Najnowsze

Najnowsze

Sondaż: podziw dla biustu wyrażany publicznie jest obraźliwy

Ponad połowa Polaków badanych w sondażu CBOS oceniła, że celowe dotknięcie z podtekstem seksualnym jest zdecydowanie obraźliwe. Polacy łagodniej za to ocenili podziwianie atrybutów kobiecości z daleka - za obraźliwe takie zachowanie uznało 32 procent ankietowanych.

Eksperyment prokuratury. Odtworzą ewakuację w Suszku

7 listopada Prokuratura Okręgowa w Słupsku planuje przeprowadzić w Suszku (Pomorskie) ponowny eksperyment, który ma pomóc w rozwianiu wątpliwości dotyczących przebiegu ewakuacji obozu harcerskiego. W nocy z 11 na 12 sierpnia zginęły tam dwie harcerki.

"Wampir z Bytowa nazywają mnie albo Bestia". Ile ofiar ma na swoim koncie Leszek Pękalski?

Został skazany za jedno zabójstwo - chociaż w trakcie procesu przyznawał się do kilkudziesięciu, wielokrotnie zmieniając zeznania. "Wampir z Bytowa", czyli Leszek Pękalski, już w grudniu skończy odbywać karę 25 lat więzienia. Trafi do zamkniętego ośrodka w Gostyninie. Reporterka "Superwizjera", Kamila Wielogórska, po raz pierwszy rozmawiała z psychiatrą, od którego będzie zależało, czy i kiedy Leszek Pękalski opuści zakład dla niebezpiecznych przestępców. Ile ofiar ma na swoim koncie "Wampir z Bytowa"? Czy policjanci manipulowali jego zeznaniami, żeby przyznał się do zbrodni, których nie popełnił? Reportaż "Leszek Pękalski - portret mordercy" w sobotę w Superwizjerze o 20 w TVN24.

"Propozycja ministra jest dla nas nie do zaakceptowania"

- Jesteśmy już zmęczeni protestem. Jest to ciężka forma walki o to, aby nastąpiła rzeczywista poprawa - komentował w piątek we "Wstajesz i wiesz" Marcin Kasierski z Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy. Jak dodał, propozycja ministra zdrowia o zwiększeniu nakładów na służbę zdrowia do 6 procent PKB w 2025 roku, jest "nie do zaakceptowania".

"Ukłon w kierunku Zachodu". Nazarbajew zmienia alfabet

Prezydent Kazachstanu Nursułtan Nazarbajew podpisał dekret o stopniowym przejściu z cyrylicy na alfabet łaciński. Reforma ma potrwać kilka lat. "To ukłon w kierunku Zachodu i próba osłabienia wpływów Moskwy w Astanie" – komentują nadchodzące zmiany w państwie kazachskim rosyjskie media.

Prymas wyklęty

Polityka rządu Prawa i Sprawiedliwości wobec uchodźców i głos Kościoła, który z tą polityką się rozmija. - Chrześcijanin nie może zamknąć się przed uchodźcą - mówił prymas Polski. Zapowiedział również suspensę dla księży, którzy wezmą udział w antyuchodźczych demonstracjach. Mocne słowa i ostra krytyka, jaką ściągnął na siebie tymi słowami arcybiskup Wojciech Polak. Co ciekawe, najmocniej krytykują ci, którzy na chrześcijańskie wartości się powołują. Witold Tabaka.

114 milionów złotych na służbę zdrowia mniej. Arłukowicz wypytał wiceminister zdrowia

W 2017 roku budżet na ochronę zdrowia wyniósł 7 miliardów i 405 milionów złotych, w przyszłym będzie to 7 miliardów i 291 milionów złotych. Oznacza to, że zostanie zmniejszony o 114 milionów złotych. Takie informacje przekazała na środowym posiedzeniu sejmowej komisji zdrowia wiceminister Katarzyna Głowala. - Brakuje dobrej woli, brakuje pieniędzy - komentował były minister Bartosz Arłukowicz. Materiał programu "Polska i Świat".

Nowy pomysł MON. Powstaną "Kolumny Niepodległości"

Z okazji przypadającej w 2018 roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości MON opracowało program "Kolumny Niepodległości". Zakłada on wybudowanie w miejscach szczególnych dla historii Polski okolicznościowych memoriałów w formie kolumn - poinformował resort.

"Przestrzegam przed zbytnim optymizmem. Mamy z kim przegrać"

- Na dziś nie widzę w Polsce sytuacji, która wymagałaby jakichś gwałtownych zmian w rządzie - tak Beata Szydło odpowiedziała na pytanie dziennika "Polska The Times", czy ustąpi ze stanowiska. Dodała również, że "przestrzegałaby przed zbytnim optymizmem", bo PiS "ma z kim przegrać".

Tramwaj jak statek. Zobacz, dlaczego nie warto zajeżdżać mu drogi

- Myślą, że tramwaj zatrzyma się w miejscu. A przecież to jest jak statek - potrzebuje czasu, żeby wytracić prędkość - opowiada motorniczy, który ma na "koncie" kilku potrąconych pieszych i kilkanaście rozbitych aut - chociaż nigdy nie zawinił. Żeby takich przypadków było mniej, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Łódź zaprosiło nas na nietypowy eksperyment.

Podkomisja smoleńska: wzrost temperatury w czujniku przed katastrofą

Podkomisja do spraw Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego z dnia 10 kwietnia 2010 roku, czyli tak zwana podkomisja smoleńska, potwierdza doniesienia "Gazety Polskiej", według których w zapisie jednego z rejestratorów Tu-154M nastąpił gwałtowny wzrost ciepła na czujniku temperatury samolotu, po którym nastąpiła katastrofalna seria awarii. Podkomisja wyjaśnia, że analizowany zapis pochodzi z odczytu rejestratora monitorującego zewnętrzny czujnik.