Najnowsze

Najnowsze

"Kopnę piłkę w dobrą stronę". Owsiak przed meczem TVN kontra WOŚP

- Skompletowaliśmy drużynę, podglądamy was, z jednej strony boimy się, ale z drugiej strony zaskoczymy was bardzo mocno - powiedział o charytatywnym meczu w "Faktach po Faktach" Jerzy Owsiak. - Wiem, że kopnę tę piłkę - zgodnie z wolą trenera - w dobrą stronę - dodał. Reprezentacja TVN zagra przeciw Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Mecz odbędzie się 3 września na stadionie Legii w Warszawie, a dochód będzie przeznaczony na pomoc dla Centrum Zdrowia Dziecka.

Prawnik Trumpa krytykuje Comeya

Były szef FBI jednostronnie i potajemnie ujawnił prasie treść swojej "uprzywilejowanej" komunikacji z prezydentem USA - powiedział prywatny prawnik Donalda Trumpa Marc Kasowitz. Odniósł się tym samym do zeznań Jamesa Comeya przed senacką komisją do spraw wywiadu.

Speckomisja

Ustawy reprywatyzacyjnej jak nie było, tak nie ma i nic nie wskazuje, że będzie. Zamiast tego Prawo i Sprawiedliwość powołało komisję weryfikacyjną. Ma ona wziąć pod lupę przypadki kontrowersyjnych zwrotów mienia, choć na razie ona sama budzi duże kontrowersje. Uprawnienia ma ogromne, z odebraniem nieruchomości włącznie, ale ma też mocno polityczny skład i jest obawa, że zamiast rozliczania dzikiej reprywatyzacji, będzie dzika weryfikacja. Skąd te obawy?

Ważą się losy prezydenta Brazylii. "Nie mam powodu do niepokoju"

Brazylijski Najwyższy Trybunał Wyborczy, który zebrał się w czwartek, ma rozstrzygnąć, czy Michel Temer pozostanie na stanowisku, czy też straci urząd prezydenta wskutek zarzutów korupcyjnych. Prezydent jest też podejrzewany o utrudnianie funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości.

Na lodzie

Nie byłoby dzikiej reprywatyzacji, gdyby była ustawa o reprywatyzacji, ale przez 28 lat wolnej Polski żaden z rządów nie był w stanie jej uchwalić. Jesteśmy ostatnim krajem w Europie bez takich przepisów, za to z bardzo długą kolejką osób, które chcą zwrotu majątku. Nie chodzi już o handlarzy roszczeniami, ale o dawnych właścicieli lub ich spadkobierców. To blisko osiem tysięcy rodzinnych historii. Jak wygląda ta walka o prawo własności i dlaczego toczący ją ludzie czują się oszukani przez państwo?

Cienie afery

Historia dwóch wysokich rangą urzędników, którzy - w imieniu Ratusza - decydowali o zwrocie nieruchomości m.in. wyjątkowo cennej działki przy Pałacu Kultury i Nauki. Ta sprawa skończyła się wielką medialną aferą, ale przy okazji wyszły na jaw też inne kontrowersje. Okazało się, że w kwestii reprywatyzacji obaj panowie mieli większe uprawnienia niż ich szef w biurze nieruchomości, a mimo to nawet w Ratuszu mało kto ich kojarzył. Dziś obaj mają zarzuty. Jeden z nich jest w areszcie razem z rodzicami, którzy też są zamieszani w dziką reprywatyzację.

Miasto prywatne

Człowiek, którego widziało niewielu, ale słyszeli o nim chyba wszyscy, którzy interesują się losem przejmowanych w stolicy kamienic. Jego nazwisko pojawia się przy ponad 80 z nich. Prawa do jednej kupił za 50 złotych. Kim jest mężczyzna, który uważa, że spora i cenna część Warszawy należy właśnie do niego?

Owsiak: opinia policji nie jest decyzją wiążącą, wiążąca jest decyzja burmistrza

Kiedy minister Mariusz Błaszczak mówił o tym, że opinia policji o Przystanku Woodstock może być negatywna, nie wiedział, że już od tygodnia ta opinia, pozytywna w sumie, tylko mówiąca o podwyższonym ryzyku, leży na naszym biurku - powiedział w "Faktach po Faktach" prezes fundacji WOŚP Jerzy Owsiak. Gośćmi w drugiej części programu byli Ludwik Dorn i Ryszard Kalisz.

Biały Dom zapewnia: prezydent nie jest kłamcą

- Nie mam pojęcia - oświadczyła rzeczniczka Białego Domu Sarah Sanders spytana, czy istnieje system nagrywania, który mógł utrwalić rozmowy Donalda Trumpa z Jamesem Comeyem. Rzeczniczka odniosła się również do słów byłego szefa FBI, który twierdzi, że bał się, że Trump skłamie na temat tych rozmów.

