Najnowsze

Najnowsze

Co z imigrantami? "Rządy krajów unijnych przeciągają negocjacje"

Komisja Europejska odrzuca krytykę szefa MSW Niemiec Thomasa de Maiziere, który zarzucił jej opieszałość w reagowaniu na kryzys imigracyjny. - To nie Bruksela, lecz spierające się rządy unijne powodują zwłokę - powiedziała w piątek rzeczniczka KE Annika Breidthardt.

Była wiceprezydent Gwatemali trafiła za kratki

Dochodzenia w wielkiej "aferze celnej", którą od pięciu miesięcy opisują media Ameryki Łacińskiej, doprowadziły w piątek do aresztowania byłej wiceprezydent Gwatemali Roxany Baldetti. Prokuratura uznała, że jest ona zamieszana w wielomilionowe defraudacje.

Demokracja bezpośrednia. Czy Polska zmienia ustrój państwa?

Gdy politycy zgłaszają wciąż nowe tematy do kolejnych referendów, prawnicy się spierają, czy to jest zgodne z Konstytucją RP. Czy warto o wszystko pytać, gdy do rozstrzygania tych spraw wybieramy parlament? Czy przypadkiem na naszych oczach toczy się nie tylko doraźna polityczna gra, ale też zasadniczo, choć nieformalnie, zmienia się ustrój państwa? Materiał "Faktów" TVN.

"Ojcostwo w różnych obliczach". Andrzej Chyra o nowej roli

Wyjechał do Francji, by odnaleźć syna, którego porzucił w dzieciństwie. Pracuje jako robotnik u polskiego emigranta i zaprzyjaźnia się z jego córką. - To w gruncie rzeczy enigmatyczna postać - mówi Andrzej Chyra portalowi tvn24.pl o bohaterze, którego gra w filmie w "Znam kogoś, kto cię szuka".

USA: zabiliśmy człowieka numer dwa Państwa Islamskiego

Drugi w hierarchii dowódca dżihadystów z Państwa Islamskiego zginął w amerykańskich nalotach bombowych 18 sierpnia - przekazał w piątek Biały Dom. Zdaniem władz USA jego śmierć negatywnie wpłynie na skuteczność działań IS.

Rokita o sporze referendalnym: chcą z nas zrobić idiotów, to jest piaskownica

Politycy PO i PiS bawią się jak dzieci i próbują zrobić z nas idiotów - stwierdził w programie "Świat" Jan Rokita, komentator TVN24 Biznes i Świat, pytany o spór referendalny. - Jedni sobie wymyślili, że ktoś będzie prywatyzował lasy, w związku z tym ta druga strona robi ustawę, że nie będzie prywatyzować lasów. To jest piaskownica - ocenił. Dodał, że "całkowicie nieprawdziwy zarzut" rzekomej prywatyzacji lasów został wymyślony przez spin-doktorów PiS dekadę temu.

Strzały w pociągu Amsterdam - Paryż. Trzy osoby ranne

Uzbrojony w karabin kałasznikowa mężczyzna zranił w piątek trzy osoby, w pociągu relacji Amsterdam - Paryż. Został obezwładniony przez pasażerów i oddany w ręce policji. To 26-letni mężczyzna, Marokańczyk bądź pochodzenia marokańskiego - podała francuska policja.

Kopacz: pytania w referendum to kierunek na drugą Grecję

My nie unikamy trudnych decyzji i pokazaliśmy to, gdy wprowadzaliśmy odważne zmiany, które dziś PiS chce populistycznie cofnąć - stwierdziła w "Faktach po Faktach" premier Ewa Kopacz. Powiedziała także, że referendalne pytania kierują Polskę na tory "drugiej Grecji". Zapowiedziała, że nie poprze plebiscytu, bo to referendum PiS-u, a nie wszystkich Polaków.

