Najnowsze

Najnowsze

Separatyści: setki górników uwięzionych pod ziemią

Dwie kopalnie węgla kamiennego w Doniecku straciły w środę zasilanie elektryczne w wyniku ostrzału artyleryjskiego, podały władze samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej. Według ich informacji, setki górników są uwięzionych. Separatyści poinformowali także o 15 osobach zabitych w środę w wyniku bombardowania.

Po śmierci Agaty poszły na kolację. "Śmiejąc się, opowiadały o tym, co zrobiły"

Tuż po zabiciu Agaty Wiktoria wyłączyła jej telefon, a Aleksandra ukryła nóż na daszku garażu w pobliżu ich domu. Potem jak gdyby nigdy nic jadły naleśniki i z rozbawieniem opowiadały o zbrodni. A ta była zaplanowana w najdrobniejszych szczegółach. Data, 21 lutego, także nie była przypadkowa - Wiktorii się podobało, bo to "oczko". Czy patrzenie na śmierć koleżanki też sprawiało jej satysfakcję? Badają to śledczy. Reporter TVN24 rozmawiał dziś z oficerem operacyjnym policji od początku zajmującym się śmiercią 17-latki z Wejherowa.

Broń, z której miał zginąć Niemcow, w aktach sprawy. Adwokat: żadnej broni nie ma

Pistolet, którym - jak twierdzi policja - prawdopodobnie zabito byłego lidera opozycji Borysa Niemcowa, został włączony do akt sprawy, ale adwokat głównego oskarżonego o to zabójstwo Zaura Dadajewa twierdzi, że broń została "podłożona", bo tej, z której strzelano do Niemcowa, nie znaleziono. Agencja Interfax, która o tym poinformowała, twierdzi też, że zostanie wysłany list gończy za Rusłanem Gieriemiejewem, którego rodzina ma pozwiązania z prezydentem Czeczenii.

Krzysztof Kąkolewski pożegnany. "Był człowiekiem osobnym"

Krzysztof Kąkolewski, wybitny twórca polskiego reportażu, pisarz, autor kilkudziesięciu książek, wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego, spoczął w środę na warszawskich Powązkach Wojskowych. Pisarz zmarł w niedzielę w wieku 85 lat.

Zamieszkali w bilbordzie w centrum miasta. "Wygodnie im". Miasto bezradne, bo reklama to samowolka

W ścisłym centrum z widokiem na Wawel zamieszkali bezdomni. Za dach służy im konstrukcja dużego bilbordu reklamowego. Jak mówią, mieszka im się dobrze, więc do noclegowni się nie wybierają. Straż miejska jest bezradna, podobnie jak urzędnicy. Dzikich lokatorów z bilbordu eksmitować nie można, bo reklama jest prywatna, a że stoi tam nielegalnie to i usunąć jej na razie nie ma jak. Od dwóch lat trwa postępowanie ws. samowolki.

Ukradł "piąte kółko" wózka inwalidzkiego. "Ktokolwiek je zabrał, bardzo proszę by je oddał"

- Dla mnie to jedna z najcenniejszych rzeczy - apeluje pani Katarzyna, niepełnosprawna, której skradziono tzw. piąte kółko do wózka inwalidzkiego. Elektryczna dostawka pomaga jej w samodzielnym poruszaniu się na wózku. Urządzenie zostało sprowadzone ze Stanów Zjednoczonych, a w zbiórkę kosztownego urządzenia zaangażowały się setki osób. Jednak pani Kasia cieszyła się nim niespełna dwa tygodnie.

To nagranie ma skompromitować Moskwę. "Najważniejsze to mieć broń i zająć pozycję w rowie"

Deputowany ukraińskiego parlamentu Jurij Łucenko zamierza przekonać opinię publiczną, a także władze na Kremlu, że zatrzymani pod Ługańskiem żołnierze rosyjskiego wywiadu wojskowego GRU nie odeszli ze służby. Dowodem ma być nagranie, które poseł zademonstrował w Radzie Najwyższej. Wideo pochodzi z telefonu, który należał do zatrzymanego żołnierza GRU Aleksandra Aleksandrowa.

Most jest w fatalnym stanie, odciął wieś od świata. Za naprawę wzięli się mieszkańcy

Niewielki most w lubuskiej wsi Kije od dawna wymagał remontu. Jego elementy były w coraz gorszym stanie; po kontroli okazało się, że główna belka podtrzymująca konstrukcję pękła. Most został zamknięty, co znacznie znacznie utrudniło życie miejscowym. Część z nim w ogóle została odcięta od świata. W odpowiedzi na opieszałość urzędników, mieszkańcy postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i naprawić most własnymi siłami.

Prezydent dziękował za "zasługi w drodze ku polskiej wolności"

Pamięć o tych, którzy mają zasługi dla polskiej wolności, to obowiązek wynikający z naszego poczucia wspólnoty - mówił Bronisław Komorowski. Prezydent wręczył odznaczenia państwowe z okazji Święta Wolności - upamiętniającego wybory, które odbyły się w Polsce 4 czerwca 1989 roku. Wśród osób odznaczonych znaleźli się: Dominikanin o. Ludwik Wiśniewski, himalaistka Kinga Baranowska, reżyser Jan Komasa i Wojciech Kostrzewa - Prezes Zarzadu i Dyrektor Generalny Grupy ITI, prezes Rady Nadzorczej TVN SA.

Zamieszanie z dostępem Rosjan do Parlamentu Europejskiego

Rosyjscy dyplomaci będą mieć ograniczony wstęp do Parlamentu Europejskiego - zdecydował szef tej instytucji Martin Schulz. Możliwość wejścia do siedziby PE zachowają jedynie ambasador Rosji przy UE Władimir Czyżow i jeszcze jeden dyplomata tego kraju.