Najnowsze

Najnowsze

Sikorski: Koncepcje PiS zbankrutowały. W partii następuje refleksja, ale boją się prezesa

Prawo i Sprawiedliwość miało dwa pomysły na politykę zagraniczną i oba w ciągu roku upadły. Teraz następuje moment, w którym polski rząd zaczyna rozumieć, że współpraca z Niemcami jest potrzebna. Problem w tym, że nikt nie odważył się jeszcze powiedzieć tego głośno Jarosławowi Kaczyńskiemu - mówił w programie "Horyzont" w TVN24 były minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski.

Obama i Xi rozmawiali o spornych wyspach

Prezydent USA Barack Obama w rozmowie z przywódcą Chin Xi Jinpingiem poruszył w sobotę sporne kwestie w stosunkach obu krajów, m.in. sytuację na Morzu Południowochińskim, przestrzeganie przez Pekin umowy o walce z cyberprzestępczością oraz prawa człowieka.

Hymn i przemarsz w ciszy. Po śmierci Polaka w Harlow

Co najmniej kilkaset osób w sobotę po południu wzięło udział w marszu milczenia dla upamiętnienia 40-letniego Arkadiusza J. - Polaka, który w poniedziałek zmarł w wyniku obrażeń odniesionych w ataku nastolatków w Harlow na południowym wschodzie Anglii.

Amerykanie uderzyli w IS wyrzutniami HIMARS

Wojska USA zaatakowały cele tzw. Państwa Islamskiego w Syrii w pobliżu granicy turecko-syryjskiej, z użyciem nowo rozmieszczonego mobilnego systemu rakietowego HIMARS wyposażonego w precyzyjną amunicję - podał w sobotę wysoki rangą dyplomata cytowany przez Reutersa.

Coś się nie zgadza w zdjęciach Putina. Zdradziły go długopisy i buty

Władimir Putin nie jest wcale tak zapracowany, jak twierdzi Kreml - taki wniosek wysnuł pewien japoński dziennikarz pracujący w Moskwie. Przeanalizował garderobę oraz biurko prezydenta Rosji i postanowił udowodnić, że w swoim gabinecie przyjmuje on lokalnych polityków hurtowo, a potem ma święty spokój. Dziennikarz może mieć rację, ale nie zwraca uwagi na jeden z powodów, dla którego Kreml działa niekiedy w ten sposób.

"W dotychczasowej historii sędziowie nie byli przedmiotem tak drastycznych działań"

Ponad tysiąc sędziów wzięło udział w Warszawie w nadzwyczajnym Kongresie Sędziów Polskich. "Wzywamy (...) do poszanowania wyroków Trybunału Konstytucyjnego i ich publikowania. Sprzeciwiamy się arbitralnej odmowie powołania przez prezydenta RP kandydatów przedstawionych przez Krajową Radę Sądownictwa. Takie działania prezydenta stanowią krok do upolitycznienia funkcji sędziego i ograniczenia niezawisłości sędziowskiej" - czytamy w jednej z uchwał przyjętych na koniec kongresu.

"Ciężka praca Jej Misiowatości nad odrywaniem kieszeni"

Zabawom w poznańskim zoo nie ma końca. Tym razem największa gwiazda ogrodu, niedźwiedzica Cisna, upodobała sobie kieszeń od spodni jednego z opiekunów. Świeżo wyrwanym łupem podzieliła się ze swoim nieodłącznym kompanem psem Barim. "Ciężka praca Jej Misiowatości nad odrywaniem kieszeni" - czytamy w opisie filmu udostępnionego przez ogród zoologiczny.

Szef "Solidarności": chcemy wolnej niedzieli dla Boga i rodziny

Najlepszą pamięcią o wydarzeniach sprzed 36 lat jest realizacja postulatów, postawionych wówczas przez robotników – mówił podczas rocznicowych uroczystości w Jastrzębiu Zdroju przewodniczący NSZZ "Solidarność" Piotr Duda. Zadeklarował, że kierowany przez niego związek chce być partnerem rządu w realizacji tych postulatów.

"To były dni waszej chluby". Prezydent wręczył wyróżnienia za ŚDM i szczyt NATO

390 funkcjonariuszy m.in. policji, straży granicznej i straży pożarnej, w tym 150 policjantów przyjęło w sobotę w Legionowie wyróżnienia za pracę związaną ze szczytem NATO i Światowymi Dniami Młodzieży. - Chylę czoła przed waszym profesjonalizmem i zaangażowaniem – mówił prezydent Andrzej Duda do funkcjonariuszy. - Państwo polskie przestało być państwem teoretycznym - ocenił z kolej szef MSWiA Mariusz Błaszczak.

"Świat potrzebuje konkretnych gestów solidarności"

Papież Franciszek powiedział w sobotę, że wiarygodność Kościoła zależy od tego, czy potrafi postępować jak dobry Samarytanin. - Świat potrzebuje konkretnych gestów solidarności, zwłaszcza w obliczu pokusy obojętności - mówił podczas spotkania z wolontariuszami.

Będzie pierwsza w Polsce ulica o. Jana Góry

Jedna z głównych ulic w niewielkiej wsi Luciny w Wielkopolsce będzie od niedzieli nosiła imię dominikanina o. Jana Góry. Będzie to pierwsza w kraju ulica upamiętniająca zmarłego w ubiegłym roku duszpasterza młodych, twórcę corocznych Spotkań Młodych Lednica 2000.

"Wszystko zależy od nich". Putin oskarża Ukrainę

Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział w sobotę, że Rosja nie widzi alternatywy dla wypełniania porozumień mińskich. Jednocześnie zarzucił władzom Ukrainy, że nie realizują ustaleń zawartych w tych porozumieniach. Z kolei centrum operacji antyterrorystycznej w Kijowie podało, że prorosyjscy bojownicy na wschodniej Ukrainie łamią porozumienia o rozejmie, który miał obowiązywać od 1 września.

Prawo ws. "kukułczych dzieci". Niemcy chcą chronić ojców

Niemcy przygotowują nowe przepisy, które miałby chronić ojców. Kobiety musiałyby informować ich o wcześniejszych partnerach seksualnych. Chodzi o to, aby ojcowie mogli sprawdzić, czy faktycznie są ojcami - bo nie wszyscy mają taką pewność. Materiał magazynu "Polska i Świat".

Gdańszczanka została Miss Świata Niesłyszących

Polka z Gdańska – Iwona Cichosz – została Miss Świata Niesłyszących. Tytuł i korona cieszą jak mało co – przede wszystkim dlatego, że dodają pewności siebie. To także dowód na to, że niepełnosprawność wcale nie musi oznaczać rezygnacji z marzeń.