mowa o konflikcie u naszych granic - przekonywał w programie "Horyzont" w TVN24 Konrad Szymański. Były europoseł ocenił, że nieobecność Polski w rozmowach o możliwościach rozwiązania konfliktu na Ukrainie jest "porażką polskiej polityki". Bogusław Sonik (PO) stwierdził z kolei, iż to Kijów ma najwięcej do powiedzenia w sprawie tego, kto zasiada przy negocjacyjnym stole.

Badanie przez internet. Sposób na rozładowanie kolejek do specjalistów?

Długie kolejki i trudny dostęp do specjalistów to bolączki polskiego systemu opieki zdrowotnej. Czy konsultacje przez internet pomogłyby rozwiązać problem? Sprawdza to szpital w Zabrzu, gdzie uruchomiono pilotażowy pilotażowy program dla lekarzy rodzinnym. Jego celem ma być rozładowanie kolejek do kardiologów. Materiał "Faktów" TVN.

Radykalny muzułmański kaznodzieja: ta wojna musiała w końcu trafić na wasze terytorium

Zamachowców z 11 września nazywa "wspaniałymi męczennikami", a atak na redakcję "Charlie Hebdo" usprawiedliwia, mówiąc, że "każdy muzułmanin ma obowiązek bronić honoru proroka". Anjem Choudary to radykalny muzułmański kaznodzieja działający w Wielkiej Brytanii - kraju, który "wyeksportował" wielu z zagranicznych bojowników walczących w szeregach Państwa Islamskiego. - Muzułmanie walczą przeciwko niesprawiedliwości i prześladowaniu - przekonuje Choudary w rozmowie z "Faktami" TVN.