Najnowsze

Najnowsze

"Nie chciałam, żeby szedł do wojska". Pogrzeb zabitego gwardzisty

Pod Kijowem odbył się uroczysty pogrzeb żołnierza Gwardii Narodowej, który zginął w czasie poniedziałkowych zamieszek przed parlamentem w Kijowie. 24-letni Ihor Debrin został trafiony w klatkę piersiową odłamkiem granatu, który jeden z demonstrujących wrzucił w kordon ochraniający budynek Rady Najwyższej.

Putin świętuje pokonanie Japonii

Prezydent Rosji Władimir Putin wraz z weteranami ze swojego kraju wziął udział w środę w obchodach 70. rocznicy podpisania przez Japonię aktu kapitulacji i ostatecznego zakończenia drugiej wojny światowej.

Referendum, wybory, a przy okazji metro we Wrocławiu

We Wrocławiu - decyzje m.in. o budowie metra i ograniczeniu ruchu w centrum miasta. W Opolu - którędy poprowadzić ważną dla miasta trasę. Przy okazji referendum 6 września oraz wyborów parlamentarnych (i być może kolejnego referendum) 25 października niektóre samorządy chcą zapytać swych mieszkańców także o inne, lokalne sprawy.

Samochód-pułapka w bastionie Asada

Co najmniej 10 osób zginęło, a kilkadziesiąt zostało rannych w środę, gdy samochód pułapka eksplodował w centrum miasta Latakia, na zachodzie Syrii - poinformowała telewizja państwowa. To najkrwawszy atak w tym mieście od wybuchu wojny domowej w 2011 roku.

"Bryza" poleciała po serce. "Tutaj liczy się czas"

Załoga "Bryzy" pomogła warszawskim kardiochirurgom przetransportować serce dla chorej pacjentki. - To inny lot niż te, które wykonujemy standardowo. Jest większa adrenalina, to przecież akcja ratująca życie. Kiedy chodzi o transplantologię wszystko jest na czas - tak kmdr ppor. Czesław Cichy, rzecznik Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej w Gdyni, mówi o ostatniej akcji lotników.

"Dom Pottera" w Odessie na sprzedaż. "Bohater rewolucji" nie ma na ogrzewanie

Serhij Kiwałow, szef ukraińskiej Centralnej Komisji Wyborczej za czasów prezydentury Leonida Kuczmy, zamierza sprzedać swój pałac nad Morzem Czarnym. Jak twierdzi, jest on "zbyt drogi w utrzymaniu". O pałacu Ukraińcy dowiedzieli się od aktywistów AutoMajdanu, organizacji walczącej z reżimem Wiktora Janukowycza. Oficjalnie luksusowa posiadłość jest uznawana za "kampus" Międzynarodowego Uniwersytetu Humanistycznego.

"Aresztujcie mnie, jestem hazardzistą". Prokurator odmówił

63-latek z Katowic przyznał się policjantom, że włamał się do ośmiu altanek na terenie ogródków działkowych. - Okradłem je, bo potrzebowałem pieniędzy na gry. Jestem uzależniony od hazardu. Areszt to mój jedyny ratunek - miał powiedzieć policjantom złodziej. Na razie dostał dozór policyjny

Zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem. Nie żyje 80-latka

Znaleziona w piątek w Bytomiu we własnym mieszkaniu 80-latka miała kilkanaście ran od ciosów nożem. - Na całym tułowiu, na szyi, to nie mógł być przypadkowy upadek - mówi rzecznik policji w Bytomiu. Podejrzanemu mężczyźnie postawiono zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem.

Piechociński ws. Burego: podejmiemy działania, kiedy wypowie się zainteresowany

Po zapoznaniu się z uzasadnieniem wniosku i wypowiedzi głównego zainteresowanego podejmiemy stosowne działania - powiedział w środę na konferencji prasowej szef PSL Janusz Piechociński, odnosząc się do sprawy Jana Burego. Do Sejmu trafiły wniosek o uchylenie mu immunitetu, o co wnioskuje prokuratura, która chce mu postawić zarzuty. Według ustaleń tvn24.pl, prokuratura szykuje również kolejny wniosek o uchylenie immunitetu szefow klubu PSL.

"Wierzę w to, że pociąg jest ukryty na terenie Wałbrzycha. Nie sądzę jednak, aby było tam złoto"

Nadzieję na obecność pociągu ukrytego w Wałbrzychu ma Jerzy Rostkowski, pisarz i znawca nazistowskich skarbów na Dolnym Śląsku, ale wątpi w istnieniu skarbów. - Jest możliwość, że w wagonach znajdują się środki masowego rażenia, które badali i produkowali Niemcy - mówił na antenie TVN24 we "Wstajesz i Wiesz". Septyczny co do istnienia złota jest też Bogusław Wołoszański, polski dziennikarz i popularyzator historii. Na swoim blogu pyta: "Skąd, na boga, taki zapas złota w upadającej III Rzeszy?! A skąd na Dolnym Śląsku sztaby złota?".

Setki imigrantów koczują w Budapeszcie. "Wolność, wolność!", "Chcemy pokoju!"

Kilkuset uchodźców i imigrantów protestowało rano przed dworcem kolejowym Keleti w Budapeszcie. Domagali się, by węgierska policja pozwoliła ok. 2 tys. migrantów wsiąść do pociągów jadących do Austrii i Niemiec. Władze Węgier tłumaczą, że powstrzymując migrantów przed wyjazdem, usiłują egzekwować unijne prawo. Demonstranci skandują: "Wolność, wolność!" i "Chcemy pokoju". Na miejscu jest wysłannik TVN24 Biznes i Świat.

Cios mamuta wystawał ze stawu. Sensacyjne znalezisko w Wodzisławiu

- To prawdopodobnie największe odkrycie archeologiczne w historii miasta - mówi o znalezisku archeolog i dyrektor Muzeum w Wodzisławiu Śląskim Sławomir Kulpa. Dziwny "konar" wystający ze stawu podczas spaceru zauważyła nastolatka. Okazało się, że to dobrze zachowany cios mamuta. - Właściciel naszego ciosa to mamut włochaty, a właściwie małe mamuciątko - precyzuje dyrektor.

Nie ma rozejmu w Donbasie. Pod Ługańskiem zginęli ukraińscy żołnierze

Rozejm w Donbasie był przestrzegany zaledwie przez kilka godzin. Dziś gubernator obwodu ługańskiego poinformował, że w walkach pod miastem Sczastje zginęło dwóch żołnierzy ukraińskich, a czterech zostało rannych. Przedstawiciele OBWE relacjonują, że słyszeli ponad 30 wybuchów w rejonie zrujnowanego lotniska w Doniecku. Dowódcy operacji antyterrorystycznej tłumaczą, że rebelianci nie są w stanie kontrolować wszystkich swoich oddziałów.

Turcy porwani z placu budowy w Bagdadzie

18 tureckich robotników i inżynierów uprowadzono w środę rano w Bagdadzie - poinformował przedstawiciel firmy budowlanej Nurol. Turków porwali zamaskowani osobnicy, którzy zaatakowali kampery na placu budowy; porwanych wywieziono samochodami typu SUV.