Najnowsze

Najnowsze

"Przyjdzie moment, w którym to my będziemy prosili o zrozumienie"

- Liderzy polityczni muszą zrozumieć, że to jest prawdziwe wyzwanie i próba. Nie tak dramatyczna jak II wojna światowa, ale próba, w której albo pokazujemy swoje człowieczeństwo, albo egoizm i małostkowość. I taką będziemy mieli opinię w świecie - mówił w "Kropce nad i" Aleksander Kwaśniewski. Były prezydent komentował polskie stanowisko ws. kryzysu wywołanego napływem uchodźców do UE.

Fala imigrantów odciąga uwagę od Rosji. "Szpica" NATO nie tylko na wschodzie

- Nowe siły szybkiego reagowania NATO muszą być w stanie odpowiadać na kryzysy na południowej flance sojuszu - oznajmił francuski generał Jean-Paul Palomers. Dodał, że „szpica” nie ma służyć tylko do reagowania na zagrożenia militarne. Obecne problemy z falą imigrantów pomogą skierować uwagę wielu państw Sojuszu i część sił z dala od Rosji.

Neumann: uchodźcy nie przyjeżdżają, żeby wysadzać nasze przedszkola

Ważne jest, żebyśmy tłumaczyli Polakom, że uchodźcy to nie są terroryści, to nie są dzieci obłożone dynamitem, które przyjeżdżają do Polski wysadzać nasze przedszkola - mówił w "Faktach po Faktach" wiceminister zdrowia Sławomir Neumann (PO). Uczestniczący w programie polityk Zjednoczonej Prawicy Jacek Kurski wątpił jednak, czy polskie służby byłyby w stanie potwierdzić, że wśród imigrantów nie ma terrorystów.

Jan Bury ma być "jedynką" na liście PSL na Podkarpaciu

Przewodniczący klubu parlamentarnego PSL Jan Bury otworzy listę ludowców w najbliższych wyborach do Sejmu w okręgu rzeszowsko-tarnobrzeskim - poinformował poseł PSL Mieczysław Kasprzak. Ma to być jedyna lista, której nie zatwierdzono półtora tygodnia temu, podczas krajowej konwencji wyborczej Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Franciszek znów spotka się z Władimirem Putinem

Papież Franciszek 25 września będzie rozmawiał między innymi w prezydentem Rosji Władimirem Putinem - poinformowała w środę misja Stolicy Apostolskiej przy Narodach Zjednoczonych. Do spotkania ma dojść w siedzibie ONZ w Nowym Jorku podczas 70. sesji Zgromadzenia Ogólnego.

Jarosław Kaczyński Człowiekiem Roku. Boniek: mogłem wystawić Nawałkę

Sprawa przyznania Jarosławowi Kaczyńskiemu nagrody Człowieka Roku Forum Ekonomicznego w Krynicy nadal budzi emocje w sieci. Do kolejnych komentarzy sprowokowała publikacja wyników głosowania. Sprawę skomentował teraz Zbigniew Boniek. "Niezła zabawa, mogłem wystawić Tr. Nawałke" - napisał na swoim Twitterze.

Bułgaria otworzy niebo dla rosyjskich samolotów. Ale stawia warunek

Bułgaria może zezwolić na przelot rosyjskich samolotów transportowych do Syrii, jeśli Moskwa zgodzi się, by na bułgarskim lotnisku sprawdzono przewożony na ich pokładzie ładunek - powiedział w środę szef MSZ w Sofii Danieł Mitow. Tłumaczył on wtorkową odmowę jego resortu w sprawie otwarcia bułgarskiej przestrzeni powietrznej dla lecących do Syrii rosyjskich samolotów transportowych.

Marsz na Szwecję. Imigranci wyszli na duńską autostradę, część zabarykadowała się w pociągu

Około 300 osób wyszło na autostradę E45 wiodącą od granicy z Niemcami w głąb Danii. Chcą dotrzeć pieszo do Szwecji. Duńska policja zablokowała trasę. - Staramy się z nimi rozmawiać i przekonać, że to naprawdę zły pomysł chodzić po autostradzie - powiedział rzecznik duńskiej policji. W mieście Rodby trwa natomiast impas na stacji kolejowej. Imigranci zabarykadowali się tam w pociągu i chcą jechać do Szwecji.

Plan Komisji Europejskiej ws. uchodźców. Blisko 12 tysięcy do Polski

Szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker zaapelował w środę do państw UE o przejęcie 160 tysięcy uchodźców od Grecji, Włoch i Węgier, by złagodzić kryzys migracyjny. Jak podkreślił, to nie czas, by bać się uchodźców, ale by zdecydowanie działać. Juncker uznał, że przyjęcie uchodźców to „obowiązek” wszystkich krajów członkowskich. Wcześniej Unia chciała, aby do Polski trafiło 2659 osób z innych krajów UE. Według nowej propozycji do naszego kraju ma trafić dodatkowe 9287 osób.

