Najnowsze

Najnowsze

Proces byłego marszałka Podkarpacia przeniesiony do Rzeszowa

Proces byłego marszałka woj. podkarpackiego Mirosława Karapyty oskarżonego m.in. o gwałt i korupcję, oraz pięciu innych oskarżonych w sprawie osób, ma się toczyć przed sądem rejonowym w Rzeszowie – tak zdecydował w środę na niejawnym posiedzeniu Sąd Okręgowy w Przemyślu.

Jaki o uchwale SN: ktoś czuje zobowiązanie wobec PO i Komorowskiego

Ktoś chce celowo wprowadzić anarchię w państwie, dlatego, że czuje zobowiązanie wobec PO czy Bronisława Komorowskiego, albo nie czytał konstytucji - przekonywał w "Kontrwywiadzie" RMF FM Patryk Jaki. Wiceminister sprawiedliwości odniósł się w ten sposób do podjętej we wtorek przez Sąd Najwyższy uchwały ws. wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Jaki zwrócił uwagę, że I Prezes Sądu Najwyższego została wybrana przez Bronisława Komorowskiego.

Tusk znów jest problemem, PiS nie wie, co robić. #PisząoPolsce

Ma zostać w Brukseli, czy wrócić do Warszawy? – zastanawiają się politycy Prawa i Sprawiedliwości, próbując wyczytać scenariusze dla przyszłości Polski w kontekście roli, jaką może pełnić w jej polityce Donald Tusk. Rząd Beaty Szydło nie wie, czy poprzeć byłego premiera w kandydaturze na drugą kadencję przewodniczącego Rady Europejskiej, czy pozwolić na powrót do kraju. Wtedy nie wiadomo do końca, jak zareaguje ulica - #PisząoPolsce w magazynie "Politico".

Śledztwa nie będzie. Poseł PO mówi o "PiSokraturze"

- Spodziewałem się, że dojdzie do tego typu ingerencji, ręcznego sterowania – mówił w TVN24 Krzysztof Brejza, poseł PO. Polityk komentował w ten sposób informację tvn24.pl, że nie będzie śledztwa w sprawie braku publikacji wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 9 marca. Również obecny w studiu Tomasz Rzymkowski z Kukiz'15 przyznał, że także spodziewał się takiej decyzji.

Ośrodek w Trzciance pod lupą prokuratury. Lekarka: wyniki podopiecznych były dobre

- Już kilka godzin po tym, jak policjanci weszli do środka, poinformowali, że mają podejrzenie, że doszło tutaj do przestępstwa - relacjonowała reporterka "UWAGI!" TVN. Z ustaleń dziennikarzy programu wynika, że w ośrodku dla osób cierpiących na chorobę Alzheimera w Trzciance pod Garwolinem, dochodziło m.in. do głodzenia i krępowania starszych, niedołężnych ludzi. Sprawą zajmuje się prokuratura.

Nowy rząd Słowacji z wotum zaufania

Słowacki parlament udzielił we wtorek wieczorem wotum zaufania nowemu rządowi premiera Roberta Fico. W głosowaniu, po trwającej ponad tydzień debacie, program rządu poparło 79 ze 142 obecnych na sali parlamentarzystów, 61 było przeciw. Dwóch wstrzymało się od głosu.

Byli policjanci: nigdy nie było tak słabo kadrowo. Nadzieją nowy szef

Jednym z nielicznych, którzy przetrwali ostatnie zmiany kadrowe w policji, jest obecny komendant główny. Nadinsp. Jarosław Szymczyk był właściwie jedynym, który w tych okolicznościach mógł zostać komendantem głównym. Byli funkcjonariusze twierdzą, że policja jeszcze nigdy nie była tak słaba kadrowo. Ci, którzy dalej są w policji, o nowym szefie mówią dobrze, a jedyne czego się obawiają, to polityki, która zamiast niego będzie policją rządzić. Komendant Szymczyk przekonuje jednak, że tak się nie stanie, a dowodem na to ma być jedna z jego pierwszych decyzji dotycząca doboru kadr. Materiał programu "Czarno na białym".

Gowin o braku śledztwa ws. wyroku TK: nie będę zaskoczony

Podległość administracyjna nie oznacza, że minister sprawiedliwości może dyktować prokuratorom stanowisko w spornych sprawach - powiedział w "Jeden na jeden" wicepremier Jarosław Gowin, komentując ustalenia dziennikarzy śledczych tvn24.pl. Dowiedzieli się oni, że z projektu decyzji, który powstaje w Prokuraturze Okręgowej Warszawa-Praga wynika, że nie będzie śledztwa ws. niepublikowania wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 9 marca.

Gowin o braku śledztwa ws. wyroku TK: nie będę zaskoczony

Podległość administracyjna nie oznacza, że minister sprawiedliwości może dyktować prokuratorom stanowisko w spornych sprawach - powiedział w "Jeden na jeden" wicepremier Jarosław Gowin, komentując ustalenia dziennikarzy śledczych tvn24.pl. Dowiedzieli się oni, że z projektu decyzji, który powstaje w Prokuraturze Okręgowej Warszawa-Praga wynika, że nie będzie śledztwa ws. niepublikowania wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 9 marca.

Sąd Najwyższy wspiera Trybunał Konstytucyjny

Trybunał Konstytucyjny z silnym wsparciem ze strony niektórych samorządów i najważniejszego organu - Sądu Najwyższego, a ten mówi głośno: będziemy respektować wyroki TK, również te niepublikowane. PiS-owi takie poparcie się nie podoba, o czym otwarcie mówi rzeczniczka partii i otwiera falę krytyki i ostrej reakcji ze strony opozycji.

CBA w warszawskim ratuszu

CBA wkracza do stołecznego ratusza, ale prezydent Warszawy tym faktem wcale zdziwiona nie jest. Hanna Gronkiewicz Waltz mówi, że to kolejna już kontrola. Z małym wyjątkiem - tym razem medialnie nagłośniona. Zatem widzi w tym rękę Mariusza Kamińskiego. Co jest sprawdzane w Ratuszu?

Horror w domu opieki

Sceny jak z horroru - tylko że tym razem to nie film, a prawdziwy koszmar jaki chorym na Alzhaimera zafundowali pracownicy domu opieki w Trzciance pod Warszawą. Była pobudka o 3 w nocy, związywanie pasem i na tym nie koniec. Teraz w palcówce jest kontrola, rodziny zabierają bliskich, a my pytamy, jak tego na przyszłość uniknąć.

Dozwolone od lat 16

Media społecznościowe z ograniczeniem wiekowym. Ten temat w UE ciągnął się od dawna, ale niedawno członkom PE udało się dojść do porozumienia. Korzystanie ze słynnych portali bez zgody rodziców ma być możliwe dopiero od 16 lat.

ISIS obniża pensje dżihadystom

Państwo Islamskie w kłopotach. Ma problemy finansowe i zaczyna obniżać pensje swoim żołnierzom. O buncie raczej nie ma mowy, ale o zmniejszonej aktywności w Europie - zdaniem ekspertów - już tak.

Czechy przyjmą siedmiu uchodźców

Czechy postanowiły przyjąć pierwszych syryjskich uchodźców na podstawie kwot ich rozdzielania uchwalonych w ubiegłym roku przez Unię Europejską - poinformowała we wtorek czeska agencja CTK.