Najnowsze

Najnowsze

Osunięcie ziemi w kopalni jadeitu. Dziesiątki zaginionych

Trwają poszukiwania ciał ofiar osunięcia ziemi w kopalni jadeitu w północnej Birmie. Dziesiątki osób uznano za zaginione. Do podobnej katastrofy doszło tam pod koniec listopada. Zginęło wówczas 90 osób. Birma jest największym na świecie producentem jadeitu.

Chiny wyrzucają francuską dziennikarkę. Za tekst o Ujgurach

Wieloletnia korespondentka francuskiego tygodnika "Le Nouvel Observateur", Ursula Gauthier, której władze Chin cofnęły akredytację i unieważniły wizę w związku z artykułem o prześladowaniu Ujgurów, potwierdziła w sobotę, że 1 stycznia opuści ten kraj.

Służba prasowa Erdogana: prezydent zapobiegł samobójstwu

Prezydent Turcji Tayyip Recep Erdogan przejeżdżał w kolumnie samochodów, kiedy zauważył potencjalnego samobójcę. Przekonał go, aby nie skakał z mostu nad cieśniną Bosfor w Stambule - poinformowała w piątek służba prasowa prezydenta.

Zamieszki we Francji. Krzyczeli "Precz z Arabami!"

Grupa 250 zamaskowanych mężczyzn zdewastowała w piątek wieczorem salę modlitwy społeczności muzułmańskiej w Ajaccio na Korsyce, paląc egzemplarze Koranu i wznosząc antyarabskie okrzyki. Zamieszki sprowokował wczorajszy atak na dwóch strażaków oraz policjanta.

Zapraszamy na Świąteczne Szkło Kontaktowe!

Pierwszy dzień Świąt i pierwszy z odcinków specjalnych programu w którym prowadzący wraz z gośćmi podsumują to wszystko, co wydarzyło się nie tylko w polityce w ciągu mijających 12 miesięcy.

Nowa konstytucja dla Polski? Dyskusja w "Faktach po Faktach"

Jeżeli konstytucję stosuje się z szacunkiem dla innych podmiotów, to jest ona bardzo dobra - mówił w "Faktach po Faktach" Ryszard Kalisz. - Jest święta w momencie, kiedy obowiązuje, ale nie jest świętością, w tym sensie, że nie można dyskutować o jej zmianie - mówił z kolei prof. Andrzej Rychard. Goście świątecznego wydania programu rozmawiali o tym, czy obecna polska konstytucja zdaje egzamin w praktyce i czy potrzebne są w niej jakieś zmiany.

"Świat w mijającym roku musiał stawić czoło mrocznym momentom"

Królowa Elżbieta II w swoim bożonarodzeniowym przemówieniu stwierdziła, że światło chrześcijańskiej wiary może zatriumfować nad mrokiem niespokojnych czasów. Brytyjskie media piszą, że była to aluzja do motywowanych dżihadem zamachów terrorystycznych, do których dochodziło na całym świecie w ciągu ostanich 12 miesięcy.

Służba nie drużba. Jak wyglądają święta w karetce

Zwykły szary dzień, święta czy długie weekendy. Dla lekarzy, strażaków i policjantów to żadna różnica, bo i tak muszą pracować. To oni czuwają nad naszym bezpieczeństwem. Ratownik medyczny ze Szczecina opowiedział reporterce TVN24 jak "świętuje" podczas dyżuru.

Ale kosmos! Zobacz nowe, łódzkie planetarium

To najnowocześniejsze planetarium w Polsce, a nawet w Europie. Zostało wybudowane w Łodzi w dawnej Elektrociepłowni EC-1. Sferyczny ekran pozwoli każdemu zajrzeć w głąb kosmosu. Planetarium zacznie działać od 8 stycznia. Nasz reporter Piotr Borowski miał możliwość zobaczyć to miejsce wcześniej.

Arcybiskup Canterbury: IS jest Herodem naszych czasów

Duchowy przywódca liczącej 80 milionów wiernych wspólnoty anglikanów na świecie, arcybiskup Canterbury i prymas całej Anglii Justin Welby ocenił w świątecznej homilii, że tzw. Państwo Islamskie (IS) jest Herodem naszych czasów i - jak Herod - zagraża chrześcijanom.

Policjantki pozowały do kalendarza. Tak zbierają na leczenie Mai

"Uratujmy serduszko Mai - córeczki naszego kolegi" – pod takim hasłem policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Pile pozowały do kalendarza na rok 2016. Maja to kilkumiesięczna córeczka policjanta z Poznania. Dziewczynka urodziła się z wadą serca. Jej leczenie kosztuje 150 tysięcy złotych. Kalendarze dostępne są w Komendzie Powiatowej Policji w Pile, gdzie znajduje się również specjalna puszka przekazana z fundacji.

20 bomb na Poznań, 15 na Warszawę, dziesiątki na inne miasta. Plany USA na III wojnę światową

Nowo odtajnione dokumenty amerykańskiego wojska pokazują dokładnie, co stałoby się z Polską, gdyby w 1959 roku wybuchła III wojna światowa. Najpierw na kluczowe bazy lotnictwa spadłyby potężne bomby termojądrowe, a potem druga fala bombowców miała przeprowadzić „systematyczną destrukcję” przy pomocy mniejszych ładunków. Zagłada miała spotkać między innymi Łebę, Tarnów, Mrągowo, Gliwice, Wałbrzych i Warkę. Na liście celów jest jeszcze wiele innych polskich miast.