Najnowsze

Najnowsze

Aktywiści LGBT pobici w Moskwie. Chcieli zorganizować paradę równości

W centrum Moskwy policja zatrzymała aktywistów środowisk LGBT, którzy usiłowali przeprowadzić pikietę przed siedzibą władz miasta. Wcześniej władze odmówiły działaczom zorganizowania parady równości w tym mieście. Zatrzymano też działaczy prawosławnych, w tym lidera ruchu "Wola Boża" Dmitrija Enteo, którzy protestowali przeciwko środowiskom gejowskim. Doszło do przepychanek i bójek. Do aresztu trafiło ok. 20 osób.

"FAZ": pomysł z "młotem pneumatycznym" Dudą genialny

Niemiecki dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung" analizuje w sobotę przyczyny zwycięstwa Andrzeja Dudy, wskazując na zmianę preferencji wśród młodych wyborców, spowodowanej niezadowoleniem z warunków pracy i bezrobocia, a także na błędy obozu władzy.

USA chciały zhakować Koreę Północną. Poległy sromotnie

Stany Zjednoczone próbowały w 2010 roku przeszkodzić Korei Północnej w rozwoju broni atomowej, atakując ich system informatyczny wirusem Stuxnet. Próba zakończyła się niepowodzeniem, ujawniła agencja Reutera, powołując się na źródła zbliżone do sprawy.

Bronisław Komorowski dziękuje Wielkopolsce: to wspaniały biegun racjonalności i pracowitości

Prezydent Bronisław Komorowski odwiedził w sobotę Rogalin. Podczas wizyty dziękował Wielkopolsce za współpracę przez 5 lat trwania jego kadencji i podkreślił niejednokrotnie dumę z regionu, który według niego stanowi "wspaniały biegun pracowitości". Uroczystość była też zapowiedzią otwarcia majestatycznego kompleksu pałacowo-parkowego, który po renowacji otworzy swoje bramy dla zwiedzających.

Bomby beczkowe w prowincji Aleppo. Nie żyje 71 cywilów

Do co najmniej 71 wzrosła liczba zabitych cywilów w sobotnich nalotach sił lojalnych wobec prezydenta Baszara el-Asada na cele w prowincji Aleppo na północnym zachodzie Syrii - podało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka. W atakach użyto bomb beczkowych.

Saakaszwili oficjalnie szefem administracji obwodu odeskiego

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko oficjalnie przedstawił w Odessie nowego szefa administracji obwodu, Micheila Saakaszwilego. - Będę z zainteresowaniem przyglądać się wszystkiemu, co będzie się działo na tej ziemi - zapowiedział Poroszenko, który był inicjatorem mianowania byłego prezydenta Gruzji na to stanowisko.

Młodzi sportowcy ćwiczyli z Kamilem Stochem. Mistrz olimpijski oddał swoje trofea

W sobotę pod Wielką Krokwią z mistrzami olimpijskimi spotkali się uczniowie Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego. Młodzi amatorzy sportu mieli okazję, by trenować z jednym z absolwentów placówki i mistrzem olimpijskim – Kamilem Stochem. Ten oddał swoje trofea - teraz stanowią one część wystawy dorobku sportowego absolwentów szkoły zorganizowanej we współpracy z Fundacją Stanisława Marusarza.

80 minut walki o życie, pacjent zmarł. "Bałagan, błędy i lekarze na dwóch oddziałach jednocześnie"

80 minut czekał na operację, na uratowanie życia było jednak za późno. 17-letni Maciek zmarł. Ponad rok trwała kontrola NFZ w szpitalu. - Wnioski są druzgocące, lekarze pełnili dyżury na dwóch oddziałach jednocześnie - mówi rzeczniczka dolnośląskiego oddziału NFZ i informuje, że na szpital nałożono 120 tys. zł kary. Dyrekcja się odwołuje, ale z decyzją o ewentualnych konsekwencjach dla lekarzy czeka do zakończenia prokuratorskiego śledztwa. To ciągnie się już dwa lata i jest obecnie zawieszone... do 2016 roku.