"Szkoda, że patrzę na puste krzesła". O uchodźcach bez opozycji

O godzinie 16.30 rozpoczęło się spotkanie, na którym Ewa Kopacz chciała przedyskutować z liderami partii politycznych stanowisko Polski ws. kryzysu imigracyjnego w Europie. Oprócz przedstawicieli rządu pojawił się na nim m.in. szef PSL Janusz Piechociński. Nie przybyli Leszek Miller ani Jarosław Kaczyński.

MSZ o propozycji Brukseli: to punkt odniesienia, trzeba negocjacji

Propozycja KE ws. rozdziału uchodźców jest dla Polski istotnym punktem odniesienia, jednak decydujący będzie wynik dalszych negocjacji w gronie państw UE - powiedział wiceszef MSZ Rafał Trzaskowski. Dodał, że Polska nadal chce, aby sposób zaangażowania danego kraju był pod jego kontrolą.

Egipt spłaca długi. Wysyła wojsko na nie swoją wojnę

Kilka egipskich oddziałów wylądowało w Jemenie. Liczą około 800 ludzi - podała agencja Reutera, powołując się na źródło w egipskich służbach bezpieczeństwa. Tym samym Egipcjanie dołączyli do Arabii Saudyjskiej, Kataru i ZEA, które już wcześniej najechały na Jemen. Kair prawdopodobnie spłaca w ten sposób długi wobec Saudów.

Gimnazjaliści zabili, odpowiedzą jak dorośli? "Nie ma kto podpisać dokumentów"

Szesnastoletni Maksymilian razem ze swoim kolegą ze szkoły zabił w maju swoją babcię i ciężko ranił 10-letnią krewną. Opinia biegłych psychiatrów miała pomóc w odpowiedzi na pytanie, czy gimnazjaliści za zbrodnię odpowiedzą jak dorośli. Badania powinny się już kończyć, ale jak dowiaduje się portal tvn24.pl, przez problemy organizacyjne nawet się nie zaczęły.

Pielęgniarki zapowiadają manifestację w Warszawie. Spór o podwyżki

W czwartek w stolicy ma odbyć się manifestacja, na której obecność - według Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych - zadeklarowało 10 tysięcy pielęganirek. Ich zdaniem podwyżki proponowane przez Ministerstwo Zdrowia są za niskie. Z wypłatą za wrzesień tego roku pielęgniarki i położne otrzymają średnio 300 zł podwyżki - powiedział w środę wiceminister zdrowia Cezary Cieślukowski podczas konferencji prasowej.

Szpital, który kipi kolorami. "Najbardziej kolorowy rezonans świata"

Pracownia rezonansowa przy ul. Okólnej w Łodzi bardziej przypomina scenografię filmu dla dzieci, niż szpitalne wnętrze. Wszystko dzięki artystom, którzy na ścianach (i szpitalnej aparaturze) stworzyli olbrzymie grafiki. - Tworzymy bajowe klimaty, żeby nasi mali pacjenci nie stresowali się badaniami - opowiadają twórcy. Bajkowy świat w szpitalu oglądał reporter TVN24, Piotr Borowski.

Kuzyn Dubienieckiego zostaje w areszcie

Krakowski sąd nie uwzględnił w środę zażalenia na areszt dla Wiktora D., podejrzanego w śledztwie prowadzonym przez Prokuraturę Apelacyjną w Krakowie, w którym podejrzany jest również adwokat Marcin Dubieniecki i trzy inne osoby.

Elżbieta II panuje najdłużej. Jedyne wystąpienie w dniu ustanowienia rekordu

9 września Elżbieta II stała się najdłużej panującym monarchą Wielkiej Brytanii. Tym samym pobiła rekord ustanowiony przez swoją praprababkę królową Wiktorię, która rządziła krajem przez 63 lata i 217 dni. W dniu ustanowienia rekordu królowa odwiedziła Szkocję. Podczas jedynego publicznego wystąpienia krótko podziękowała za wszystkie otrzymane życzenia.

Mówili o nieznanym snajperze. Policja: "strzelał kolega od kieliszka"

Chciał pochwalić się bronią, którą przypadkiem znalazł. W czasie zakrapianego alkoholem podziwiania broni padł strzał – prosto w głowę właściciela. Matka ranionego mężczyzny próbowała ratować "strzelca" mówiąc policji o "nieznanym sprawcy", który atakował z dystansu.