Syryjski dron zaatakował siły koalicji. Zestrzelili go Amerykanie

Stany Zjednoczone zestrzeliły w Syrii uzbrojony dron sił lojalnych wobec reżimu Baszara al-Asada, który atakował siły koalicji - w czwartek poinformował jej rzecznik. Jak podkreśla Reuters, to pierwszy raz, gdy syryjski reżim zaatakował siły dowodzonej przez Amerykanów koalicji w Syrii.

Nie tylko dżihadyści toczą wojnę z Iranem. Teheran ma wielu wrogów wewnętrznych

Tak zwane Państwo Islamskie przyznało się do przeprowadzenia zamachów terrorystycznych w irańskim parlamencie i Mauzoleum Ajatollaha Chomeiniego w Teheranie, gdzie w środę zginęło 12 osób, Korpus Strażników Rewolucji Islamskiej o przeprowadzenie ataku oskarża jednak swojego głównego regionalnego rywala; Arabię Saudyjską. Jednak nie tylko dżihadyści toczą wojnę z Iranem.

Komu referenda pomogą, a komu zaszkodzą?

"Chciałbym, aby Polacy w referendum w sprawie konstytucji wypowiedzieli się, co do kierunków ustrojowych, jakie widzą dla Rzeczypospolitej na następne dziesięciolecia" - oświadczył dziś prezydent Andrzej Duda. Zaproponował także datę przeprowadzenia ewentualnego referendum w sprawie przyjmowania uchodźców. Goście programu Tak Jest, prof. Magdalena Środa i dr hab. Piotr Wawrzyk, zastanawiali się nad konsekwencjami tych głosować, a także nad tym, czy planowane referenda mogą być dodatkową kampanią wyborczą dla obozu rządzącego.

Ministerstwo rozważa zniesienie moratorium na odstrzał. "Przyszedł czas, żeby zająć się łosiem"

Do Ministerstwa Środowiska w związku ze szkodami powodowanymi przez łosie spływają skargi z różnych środowisk, samorządów, organizacji, osób prywatnych, stowarzyszeń, parlamentarzystów - mówił wiceminister Andrzej Konieczny na konferencji prasowej w Białymstoku. Ministerstwo rozważa zniesienie obowiązującego od 2002 roku moratorium, na podstawie którego nie można strzelać do łosi - poinformował.

Katar odpowiada: zostaliśmy odizolowani, ponieważ jesteśmy postępowi

Katar nie jest gotowy na zmianę polityki zagranicznej w celu rozwiązania sporu z innymi arabskimi państwami Zatoki. Nigdy nie będzie (w tej sprawie) kompromisu - powiedział w czwartek reporterom Reutera minister spraw zagranicznych Kataru Shaikh Muhammd bin Abdulrahman al-Thani. Minister odniósł się w ten sposób do decyzji niektórych państw o izolacji dyplomatycznej Kataru.

Chcą powrotu hymnu "Boże, zachowaj cara!"

Grupa posłów Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji Władimira Żyrinowskiego wniosła do Dumy projekt ustawy o powrocie hymnu "Boże, zachowaj cara!". Deputowani uzasadniają, że przerobiony tekst hymnu radzieckiego nie stał się symbolem zjednoczenia większości Rosjan.

Źródła Reutera: prezydent Donald Trump prawdopodobnie odwiedzi Polskę

Agencja Reutera, powołując się na trzy anonimowe źródła, podała, że prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump najprawdopodobniej zatrzyma się w Polsce w lipcu w drodze na szczyt przywódców G20 Hamburgu. Nie wiadomo, czy źródła agencji są polskie czy amerykańskie, a Biały Dom - jak relacjonuje korespondent "Faktów" TVN Marcin Wrona - na razie oficjalnie nie informuje o żadnych planach podróży prezydenta.

Kolejne tajemnicze eksperymenty robota-wahadłowca

Lotnictwo wojskowe USA zaskoczyło obserwatorów amerykańskiego programu kosmicznego. Niespodziewanie ogłoszono, że następny start tajemniczego automatycznego wahadłowca X-37B odbędzie się już w sierpniu i to przy pomocy rakiety Falcon 9 firmy SpaceX. Dotychczas to zadanie zlecano firmie ULA i jej rakiecie Atlas. Przy okazji bardzo pobieżnie ujawniono, co będzie robił w kosmosie podczas kolejnej misji.

Oskarżani o sabotowanie wejścia kraju do NATO. Stanęli przed sądem

Czarnogórska prokuratura skierowała do sądu sprawy dwóch liderów prorosyjskiej opozycji. Andrija Mandić i Milan Kneżević zostali oskarżeni o przygotowanie zamachu stanu w celu uniemożliwienia wejścia kraju do NATO. Grozi im do piętnastu lat więzienia za "utworzenie organizacji przestępczej".