Najnowsze

Najnowsze

Magiczny Sopot w zachodzącym słońcu

Złociste, zachodzące słońce nad sopockim molem i tłumy spacerowiczów - tak nad morzem zaczyna się zima. Mimo śniegu i niskiej temperatury, pogoda w kurorcie w ten weekend rozpieszcza. Ten fascynujący widok można zobaczyć na filmie z drona, który nagrała kamera TVN24.

Rok od tragedii. Stan wyjątkowy zostaje

Rok po serii tragicznych zamachów w Paryżu, Francuzi uczcili pamięć 130 osób zamordowanych przez terrorystów. W Paryżu prezydent Francois Hollande odsłonił tablice pamiątkowe w miejscach ataków. Premier Manuel Valls przyznał, że wprowadzony rok temu stan wyjątkowy na razie nie zostanie zniesiony.

Efekt Trumpa. Kanada szykuje się na "falę meksykańską"

Kanadyjskie władze rozpoczęły przygotowania do przyjęcia dużej liczby meksykańskich imigrantów. Ich napływ jest spodziewany w zawiązku z nałożeniem się dwóch wydarzeń - wygranej Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich w USA oraz zaplanowanego wcześniej zniesienia wiz dla obywateli Meksyku.

Nocna akcja TOPR. Sprowadzili turystów. "Nie mieli czekanów"

Po godzinie 1 w nocy zakończyły się poszukiwania turystów, którzy zaginęli w okolicach Siwego Zwornika, Gaborowej Przełęczy i Błyszcza. Trójkę turystów sprowadzili ratownicy ze Słowacji, ośmioro - polski TOPR. - Nie posiadali sprzętu do nawigacji lub nie umieli go używać – relacjonują ratownicy.

Szef NATO apeluje do Trumpa: razem lepiej niż osobno

Działanie w pojedynkę nie jest rozwiązaniem ani dla Europy, ani dla USA - oświadczył sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg. Podkreślił, że Sojusz stoi w obliczu "największego w tym pokoleniu" zagrożenia dla swojego bezpieczeństwa.

Za kulisami. Obama, jakiego nie znamy

Osiem lat prezydentury i dwa miliony zdjęć. Wszystkie wykonał fotograf Pete Souza, który towarzyszył Barackowi Obamie od początku objęcia urzędu prezydenta Stanów Zjednoczonych. Wiele z nich przedstawia prezydenta w mniej formalnym wydaniu, np. z dziećmi i zwierzętami. Inne są zakulisowymi zdjęciami z Białego Domu, czy wspomnieniami z zagranicznych podróży pary prezydenckiej.

"To nie było dobre, to było doskonałe"

Czwarty odcinek na żywo programu "Mam talent!" obfitował w energetyczne i pasjonujące występy. Półfinaliści o swoim talencie próbowali przekonać zarówno, jury, jak i widzów. Do finału przeszli tancerze zespołu Wolf Gang oraz raper Lasio Companija. Powalczą o 300 tysięcy złotych.

Szukanie winnych. Clinton oskarża szefa FBI

Hillary Clinton podczas telekonferencji z darczyńcami, którzy finansowali jej kampanię, miała częściowo przypisać swoją porażkę w wyborach prezydenckich dyrektorowi FBI Jamesowi Comeyowi. Zdaniem Clinton jego listy do Kongresu w sprawie afery mailowej podcięły skrzydła kampanii na ostatniej prostej - podają amerykańskie media.

"Pokój nie może już dłużej czekać!". Nowe porozumienie

Przedstawiciele władz oraz lewicowej partyzantki FARC podpisali w Hawanie nowe porozumienie pokojowe uwzględniające postulaty i poprawki różnych grup społecznych – poinformowały w sobotę władze w Bogocie. Obie strony wydały wspólny komunikat w tej sprawie.

Farage odwiedził Trumpa. "Dobrze się czuli w swoim towarzystwie"

Główny orędownik wyjścia W. Brytanii z UE Nigel Farage przybył w sobotę do Nowego Jorku, aby spotkać się ze zwycięzcą wyborów prezydenckich w USA Donaldem Trumpem. Szefowa kampanii wyborczej Trumpa Kellyanne Conway potwierdziła, że obaj politycy się spotkali.