"Marsjanin", który nie jest obcym. Ridley Scott wraca w kosmos

Choć tytuł sugeruje, że bohaterem będzie kosmita, tym razem Ridley Scott nakręcił film o ziemianinie. A konkretnie o astronaucie, który zostaje sam na Marsie i za wszelką cenę chce przetrwać. W sieci pojawił się kolejny trailer "Marsjanina". Autorem zdjęć jest Polak, Dariusz Wolski.

"Warto zadawać nawet te pytania, które są Platformie nie na rękę"

- My nie mówimy, że się boimy tych pytań - przekonywał w "Tak jest" w TVN24 Michał Kamiński, pytany o propozycję drugiego referendum, którą złożył wczoraj prezydent Andrzej Duda. Sekretarz stanu w kancelarii premiera tłumaczył też apel Ewy Kopacz o "rozszerzenie" październikowego referendum.

Mieszkaniec Władywostoku doniósł na sąsiadkę. "Jadła polskie gęsi"

Popierający politykę Kremla, czujny mieszkaniec Władywostoku doniósł miejscowej policji, że jego sąsiadka i jej bliscy "spożywają zakazaną w Rosji importowaną żywność". Chodziło o gęś, która prawdopodobnie pochodziła z Polski. Miejscowe media zachęcają obywateli, by informowali policję o wwożeniu objętego kontrsankcjami jedzenia i podają numery infolinii Prokuratury Generalnej.

Senat rozpatrzy wniosek Dudy ws. referendum 4 września

Do marszałka Senatu wpłynął projekt postanowienia prezydenta Andrzeja Dudy o zarządzeniu referendum ws. zniesienia obowiązku szkolnego sześciolatków, obniżenia wieku emerytalnego i Lasów Państwowych - poinformował marszałek Senatu Bogdan Borusewicz. Dodał, że izba rozpatrzy go 4 września, ale przed poddaniem go pod głosowanie, wniosek powinien zostać uzupełniony o dodatkowe uzasadnienie.

Piechociński chce koalicji z PO i PiS "na warunkach PSL"

PSL z rezerwą podchodzi do zapowiedzi ogłoszenia drugiego referendum ogólnopolskiego - stwierdził w piątek w Gdańsku prezes ludowców, wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński. Dodał, że chciałby, aby po wyborach parlamentarnych powstała koalicja PO-PiS-PSL.

Radna PiS zakłada własny komitet. "Działanie na szkodę partii"

Marszałek województwa podkarpackiego - i zarazem pełnomocnik zarządu PiS w okręgu rzeszowskim - Władysław Ortyl złożył wniosek o wykluczenie z partii radnej sejmiku Lidii Błądek. Powodem jest planowany start Błądek do Senatu z własnego komitetu wyborczego.

Mężczyzna w Niemczech niszczył szarfy z imionami powstańców warszawskich

Niemiecka policja zatrzymała sprawcę uszkodzenia instalacji artystycznej we Frankfurcie nad Menem. Złożona z 1600 szarf przywiązanych do drzew praca jest poświęcona byłym więźniom obozu koncentracyjnego wykorzystywanym do pracy w fabryce zbrojeniowej Adlerwerke. Byli nimi głównie powstańcy warszawscy. 61-letni mężczyzna dostał zakaz zbliżania się do obiektu.

Erdogan: 1 listopada Turcja pójdzie do nowych wyborów

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan powiedział w piątek, że chce nowych wyborów do parlamentu, które miałyby się odbyć 1 listopada. W niedzielę mija termin sformowania koalicji po czerwcowych wyborach, lecz podejmowane dotychczas próby nie dały rezultatu.

Komisja Europejska przypomina o rocznicy paktu Ribbentrop-Mołotow

O poszanowanie pamięci i oddanie hołdu wszystkim ofiarom reżimów totalitarnych i autorytarnych w XX wieku w Europie zaapelowali w piątek członkowie Komisji Europejskiej. Komisarze ds. rządów prawa Frans Timmermans oraz ds. sprawiedliwości Vera Jourova przypomnieli o przypadającej na 23 sierpnia 76 rocznicy podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow.