Najnowsze

Najnowsze

Profesor Strzembosz: premier Morawiecki dostał dwóję z historii

Pan premier został naładowany jakąś czarną legendą - ocenił w "Tak jest" profesor Adam Strzembosz, były Pierwszy Prezes Sądu Najwyższego. Odniósł się w ten sposób do treści dokumentu rozdawanego przez Mateusza Morawieckiego dziennikarzom w Brukseli i dotyczącego składu Sądu Najwyższego. - Oczywiście, na pewno wygrzebałoby się jeszcze kilku sędziów, którzy orzekali w stanie wojennym - może niechwalebnie, ale w Izbie Karnej Sądu Najwyższego pan premier ich nie znajdzie - dodał Strzembosz.

Koniec hodowli?

Europosłowie PiS oraz organizacje pozarządowe zainaugurowały w Parlamencie Europejskim wystawę "Niech futra przejdą do historii". Ma ona zwracać uwagę na cierpienia zwierząt, które są hodowane na futra. Celem jest zachęcenie państw Unii Europejskiej do zakazania takiej hodowli. Podczas inauguracji wystawy odtworzone zostało nagranie wideo na którym prezes Jarosław Kaczyński przekonywał, że cierpienia zwierząt futerkowych to jedne z najgorszych, jakie w ogóle mają miejsce. O tym problemie rozmawiali w programie Tak Jest Joanna Mucha (Platforma Obywatelska) oraz Paweł Grabowski (Kukiz'15).

Dzwonki biją, rogatki opuszczone, a oni jadą. "Skracanie sobie drogi do śmierci"

Na Kontakt 24 otrzymaliśmy nagranie, na którym widać, jak zamknięte rogatki, migające czerwone światła i bijące dzwonki, nie przeszkadzają kierowcom pokonywać przejazdu kolejowego w Milinie (Wielkopolskie). - Byłem w szoku, to czysta bezmyślność - komentuje Reporter 24, który zarejestrował ten fakt. - Takie zachowanie to skracanie sobie drogi do śmierci - dodaje Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP.

Kolejne sankcje. USA znów uderzają w Koreę Północną

Resort finansów USA nałożył w środę sankcje na 16 osób i dziewięć podmiotów, które podejrzewa o udział we wspieraniu Korei Północnej w rozwijaniu jej arsenału broni masowego rażenia. Wśród objętych sankcjami są dwa podmioty chińskie oraz Koreańczycy działający w Chinach i w Rosji.

Dozory, poręczenia, zakazy dla podejrzanych o propagowanie nazizmu

Policyjne dozory, poręczenia majątkowe, zakaz opuszczania kraju i kontaktowania się i innymi podejrzanymi – to środki zapobiegawcze wobec trzech uczestników ubiegłorocznych "obchodów" 128. rocznicy urodzin Adolfa Hitlera w lesie w Wodzisławiu Śląskim. Mężczyźni - w tym lider Dumy i Nowoczesności - zostali wypuszczeni na wolność.

Żądania Żaryna po reportażu o neonazistach. Prawnicy odpowiadają senatorowi PiS

Senator Jan Żaryn domaga się od dziennikarzy "obywatelskich donosów" przed publikacją materiałów śledczych. Tymczasem żądania senatora nie mają oparcia w obowiązującym prawie, co potwierdzają pytani przez tvn24.pl prawnicy oraz branżowy artykuł w czasopiśmie dla prokuratorów udostępniany przez Prokuraturę Krajową. - Odpowiadam zbiorowo wszystkim tym, którzy atakują "Superwizjer" i de facto bronią neonazistów: dziennikarze informują społeczeństwo i zawiadamiają władze poprzez swoje publikacje - dodaje Adam Pieczyński, redaktor naczelny TVN24. - Wyjątki od tej zasady są opisane w polskim prawie.

Prezydent: nigdy nie odbierałem zasług Wałęsie

Lech Wałęsa ma piękne karty w swojej historii, ma trudne karty w swojej historii, a dla mnie najważniejsze jest, żebyśmy mówili prawdę - oświadczył prezydent Andrzej Duda w Davos. Skomentował w ten sposób artykuł opublikowany w "Wall Street Journal", w którym stwierdzono, że władze Polski wymazują byłego prezydenta z historii.

Specjalny wysłannik USA zapewnia: nic o Ukrainie bez Ukraińców

Stany Zjednoczone nie będą prowadziły rozmów o Ukrainie bez udziału tego kraju – zapewnił Kurt Volker, specjalny przedstawiciel USA do spraw Ukrainy, który składa w środę wizytę w Kijowie. W jej trakcie spotkał się już między innymi z prezydentem Petrem Poroszenką.

Karnowski niewinny korupcji. Decyzja Sądu Najwyższego

Prezydent Sopotu Jacek Karnowski jest już ostatecznie uniewinniony od zarzutów korupcji, w sprawie dotyczącej rzekomego przyjęcia łapówek od miejscowych biznesmenów. Sąd Najwyższy oddalił w środę kasację prokuratury złożoną w tej sprawie.

Szymański: powiązanie budżetu Unii z praworządnością byłoby nielegalne

Polska wpłaca do unijnego budżetu do 20 miliardów złotych rocznie i ma prawo, jak każdy, korzystać z jego instrumentów - powiedział w środę wiceminister spraw zagranicznych Konrad Szymański. Jak zaznaczył, wieloletni budżet Unii Europejskiej jest przyjmowany jednomyślnie, a Polska nie zgodzi się na "nadużywanie" kryteriów praworządności w przypadku określania ram finansowych Wspólnoty.

Nawalny w Strasburgu. Oskarżał Rosję

Jeden z liderów rosyjskiej opozycji Aleksiej Nawalny uczestniczył w środę w posiedzeniu Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, który rozpatruje jego skargę przeciwko Rosji. Apelował do sędziów, by uznali, że za jego zatrzymaniami w Rosji stały motywy polityczne.

Molestowana, wyrzucona ze służby. Kapral Anna wraca do pracy

Wyrzucona w grudniu z Żandarmerii Wojskowej kapral Anna - decyzją nowego ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka - została przywrócona do służby. Straciła stanowisko krótko po tym, jak zgłosiła sprawę mobbingu i molestowania w pracy oraz poprosiła o interwencję ówczesnego szefa MON Antoniego Macierewicza.

Emocje na obradach podkomisji zajmującej się prawem łowieckim. "Jak ta ustawa wygląda?"

Sejmowa podkomisja nadzwyczajna przyjęła w środę sprawozdanie z projektu noweli Prawa łowieckiego. Mimo zapowiedzi swoich poprawek nie zgłosił resort środowiska. Ekolodzy opuścili posiedzenie podkomisji, ponieważ ich zdaniem nie mogli przedstawić własnego stanowiska. W czasie posiedzenia nie brakowało emocji. Głos zabrał między innymi obecny na obradach komisji przedstawiciel rolników.

Znaleźli płód dziecka w ściekach

Prokuratura bada sprawę makabrycznego znaleziska w przepompowni ścieków pod Poddębicami (woj. łódzkie). - Płód dziecka został znaleziony w jednym z sit ściekowych - informują śledczy.