Wybór prezydenta może oznaczać dymisję premiera

W niedzielnej II turze wyborów prezydenckich w Bułgarii zmierzą się zwycięzca I tury, kandydat opozycji Rumen Radew i szefowa parlamentu Cecka Caczewa kandydująca z ramienia rządzącej GERB. Premier Bojko Borysow zapowiedział dymisję w razie porażki Caczewej.

W stronę Rosji czy UE? Mołdawia wybiera prezydenta

Wyborcy w Mołdawii zdecydują w niedzielę w drugiej turze wyborów prezydenckich, czy głową państwa zostanie zwolennik kursu prorosyjskiego, czy orędowniczka zbliżenia z Unią Europejską. Prorosyjski kandydat Igor Dodon zmierzy się z prozachodnią Maią Sandu.

W Niemczech protesty przeciw Erdoganowi. Starcia z policją

25 tys. osób uczestniczyło w sobotę w Kolonii w proteście przeciwko prezydentowi Turcji Recepowi Tayyipowi Erdoganowi oskarżanemu o dyktatorskie rządy. Demonstrację zorganizowały wspólnota religijna alewitów i organizacje Kurdów. Doszło do starć z policją.

Sting, minuta ciszy i wyrzuceni muzycy. Bataclan znów otwarte

Minutą ciszy rozpoczął się w sobotę koncert brytyjskiego piosenkarza Stinga w paryskiej sali koncertowej Bataclan, gdzie rok temu dżihadyści dokonali zamachu, zabijając 90 osób. Dyrekcja sali wyprosiła z koncertu dwóch członków amerykańskiej grupy rockowej Eagles of Death Metal, która w tragiczny wieczór rok temu dawała w tym miejscu koncert.

Spokój

Świat raczej spokoju nie zachowuje, a nerwowo wyczekuje na pierwsze ruchy Donalda Trumpa.

Matka osłoniła synka przed psami. "To była walka, kilka minut terroru"

W amerykańskim Anaheim w Kalifornii rozwścieczone psy rzuciły się na dwuletniego chłopca. Kiedy dziecko upadło na ziemię, jego matka robiła wszystko, by mu pomóc i osłoniła go własnym ciałem. - To była po prostu walka, pięć czy siedem minut terroru - mówi ojciec dziecka, który był w czasie ataku w pracy. Chłopiec został zabrany do szpitala, teraz jest w domu i dochodzi do siebie. Ojciec dziecka wynajął już adwokata - chce sprawdzić, czy psy miały właściciela, który powinien za nie odpowiadać.

"Myśmy się bili z komunistami, żeby nie było takiej sztucznej jedności"

- Nie sądzę, żeby było warto zaganiać ludzi na jedną manifestację - mówił w "Faktach po Faktach" prof. Ryszard Bugaj. - Myśmy się bili z komunistami, żeby ludzie mogli manifestować różnorodność - mówił z kolei Zbigniew Janas. Byli opozycjoniści w czasach PRL komentowali prezydencką propozycję dotyczącą wspólnych obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości.

"Myśmy się bili z komunistami, żeby nie było takiej sztucznej jedności"

- Nie sądzę, żeby było warto zaganiać ludzi na jedną manifestację - mówił w "Faktach po Faktach" prof. Ryszard Bugaj. - Myśmy się bili z komunistami, żeby ludzie mogli manifestować różnorodność - mówił z kolei Zbigniew Janas. Byli opozycjoniści w czasach PRL komentowali prezydencką propozycję dotyczącą wspólnych obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości.

Holenderska policja zatrzymała sto osób

Sto osób manifestujących przeciwko sięganiu do tradycji Czarnego Piotrusia, który jest jednym z pomocników Świętego Mikołaja, zatrzymała w sobotę policja w Rotterdamie - podały władze. Postać z wymalowaną na czarno twarzą kojarzy się niektórym z rasizmem i dyskryminacją.