Gotowi na koniec świata. „Macie nas za wariatów, ale to wy macie się czego bać”

- Kiedy zabraknie jedzenia w sklepach będziecie wiedzieć, że naiwnością było powierzanie swojego losu innym – mówią tvn24.pl preppersi, czyli osoby przygotowujące się na kataklizmy, wojny i kryzysy, które mogą sparaliżować współczesne społeczeństwa. - Tu nie chodzi o to, co mamy w plecakach czy piwnicach, tylko o wiedzę i chęć przetrwania – podkreślają.

Uwolnili pięciu talibów za sierżanta. Negocjacje ostatniej szansy

Stany Zjednoczone nadal negocjują z rządami Afganistanu i Kataru ws. losu pięciu talibów wymienionych rok temu za sierżanta Bowe Berghdala - pisze CNN. Uważani za terrorystów mężczyźni zostali przewiezieni do Kataru z więzienia w Guantanamo w maju 2014 roku. Nałożony na nich zakaz podróżowania kończy się w niedzielę.

Profilaktyka, badania i ćwiczenia. Aktywny dzień rodzin w Katowicach

Badania profilaktyczne, spotkania z lekarzami, zajęcia fitness czy dachowanie samochodu – to tylko kilka z elementów, jakie w ramach Aktywnego Dnia Zdrowej Rodziny przygotował Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach. - Chodzi o to by zintegrować rodzinę w sensie medycznym, a dzieci mają być tym spinaczem” – mówi dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu. Organizatorzy chcą w ten sposób dotrzeć do świadomości ludzi i zwrócić uwagę na konieczność systematycznych badań zarówno dorosłych jak i dzieci.

Zakradł się nocą i podpalił namiot koncertowy. Poszkodowany właściciel pokazuje nagranie

Lubuska policja poszukuje mężczyzny, który podpalił namiot koncertowy. Zakradł się do niego nocą, rozciął ścianę, oblał teren benzyną i podpalił. - Doskonale znał układ namiotu, działał z premedytacją - mówi właściciel, który stracił dorobek całego życia w kilka minut. Policja i prokuratura poszukują wandala, a zniecierpliwiony właściciel publikuje film "ku przestrodze".

Trwa Krajowa Rada SLD. "Weszliśmy w ostry zakręt"

W sobotę w południe rozpoczęło się posiedzenie Rady Krajowej Sojuszu Lewicy Demokratycznej, która ma określić zasady wyłaniania kandydatów w wyborach parlamentarnych i rozpocząć prace nad ostateczną wersją programu partii. Niewykluczone, że padną wnioski o odwołanie przewodniczącego SLD Leszka Millera.

PGE dalej sponsorem gdańskiego stadionu, ale tylko na cztery miesiące

Polska Grupa Energetyczna, dotychczasowy sponsor tytularny gdańskiego stadionu, przedłużyła kontrakt, ale tylko na 4 miesiące. Zarządca bursztynowej areny, nie zdradza, które firmy chciałyby zastąpić energetycznego potentata. W lokalnych mediach najczęściej wspomina się o pomorskiej Enerdze.

Odwiedzający Auschwitz usłyszą relacje byłych więźniów

Odwiedzający muzeum Auschwitz podczas zwiedzania będą mogli posłuchać relacji byłych więźniów obozu koncentracyjnego. Będzie to możliwe dzięki aplikacji przygotowanej przez placówkę. Po wczytaniu specjalnego kodu przez tablet lub telefon możliwe będzie odsłuchanie nagrania audio. Jak mówią pomysłodawcy, ma to pomóc w "doświadczaniu autentyzmu Miejsca Pamięci".

Odwrócony antyterrorysta. Latami szkolili go Amerykanie, dołączył do dżihadystów

Bojownik, który w najnowszym nagraniu Państwa Islamskiego, wzywa do dżihadu, przeszedł w Stanach Zjednoczonych szkolenie antyterrorystyczne prowadzone przez amerykańskie służby. Jak potwierdził Departament Stanu, widoczny na filmie mężczyzna to były pułkownik tadżyckiej policji, który przez ponad 10 lat był objęty programem amerykańskich szkoleń w ramach walki z terroryzmem.

Papierosy pali co trzeci Polak i co czwarta Polka

Średnio europejski palacz wypala 14,2 papierosa dziennie - wynika z danych Eurobarometru. Przeciętny Europejczyk zaczyna palić regularnie w wieku ok. 17 lat. Najwcześniej zaczynają m.in. Hiszpanie. Jak na tym tle wypadają Polacy?