Najnowsze

Najnowsze

Katalonia podzielona przed wyborami

Na ostatniej prostej przed wyborami do regionalnego parlamentu na prowadzenie wyszła partia Obywatele, która nie chce oderwania Katalonii od Hiszpanii. Sondaże są sensacyjne. Pojawiają się pytania o to: kto wygra, kto ma jakie szanse i czy będzie mógł rządzić samodzielnie?

Uber traci swój koronny argument

Przełomowa decyzja Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie Ubera. Kontrowersyjny przewoźnik stracił właśnie swój koronny argument. Według Trybunału Uber jest niczym taksówka. Co to oznacza dla Ubera, jego kierowców oraz taksówkarzy?

Żołnierz uciekł z Korei Północnej. Strzały padły z południa

Północnokoreański żołnierz zdołał uciec do Korei Południowej - poinformował w czwartek rzecznik resortu obrony tego kraju. Południowokoreańscy żołnierze oddali około 20 strzałów ostrzegawczych, gdy do granicy zbliżyli się ścigający uciekiniera żołnierze z Północy.

Zrób sobie selfie. Na kawie

Selfie znamy doskonale, ale o selfieccino mało kto jeszcze słyszał. To nowy trend, a właściwie najnowsza odsłona "małej czarnej".

Prezydent o funkcjonowaniu armii: mam sporo wątpliwości

Jeżeli okaże się, że modernizacja armii nie jest prowadzona sprawnie, to potrzebna będzie jakaś zmiana - oświadczył w środę prezydent Andrzej Duda w wywiadzie. Jak dodał, ma "sporo wątpliwości w sprawie funkcjonowania armii" i "mogłoby być dużo lepiej".

"W MON się po prostu asekurowano". Jak długo szukano pilota MiG-a?

Twierdzenia, że wojsko szukało rozbitego kilkanaście kilometrów od bazy myśliwca przez trzy godziny, wywołują duże emocje. W środku Polski? Podczas pokoju? - padają pytania. Wiele wskazuje jednak na to, że pilot został odnaleziony już po nieco ponad godzinie, a MON zwlekało po prostu z podawaniem informacji.

Pytania po katastrofie myśliwca. "Czy pilot tej próby nie podjął?"

- Bez wątpienia pilot musiał mieć bardzo dużo szczęścia, że przeżył - stwierdził wiceminister obrony narodowej Bartosz Kownacki i przyznał, że pilot nie katapultował się. Co zatem się wydarzyło? - Czy była próba użycia, a fotel nie zadziałał, czy pilot tej próby nie podjął? - pytał w rozmowie z reporterem magazynu "Polska i Świat" Maciej Lasek, były przewodniczący Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych. Pytań jest więcej, bo zmienia się wersja wydarzeń dotycząca wypadku samolotu MiG-29.

"Rozpoczyna się funkcjonowanie normalnego wymiaru sprawiedliwości"

- Cieszę się, że prezydent podpisze ustawy o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa i po 28 latach rozpoczyna się w Polsce funkcjonowanie normalnego wymiaru sprawiedliwości - powiedział w środę wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik w programie "Tak jest" TVN24, komentując decyzję Andrzeja Dudy o podpisaniu ustaw o KRS i SN.

"To jest tyrania. Kłamców i głupców"

- Zapanowała w naszym kraju tyrania. To jest tyrania większości. Tego obawiali się ojcowie demokracji - stwierdził w "Faktach po Faktach" profesor Marcin Król, filozof i historyk idei.

"Wszedł cham w zabłoconych gumofilcach do salonu, wypróżnił się i rechocząc, mówi: nic mi nie zrobicie"

Odpowiedź bardzo arogancka, bardzo butna - ocenił w "Faktach po Faktach" były premier Włodzimierz Cimoszewicz zapowiedź prezydenta podpisania ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym. Według Cimoszewicza to reakcja na wcześniejszą decyzję Komisji Europejskiej, która w środę zabrała głos w sprawie reformy sądownictwa w Polsce. W drugiej części programu gościem był prof. Marcin Król.

Komisja Europejska zdecydowała o uruchomieniu wobec Polski artykułu 7. traktatu o Unii Europejskiej. Czy oznacza to sankcje?

Czy decyzja Komisji Europejskiej o uruchomieniu procedury artykułu 7. traktatu o Unii Europejskiej wobec Polski z uwagi na ryzyko poważnego zagrożenia dla praworządności może mieć swoje dobre strony? W programie „Tak Jest” próbował je wskazać Kornel Morawiecki. Cezary Tomczyk podkreślał natomiast, że na ewentualnych sankcjach straci nie rząd, a wszyscy Polacy.

Prezydent podpisze ustawy o sądownictwie

Prezydent Andrzej Duda poinformował w środę, że zdecydował o podpisaniu ustawy o Sądzie Najwyższym i nowelizacji ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa. - Uważam, że tymi zmianami zostają wprowadzone niezwykle demokratyczne rozwiązania - stwierdził prezydent.

Ustawy o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. Co zmieniają?

Prezydent zapowiedział w środę, że podpisze ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa i o Sądzie Najwyższym. Mają one wejść w życie odpowiednio: 30 dni po ogłoszeniu w Dzienniku Ustaw (ustawa o KRS) i trzy miesiące po ogłoszeniu (ustawa o SN). Co zakładają i dlaczego są ważne dla wszystkich obywateli? Przedstawiamy najważniejsze zmiany.

Merkel, Seehofer, Schulz. Siedem godzin rozmów o koalicji

Liderzy partii chadeckich CDU i CSU oraz SPD postanowili w środę podczas ponad siedmiogodzinnych obrad w Berlinie, że rozmowy sondażowe o utworzeniu koalicyjnego rządu potrwają niespełna tydzień i zakończą się 12 stycznia. Wyznaczono 15 bloków tematycznych, w tym problem migracji.

Zatankował gaz, mimo że wcześniej wymontował butlę. Auto wybuchło

Cztery osoby trafiły do szpitala z poważnymi poparzeniami po tym, jak w samochodzie, którym jechali, wybuchł gaz. Okazało się, że właściciel BMW kilka dni wcześniej wymontował z samochodu butlę gazową. Zapomniał o tym i zatankował gaz. Do wybuchu doszło, gdy jeden z pasażerów chciał zapalić w samochodzie papierosa.