Najnowsze

Najnowsze

Na wysypisku zamiast w spalarni. Firma utylizująca odpady wciąż bezkarna

Zamiast być spalane, są odkażane gorącą parą, mielone i wyrzucane na wysypisko. Mowa o odpadach medycznych i weterynaryjnych, którymi zajmuje się firma EMKA z Żyrardowa. Prokuratura w tej sprawie prowadzi śledztwo od prawie dwóch lat, a wciąż nie jest w stanie nikogo pociągnąć do odpowiedzialności. ["Czarno na białym"]

Odpowiedzialni za tortury CIA mogą być ścigani za granicą

Jeśli USA same nie przeprowadzą pełnego śledztwa i nie oskarżą Amerykanów odpowiedzialnych za program tortur CIA, to mogą być oni ścigani za granicą, w tym przez trybunał krany w Hadze, ale będzie to trudne - pisze w czwartek "New York Times".

35-letnia Brytyjka skazana za propagowanie terroryzmu

Brytyjski sąd skazał w czwartek na karę pięciu lat i trzech miesięcy więzienia 35-letnią Runę Khan za propagowanie terroryzmu w internecie. Matka szóstki dzieci miała m.in. udostępnić zdjęcie pasa szahida wykorzystywanego do samobójczych zamachów terrorystycznych.

Dwa wybuchy w Nigerii. 32 osoby nie żyją

W dwóch wybuchach, do których doszło w czwartek w handlowej dzielnicy miasta Jos w środkowej Nigerii, zginęły 32 osoby - poinformowali agencję Reutera świadkowie zdarzenia. Na razie nie są znane przyczyny eksplozji.

My liczymy na "Idę". A kto jeszcze ma szanse na Złote Globy?

Polska "Ida" Pawła Pawlikowskiego znalazła się na liście pięciu tytułów z całego świata nominowanych do Złotych Globów, nagród przyznawanych już po raz 72 przez Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej. W głównych kategoriach faworytem jest "Birdman" Alejandro Gonzaleza Inarritu z siedmioma nominacjami, po pięć mają "Boyhood" i "Gra tajemnic".

Reporterzy "Superwizjera" TVN nagrodzeni

Bertold Kittel i Jarosław Jabrzyk zdobyli nagrodę Grand Press 2014 za materiał "Superwizjera" TVN ujawniający kulisy nielegalnego handlu bronią. Dziennikarze wygrali w kategorii dziennikarstwo śledcze. Stacja TVN otrzymała natomiast specjalne wyróżnienie - uznana została za "Telewizję 25-lecia".

"Nauczka dla nas, że nie można ufać nawet najbliższym sojusznikom"

Sprawa Starych Kiejkut to smutny incydent dla naszych relacji, ale nie mamy lepszego sojusznika niż Stany Zjednoczone. To USA są nadal fundamentem NATO i gwarantem światowego bezpieczeństwa - przekonywał w "Kropce nad i" minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna, komentując senacki raport o więzieniach CIA.

Eksperci: w programie rządu Jaceniuka brakuje konkretów

Ukraińscy komentatorzy i niektórzy politycy krytykują zatwierdzony w czwartek przez parlament w Kijowie program działań rządu premiera Arsenija Jaceniuka, zarzucając mu brak konkretnego planu reform i terminów rozwiązania najważniejszych problemów państwa.

Sikorski: Błaszczak i Hofman atakują mnie za swoje problemy

- Stworzyła się atmosfera domniemania winy wobec polityków. To nie jest fair - stwierdził w "Faktach po Faktach" Radosław Sikorski, komentując doniesienia o nieprawidłowościach w rozliczaniu przez niego delegacji. Pytany, jak to się stało, że np. Grzegorz Schetyna nie pobierał żadnych pieniędzy na kilometrówkę, odpowiedział: - Być może on jest z Wrocławia. Pewnie latał samolotami, a ja chyba ani razu nie skorzystałem z samolotu.

TVN Telewizją 25-lecia

Stacja TVN została "Telewizją 25-lecia". Nagrodę w czasie gali finałowej Grand Press 2014 odebrał Mariusz Walter. Wyróżnieniem "Media 25-lecia" w poszczególnych kategoriach uhonorowane zostały redakcje, "które wniosły największy wkład w rozwój wolnych mediów i stały się kuźniami profesjonalnego dziennikarstwa".

Prezydent o więzieniach CIA: nie odpowiadamy za cudze grzechy

Prezydent Bronisław Komorowski odniósł się podczas swojej wizyty w Czechach do raportu amerykańskiego Senatu. Nazwał istnienie tajnych więzień na terenie Polski "cudzymi grzechami". - Sprawa więzień CIA w Polsce budzi międzynarodowe zainteresowanie - przyznał Komorowski.

"Rosja jest zszokowana" po publikacji raportu o CIA

Rosja jest zszokowana rewelacjami na temat tortur stosowanych przez CIA w następstwie ataków z 11 września. Osoby odpowiedzialne za nadużycia wobec więźniów powinny zostać pociągnięte do odpowiedzialności - powiedział Konstantin Dołgow z MSZ Rosji.

Gdzie otworzy się Oko Saurona? "W Kijowie jest wielu oszalałych orków"

Po protestach rosyjskiej Cerkwi prawosławnej instalacja Oko Saurona nie otworzy się nad Moskwą. Instalacją zainteresował się za to rzecznik popularnego portalu vk.com. "Będzie świetnie wyglądać nad naszą petersburską siedzibą" - stwierdził. - Jego miejsce jest na Majdanie w Kijowie - od razu zareagował kontrowersyjny deputowany Witalij Miłonow, słynący z walki z homoseksualistami.

Szła ulicą, spadła na nią... sofa

Mieli dostarczyć sofę, ale nie udało się jej wnieść do mieszkania. Postanowili więc wciągnąć mebel przy użyciu podnośnika. Skończyło się to katastrofą. Sofa spadła na przechodzącą kobietę.

Po 13 latach wyszedł z Guantanamo: epoka brutalnych tortur nie minęła

- 136 więźniów jest nadal przetrzymywanych w Guantanamo, podczas gdy politycy starają się oczernić senacki raport - twierdzi Jemeńczyk Samir Nadżi, którego więziono w Guantanamo bez wyroku sądu przez 13 lat. Mężczyzna zwraca uwagę, że epoki brutalnych tortur nie zamknięto - jak deklaruje amerykańska administracja - razem z ostatnim więzieniem CIA.

Czesław Kiszczak opuścił szpital

Po trzech dniach lekarze skończyli badać Czesława Kiszczaka. Około godz. 17.00 generał opuścił placówkę. Na noszach zabrano go do karetki, która odwiezie go do Warszawy.