Najnowsze

Najnowsze

Wyroki ws. "afery gruntowej" znowu uchylone

Sąd odwoławczy ponownie uchylił wyrok skazujący na 2,5 roku więzienia Piotra R. - a także grzywnę dla Andrzeja K. za płatną protekcję w "aferze gruntowej". Sąd uznał, że pierwsza instancja nie zbadała - a powinna była - legalności akcji CBA.

8 i 7 lat więzienia za zabicie kierowcy bryłą lodu

8 i 7 lat więzienia to kary dla trójki mężczyzn oskarżonych o zrzucenie na autostradę bryły lodu i spowodowanie śmierci 46-letniego kierowcy tira. Sąd Apelacyjny w Krakowie utrzymał w środę w mocy wyrok wydany w marcu przez tarnowski sąd okręgowy. Wyrok jest prawomocny. Proces w tej sprawie toczył się już po raz trzeci.

Sąd: szkoła miała prawo zwolnić katechetkę w ciąży

Sylwię Zawlocką zwolniono, gdy biskup cofnął jej skierowanie do nauczania religii, uzasadniając, że żyje ona w konkubinacie. Szkoła miała prawo zwolnić katechetkę w ciąży - uznał nieprawomocnie krakowski sąd, oddalając pozew kobiety.

Turcja nie zmienia zdania: Asad musi odejść

Premier Turcji Ahmet Davutoglu powiedział w środę, że transformacja w Syrii musi koniecznie wiązać się z ustąpieniem prezydenta Baszara el-Asada, który według Ankary stracił wraz ze swym rządem legitymację do dalszego kierowania krajem.

Włoska gazeta: papież ma nowotwór mózgu. Watykan dementuje

Watykan zdementował doniesienia jednej z włoskich gazet, jakoby papież Franciszek miał nowotwór mózgu. - Rozpowszechnianie takich bezpodstawnych informacji jest bardzo nieodpowiedzialne i niegodne uwagi - oświadczył watykański rzecznik ks. Federico Lombardi.

Imigranci dotarli do brytyjskiej bazy wojskowej na Cyprze

Cztery łodzie ze 140 migrantami przypłynęły do bazy RAF w Akrotiri na Cyprze - podało w środę brytyjskie ministerstwo obrony. Wśród uchodźców są dzieci. Jest to pierwszy przypadek od początku kryzysu, gdy migranci przypłynęli na terytorium brytyjskie.

Szydło o przepychankach przed debatą: chciano nas sprowokować. Jest stanowisko TVP

Przed wtorkową debatą z udziałem liderów politycznych doszło do przepychanek ochrony z młodzieżówką PiS. Kandydatka partii na premiera Beata Szydło zarzuciła, że była to prowokacja. Szef sztabu wyborczego PiS Stanisław Karczewski poprosił TVP o wyjaśnienia. Telewizja publiczna wydała w sprawie komunikat, w którym stwierdza, że dołożyła wszelkich starań, aby zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom.

Szkoła w Kokoszkach działa nielegalnie? "Doszło do naruszenia prawa"

- Zarządzenie prezydenta Gdańska dotyczące wyboru prywatnego zarządcy nowej szkoły podstawowej w Kokoszkach zostało wydane z naruszeniem prawa – orzekł w środę Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku. Urzędnicy są przekonani, że nie złamali prawa i czekają na uzasadnienie wyroku.

"Wersalka latała, wszystko było na podłodze". Nocne wstrząsy w Małopolsce

Mimo uspokajających komunikatów mieszkańcy Małopolski nadal niepokoją się nocnymi wstrząsami, które były odczuwalne w kilku miejscowościach – między innymi w Chrzanowie, Żarkach i Oświęcimiu. Jak podało Centrum Zarządzania Kryzysowego, wstrząsy miały siłę około 3 stopni w skali Richtera i były spowodowane działalnością kopani Janina.

Netanjahu: Hitler nie chciał eksterminacji Żydów. Namówił go mufti Jerozolimy

Benjamin Netanjahu po raz kolejny wywołał burzę kontrowersyjną wypowiedzią. W czasie przemówienia na Światowym Kongresie Syjonistycznym premier Izreala stwierdził, że Hitler nie planował wcale eksterminacji Żydów. Zdaniem izraelskiego szefa rządu, namówił go do tego wielki mufti Jerozolimy Al-Hadżdż Muhammad Amin al-Husajni.

