Najnowsze

Najnowsze

Cimoszewicz: polski sygnał wobec Wielkiej Brytanii jest obraźliwy

- Wydaje mi się, że ewentualny zysk wizerunkowo-propagandowy osiągnięty będzie za wysoką cenę - powiedział w "Faktach po Faktach" Włodzimierz Cimoszewicz, odnosząc się do poniedziałkowej wizyty polskich ministrów w Londynie. Były premier ocenił, że Polska wysyła do Wielkiej Brytanii sygnał jak "do państwa upadłego": nie radzicie sobie, przyjeżdżamy zobaczyć, co u was szwankuje.

"Planowali masowe zamachy w stylu wydarzeń paryskich"

Zatrzymani od lutego w Kazachstanie i Rosji terroryści planowali masowe zamachy w stylu "wydarzeń paryskich" - informują kazachskie media, powołując się na biuro prasowe Komitetu Bezpieczeństwa Narodowego Kazachstanu.

Cimoszewicz: polski sygnał wobec Wielkiej Brytanii jest w gruncie rzeczy obraźliwy

- Wydaje mi się, że ewentualny zysk wizerunkowo-propagandowy osiągnięty będzie za wysoką cenę - powiedział w "Faktach po Faktach" Włodzimierz Cimoszewicz, odnosząc się do poniedziałkowej wizyty polskich ministrów w Londynie. Były premier ocenił, że Polska wysyła do Wielkiej Brytanii sygnał jak "do państwa upadłego": nie radzicie sobie, przyjeżdżamy zobaczyć, co u was szwankuje.

Prof. Zoll o niszczeniu autorytetu władzy sądowniczej

Po nadzwyczajnym Kongresie Sędziów Polskich profesor Andrzej Zoll ponawia uwagi dotyczące, jak mówił, działań zmierzających w kierunku obniżenia prestiżu sędziów. Były prezes Trybunału Konstytucyjnego w programie Tak jest przekonywał, że obserwuje niszczenie autorytetu władzy sądowniczej w Polsce.

Król nie traci nadziei. Ale czasu coraz mniej

Król Hiszpanii Filip VI oświadczył, że daje partiom więcej czasu na negocjacje w sprawie nowego kandydata na szefa rządu. W piątek konserwatyście Mariano Rajoyowi nie udało się uzyskać wotum zaufania deputowanych, co grozi kolejnymi wyborami.

Zoll: rząd chce działać w kierunku obniżenia prestiżu naszej grupy

- Takie działania są niedopuszczalne, bo niszczy się autorytet władzy, która jest niezwykle potrzebna w demokratycznym państwie prawa - powiedział w programie "Tak jest" prof. Andrzej Zoll. Skomentował w ten sposób przyjęty w poniedziałek przez rząd projekt przewidujący jawność oświadczeń majątkowych sędziów i nową karę dyscyplinarną oraz "ostre wypowiedzi" ze strony polityków obozu władzy.

Rok Kieślowskiego. Projekcje w Gdyni, Warszawie i online

W 2016 roku mija 20 lat od śmierci Krzysztofa Kieślowskiego – jednego z najwybitniejszych reżyserów europejskiego kina, laureata pierwszej Europejskiej Nagrody Filmowej. W ramach obchodów Roku Kieślowskiego odbędą się m.in. projekcje filmowe festiwalu w Gdyni, maraton online filmów twórcy oraz wystawa zdjęć.

Karkołomne manewry na niemieckim niebie. Z polskim akcentem

W mieście Lausitz w Niemczech odbyła się kolejna edycja Mistrzostw Świata Red Bull Air Race. Uczestnicy latali w dwóch konkurencjach. W pierwszej zwyciężył Australijczyk, w drugiej Niemiec. Był też polski akcent. Na drugim i trzecim miejscu w 2 wyścigach zameldował się Polak - Łukasz Czepiela. Dzięki temu zapewnił sobie występ w finale imprezy w Las Vegas. Lotnicy osiągali prędkość dochodzącą nawet do 370 km/h.

Rząd zgadza się na plan Ziobry. Nowa kara dla sędziów, jawne oświadczenia majątkowe

Jawność oświadczeń majątkowych sędziów i nową karę dyscyplinarną dla sędziów przewiduje przyjęty w poniedziałek przez rząd projekt nowelizacji dwóch ustaw. Zmiany dotyczą też rekompensat za przewlekłość postępowań przed sądem. "Od przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości można i należy wymagać więcej niż od przeciętnych obywateli" - argumentował resort sprawiedliwości, prezentując w lipcu założenia projektu.

"Natłok ataków motywowanych nienawiścią". HRW o incydentach na Wyspach

Policyjne statystyki pokazują, że po Brexicie w Wielkiej Brytanii częściej dochodzi do ataków motywowanych nienawiścią - alarmuje Human Rights Watch, organizacja zajmująca się ochroną praw człowieka. Przytacza ubiegłotygodniowy raport ONZ, w którym jako jedną z przyczyn wzrostu takich nastrojów wskazano "dzielącą" i "ksenofobiczną" kampanię zwolenników wyjścia Wielkiej Brytanii z UE.

Mocny Huzar w litewskim lesie

Na Litwie odbyły się manewry NATO o kryptonimie Strong Hussar. 1300 żołnierzy z Polski, USA i Litwy ćwiczyło razem przez dwa tygodnie. Manewry zostały przeprowadzone na zalesionym poligonie z użyciem ciężkiego sprzętu.

Abbas z Netanjahu "spotkają się w Moskwie"

Palestyński przywódca Mahmud Abbas zgadza się na bezpośrednie rozmowy z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu w Rosji - poinformowały rosyjskie media, powołując się na palestyńską ambasadę w Moskwie.

Po pięciu latach wraca ambasador

Wielka Brytania poinformowała, że mianowała swego pierwszego od 2011 roku ambasadora w Iranie, co jest przejawem dążeń do rozszerzenia współpracy między obu państwami.

Obama: problemem "luki w zaufaniu". Putin: rozumiemy się nawzajem

"Luki w zaufaniu" utrudniają wypracowanie porozumienia z Rosją w sprawie zakończenia wojny w Syrii - oświadczył prezydent USA Barack Obama po spotkaniu z Władimirem Putinem. Rosyjski prezydent z kolei uznał, że porozumienie w sprawie Syrii może zostać osiągnięte w ciągu kilku dni.

Opozycja utrzymała fotele. "Jestem całkiem zaszokowany"

W niedzielnych wyborach do Rady Ustawodawczej Hongkongu mandaty zdobyło kilku zwolenników niepodległości tego kontrolowanego przez Chiny terytorium, co zapewne wzmocni napięcia w relacjach z komunistycznymi władzami w Pekinie - napisał Reuters.