Najnowsze

Najnowsze

"Dzięki Bogu, że dobra zmiana jeszcze nie dotarła do sądów"

- Po raz pierwszy mamy sytuację tak stanowczego, atomowego działania policji - ocenił w "Faktach po Faktach" były wicemarszałek Sejmu Tomasz Nałęcz. Skomentował w ten sposób publikację wizerunków osób, które demonstrowały przed parlamentem 16 grudnia ubiegłego roku. - Ludziom, którzy demonstrują swoje przekonania w sposób legalny, zawsze należy się szacunek - stwierdził były marszałek Sejmu Marek Jurek (Prawica Rzeczypospolitej).

Prezydent zaprzysiężony w obcym kraju. Wojska przekroczyły granicę

Adama Barrow w czwartek został zaprzysiężony jako nowy prezydent Gambii. Ceremonia miała miejsce w sąsiednim Senegalu, ponieważ wyników wyborów nie uznał poprzedni gambijski prezydent Yahya Jammeh. Tego samego dnia do Gambii wkroczyły wojska kilku państw zachodnioafrykańskich, by w ten sposób zmusić Jammeha do oddania władzy, po krótkim czasie ich operacja została jednak wstrzymana.

Policja opublikowała zdjęcia. Co teraz mogą zrobić protestujący?

Jeśli nie ma podstawy prawnej do publikacji wizerunku, to taka sytuacja może stanowić podstawę do powództwa odszkodowawczego o naruszenie dóbr osobistych przeciwko policji - powiedział w "Tak jest" w TVN24 Adam Bodnar. Rzecznik Praw Obywatelskich wyjaśniał, co mogą zrobić osoby, których wizerunek opublikowała policja w związku z demonstracją przed Sejmem w nocy z 16 na 17 grudnia 2016 roku.

Putin odwiedzi Węgry. "Tradycyjne spotkanie"

Prezydent Rosji Władimir Putin złoży wizytę na Węgrzech 2 lutego – oświadczył w czwartek szef kancelarii premiera Węgier Viktora Orbana, Janos Lazar, na konferencji prasowej w Budapeszcie.

Władza szuka "winnych"

Opozycja żąda wyjaśnień od premier Szydło po publikacji wizerunków osób, które 16 grudnia demonstrowały przed Sejmem. Zdjęcia manifestantów pojawiły się na stronie policji, która tłumaczy jednak, że działała na zlecenie prokuratury. Według MSWiA chodzi o ustalenie tożsamości tych, którzy m.in. blokowali wyjazd politykom z Sejmu. Opozycja grzmi, że to próba zastraszenia demonstrantów. O sprawie w programie Tak jest Andrzej Morozowski rozmawiał ze swoim gościem - dr. Adamem Bodnarem, Rzecznikiem Praw Obywatelskich.

"Ja bym nie nazwał jej prezesem TK". Wątpliwości wokół sędzi Przyłębskiej

Trybunał Konstytucyjny zamknęła przed dziennikarzami, a wiceprezesa TK wysłała na przymusowy urlop. Takie były pierwsze decyzje sędzi Julii Przyłębskiej w roli prezesa Trybunału. Tymczasem, jak przekonał się reporter "Czarno na białym", jest coraz więcej wątpliwości, czy jej wybór na to stanowisko przebiegał zgodnie z prawem. Zgłasza je nawet sędzia TK wybrany głosami Prawa i Sprawiedliwości. Więcej dziś o 20:30 w TVN24.

28 tys. agentów, sprzęt przeciw dronom. Secret Service gotowe do inauguracji

- Sprawdziliśmy wszystkie możliwe scenariusze, które mogą się wydarzyć w trakcie ceremonii - zapewniał w rozmowie z CNN szef Secret Service. Zabezpieczenie piątkowej inauguracji prezydentury Donalda Trumpa będzie wielkim testem dla amerykańskich służb bezpieczeństwa, które na tę okazję zmobilizowały 28 tys. agentów. W piątek od godz. 16:30 program specjalny na antenie TVN24 i TVN24 BiS.

"Większość dowódców IS w Mosulu została zabita"

Większość dowódców Państwa Islamskiego (IS) w Mosulu została zabita podczas walk z irackimi oddziałami - poinformował w poniedziałek generał Abdul Ghani al-Assadi. Siły rządowe kontrolują obecnie prawie całą wschodnią część miasta.

Prezydent Przemyśla niewpuszczony na Ukrainę, Waszczykowski "zszokowany"

Szef MSZ Witold Waszczykowski oświadczył w Davos w Szwajcarii, że był zszokowany wiadomością o zakazie wjazdu na Ukrainę dla prezydenta Przemyśla Roberta Chomy – napisała prywatna agencja informacyjna RBK-Ukraina, która przeprowadziła wywiad z polskim ministrem. Jak oznajmiła wcześniej Służba Bezpieczeństwa Ukrainy, decyzja o pięcioletnim zakazie wjazdu dla Chomy została wydana w grudniu zeszłego roku i jest efektem jego "antyukraińskiej działalności".

Śledztwo ws. posiedzenia Sejmu. Szef Straży Marszałkowskiej odwołany

Warszawska Prokuratura Okręgowa wszczęła śledztwo w sprawie organizacji i przebiegu posiedzenia Sejmu w Sali kolumnowej 16 grudnia ubiegłego roku. Zawiadomienia w tej sprawie złożyły m.in. PO i Nowoczesna. Według nieoficjalnych informacji portalu tvn24.pl, marszałek Sejmu Marek Kuchciński odwołał z funkcji szefa Straży Marszałkowskiej Arkadiusza Koschalke.

Medyczna marihuana legalna i refundowana. W Niemczech

Lekarze w Niemczech będą mogli przepisywać ciężko chorym pacjentom marihuanę refundowaną przez kasy chorych. Bundestag przyjął w czwartek jednomyślnie ustawę w tej sprawie. Uprawa konopi do celów leczniczych będzie kontrolowana przez państwo. W Polsce sprawa nadal czeka na rozstrzygnięcie.

Oko Kornelka zaatakował nowotwór. "Nie poddamy się w walce o naszego synka"

Ma dwa lata i może stracić oko. Kornel z Wielkiego Klincza (woj. pomorskie) prawie od urodzenia walczy z siatkówczakiem. Chemioterapia i laseroterapia nie pomogły. Klinika z Nowego Jorku chce pomóc, ale to kosztuje. Rodzice chłopca uzbierali już 1,3 mln zł i wkrótce lecą za ocean. Wciąż potrzebują jednak pieniędzy na dalsze leczenie.

Japońska fantazja

Przyzwyczailiśmy się, że w Japonii wszystko jest inne. Tak też jest w przypadku bałwanów. Mieszkańcy Kraj Kwitnącej Wiśni bardzo kreatywnie podchodzą do tego typu rzeźb

Zamknęli szkołę. Przez grypę. 240 uczniów choruje

"Dnia 19 i 20.01.2017 roku zajęcia są odwołane. W tych dniach szkoła będzie zamknięta" - taki komunikat pojawił się na stronie internetowej szkoły podstawowej w Jaworzynie Śląskiej. Powód? Grypa i przeziębienia. Z ponad 350 uczniów w szkole nie pojawiło się aż 240. Podobnie zdziesiątkowane przez chorobę zostało miejscowe przedszkole.