Najnowsze

Najnowsze

Żniwa w pełni. Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź też zbiera zboże

Nie w konfesjonale, a w kombajnie. Arcybiskupa Leszka Sławoja Głódzia próżno szukać teraz w Gdańsku. Właśnie spędza urlop w rodzinnej Bobrówce, gdzie pomaga w żniwach. - Wczoraj cały dzień spędziłem w polu na kombajnie. Nadal jest dużo pracy, a uprawy piękne - powiedział tvn24.pl metropolita gdański.

Kamiński chce zlikwidować 10 delegatur ABW

To przypomina likwidację posterunków policji, przeciwko czemu protestował sam PiS - komentuje jeden z posłów z sejmowej komisji do spraw służb specjalnych. Jak dowiedział się tvn24.pl, minister-koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński planuje likwidację 10 delegatur terenowych największej specsłużby, czyli Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Pierwsza i najchętniej oglądana. #16latTVN24

Kiedy 9 sierpnia 2001 roku startowała pierwsza stacja nadająca informacje przez okrągłą dobę, niewielu wróżyło jej sukces. Dziś, dokładnie 16 lat od tamtego dnia, nikt nie wyobraża sobie polskiej telewizji bez TVN24.

Ekolodzy z Puszczy Białowieskiej przed sądem

Grozi im areszt, ograniczenie wolności lub grzywna. Ruszył proces ekologów, którzy blokowali wycinkę w Puszczy Białowieskiej na początku czerwca w Czerlonce koło Hajnówki. Obwinieni są o zakłócenie porządku publicznego.

Rośnie napięcie w Donbasie. Zabici i ranni żołnierze

Trzech żołnierzy zginęło, a ośmiu zostało rannych w wyniku walk z prorosyjskimi rebeliantami na wschodzie Ukrainy. Separatyści ostrzelali pozycje wojsk ukraińskich z granatników i moździerzy - podał sztab operacji antyterrorystycznej w Donbasie.

Szczątki 66 żołnierzy w wojennej mogile

W zbiorowym grobie miało być ich pochowanych 33. Było dwa razy więcej. Grób niemieckich żołnierzy odkryli archeolodzy ze Stowarzyszenia POMOST w Wodnikowie Górnym. Nie wiadomo, jak zginęli. Według jednej z hipotez zostali rozstrzelani przez Rosjan.

Wojsko w cieniu własnego święta

Prezydent zdecydował. 15 sierpnia będzie inny niż dotychczas, bez nominacji generalskich i admiralskich. To wynik braku uzgodnień z Ministerstwem Obrony Narodowej. Napięcie rośnie na linii prezydent Andrzej Duda - minister Antoni Macierewicz.

Siemoniak: za granicą wszyscy trzymają kciuki za prezydenta Dudę

Nasi nieprzyjaciele zacierają ręce, bo taki konflikt na szczycie armii, gdzie jest dowodzenie i kierowanie, to dla nich ogromna gratka. A sojusznicy bardzo się martwią - stwierdził we "Wstajesz i wiesz" były minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak. W ten sposób odniósł się do decyzji Andrzeja Dudy o niewręczeniu 15 sierpnia, podczas święta Wojska Polskiego, nominacji generalskich i admiralskich.

Kobiety wychodzą na ulice

Nie chcą już pisać listów do pani premier, bo na nic się to zdaje. Ale z walki o swoje prawa nie zamierzają rezygnować. Kobiety znów wychodzą na ulice i protestują, a wspierają ich sami lekarze - według ministerstwa zdrowia, bez sumienia.

Prom tylko od czasu do czasu

Kto chce przedostać się na drugą stronę rzeki promem, może to zrobić tylko we wtorek i czwartek. W pozostałe dni trzeba jeździć dookoła i dodawać kilometry. Urzędnicy rozkładają ręce, bo nie ma komu wozić ludzi.

Koniec śledztwa, koniec sprawy?

Prokuratura umarza śledztwo w sprawie posiedzenia w Sali Kolumnowej. Śledczy wydają uzasadnienie, politycy Platformy Obywatelskiej je czytają i mówią, że jest kuriozalne. Partia zapowiada złożenie zażalenia, ale Prawo i Sprawiedliwość od razu uprzedza, że to przegrana sprawa.

10-latka. Gwałt, ciąża i wyrok

Ma dopiero 10 lat. Została zgwałcona i musi urodzić. Wstrząsająca historia dziewczynki z Indii, która nie dość, że stała się ofiarą brutalnej napaści, to została jeszcze ukarana przez sąd. Ten odmówił jej prawa do aborcji.

Cienka granica rzeczywistości

Świat dzieci zdominowały smartfony i komputery. Wirtualna rzeczywistość jest lepsza od realnej, bo dzieci znają ją lepiej. Powstaje pytanie, gdzie są rodzice i gdzie jest granica świadomego korzystania z sieci.