Policja głowi się nad sprawą "odkrywców złotego pociągu"

Policjanci z Wałbrzycha informują, że potrzebują więcej czasu na zbadanie sprawy "odkrywców złotego pociągu". - To sprawa bez precedensu. Wcześniej nie mieliśmy z taką do czynienia - tłumaczą mundurowi, którzy chcą wnieść o zmianę terminu i powołanie biegłego. Na "odkrywców" doniosła wojewódzka konserwator zabytków, która uważa, że podczas poszukiwań "działali bezprawnie".

Dokumenty z biura Niesiołowskiego na śmietniku? PiS idzie do prokuratury

Politycy PiS zorganizowali konferencję, na której pokazali pisma z prokuratury i pomocy społecznej adresowane do Stefana Niesiołowskiego: – Podobno leżały na wysypisku, przyniosła nam je anonimowa osoba - mówią i dodają, że o sprawie powiadomili prokuraturę. - Brzmi to jak kolejna pisowska pseudoafera. Wygrzebali papiery sprzed lat i próbują tym coś ugrać – ocenia sam Niesiołowski.

Minister Szojgu zapewnia Asada: będziemy pomagać Syrii militarnie

Rosja będzie nadal udzielać militarnego wsparcia wojskom syryjskiego prezydenta Baszara el-Asada w jego walce z dżihadystami z Państwa Islamskiego (IS) - powiedział w środę rosyjski minister obrony Siergiej Szojgu cytowany przez agencję Ria-Nowosti. Więcej w "Faktach z zagranicy" o godz. 20 w TVN24 Biznes i Świat.

Chadecy nadal ufają Merkel. Będzie kolejna kadencja?

Pomimo krytycznej oceny polityki otwartych drzwi wobec imigrantów, przeważająca większość członków CDU jest zadowolona z pracy kanclerz Angeli Merkel i chciałaby, aby ich liderka w 2017 roku ponownie wystartowała w wyborach - podał w środę tygodnik "Stern".

Pocisk w pobliżu Szkocji. Tarcza zadziałała pierwszy raz w Europie

Siły zbrojne Stanów Zjednoczonych i kilku państw sojuszniczych we wtorek wzięły udział w operacji jednoczesnego przechwycenia nieuzbrojonych rakiet balistycznych i pocisków manewrujących u wybrzeży Szkocji - poinformowała marynarka wojenna USA. Więcej w "Faktach z zagranicy" o godz. 20 w TVN24 Biznes i Świat.

Kolejni uchodźcy jadą z Włoch do Skandynawii

68 uchodźców z Erytrei i Syrii, przybyłych na włoskie wybrzeża, odleciało w środę z Rzymu do Finlandii i Szwecji w ramach operacji relokowania migrantów w krajach UE. W grupie tej było dużo rodzin z małymi dziećmi. Więcej w "Faktach z zagranicy" o godz. 20 w TVN24 Biznes i Świat.

Rysia mama i trójka kociąt. Wyjątkowe nagranie z fotopułapki

Fotopułapkę nadleśnictwa w Piwnicznej odwiedziła rysia rodzina – matka z trojgiem kociąt. Cała czwórka jest w doskonałej kondycji, młode biegają dookoła pod czujnym okiem rysicy. – U nas populacja rysi ma się bardzo dobrze – zaznacza Stanisław Michalik, nadleśniczy z Piwnicznej. – Te, które nagraliśmy, upolowały sobie wcześniej młodego jelenia i dzięki temu wiedzieliśmy, że warto tam ustawić fotopułapkę. Jak dodaje, wideo zostało nagrane w poniedziałek, a data na nagraniu jest nieprawidłowa.

Maratończycy ważniejsi od czytelników? Biegacze utrudnią dojazd na targi książki

W sobotę w Krakowie startuje 2. Półmaraton Królewski. Tym razem jednak Aleja Pokoju, na której odbywa się bieg, jest kluczowa dla jeszcze jednej imprezy. Tego dnia w Hali Expo odbędą się Międzynarodowe Targi Książki, które co roku gromadzą tysiące czytelników z całej Polski. Ulica, po której pobiegnie osiem tysięcy maratończyków jest jednocześnie najprostszą trasą dojazdu dla gości targów. Zmiana toru maratonu byłaby możliwa, gdyby organizatorzy obu imprez porozumieli się wcześniej. Teraz jest już jednak za późno.