Najnowsze

Najnowsze

Reparacje wojenne od Niemiec? "To wyłącznie gra" vs. "ocenimy efekty"

Nie ma szans osiągnąć celu, który przedstawiają politycy PiS-u. Sprawa jest obliczona na grę w Polsce - ocenił w "Faktach po Faktach" szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Marek Jurek z Prawicy RP przekonywał, że nie ma powodu przeszkadzać inicjatywie obozu rządzącego w sprawie reparacji wojennych. - Będziemy oceniać efekty - dodał. Gośćmi w drugiej części programu byli publicyści Piotr Skwieciński i Andrzej Stankiewicz.

"Jak grom z jasnego nieba. Ludzie się popłakali". Nowi świadkowie w sprawie Magdy Żuk

To jest taki ból, że nikt tego nie zrozumie, kto nie stracił swojego dziecka - mówi w rozmowie z "Superwizjerem" matka Magdaleny Żuk. Tragiczna śmierć młodej Polki w Egipcie to historia, w której fakty i spekulacje mieszają się ze sobą. - Oddajemy głos świadkom, którzy do tej pory nigdy się nie wypowiadali - mówią autorzy reportażu "Sprawa śmierci Magdaleny Żuk", Endy Gęsina-Torres i Łukasz Frątczak.

Atak dżihadystów na elektrownię w Iraku. Są zabici

Zamachowcy samobójcy zaatakowali w sobotę nad ranem państwową elektrownię Al-Dżalsija w pobliżu Samarry, około 125 kilometrów na północ od Bagdadu. Zginęło od siedmiu do ośmiu osób oprócz zamachowców. Elektrownię zamknięto - podały źródła policyjne i wojskowe.

Reparacje wojenne od Niemiec? "To wyłącznie gra" vs. "ocenimy efekty"

Nie ma szans osiągnąć celu, który przedstawiają politycy PiS-u. Sprawa jest obliczona na grę w Polsce - ocenił w "Faktach po Faktach" szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Marek Jurek z Prawicy RP przekonywał, że nie ma powodu przeszkadzać inicjatywie obozu rządzącego w sprawie reparacji wojennych. - Będziemy oceniać efekty - dodał.

"Chciałem przeciwstawić się kulturze selfie"

- Ludzie, którzy przechadzają się po plaży, są w tym swoim chodzeniu absolutnie naturalni. To intymna sytuacja, która powstaje z braku świadomości. I dla mnie, jako fotografa, jest bardzo interesująca - mówił Maksymilian Rigamonti, z którym w czasie wspólnej przebieżki rozmawiał reporter TVN24 Daniel Stenzel. Rigamonti, dziennikarz i fotograf, jest twórcą projektu "Ludzie morza", w ramach którego uwiecznia na zdjęciach spacerujących turystów nad Bałtykiem. Autor przyznał, że pomysł pojawił się "banalnie", kiedy wypoczywał z rodziną nad morzem. - Chciałem trochę przeciwstawić się kulturze "selfie", gdzie świadomie portretujemy się w najbardziej intymnych sytuacjach - zaznaczył.

"Spiegel": około 60 dżihadystów Frontu al-Nusra przedostało się do Niemiec

Przedostali się szlakiem bałkańskim pod fałszywymi nazwiskami - alarmuje w sobotę "Der Spiegel", pisząc o 60 bojownikach grupy znanej jako Front al-Nusra (obecnie Dżabhat Fatah al-Szam) związanej niegdyś z Al-Kaidą, którzy w tłumie uchodźców mieli dotrzeć do Niemiec. Część z nich brała udział w masakrach na cywilach i żołnierzach armii syryjskiej - dodaje tygodnik.

Komunistyczny dyktator podzielił radnych. Plac zmienił nazwę

Reprezentacyjny plac Marszałka Tito w centrum stolicy Chorwacji z dniem 1 września, w 37 lat po śmierci kontrowersyjnego komunistycznego prezydenta Jugosławii, zmienił nazwę na plac Republiki Chorwacji. Tak zdecydowała większościową decyzją Rada Miejska Zagrzebia.

"Szkoła będzie wychowywać obywatela zaścianka". Spór polityków o reformę edukacji

Reforma edukacji daje nauczycielom szanse na to, żeby dzieci mogły przejść pełen cykl nauczania - podkreślał wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński (PiS) w rozmowie w radiowej Trójce. Z kolei zdaniem posłów opozycji zmiany te są wprowadzane zbyt szybko i doprowadzą do pogorszenia jakości kształcenia. - Mamy sytuację, w której szkoła, zamiast wychować jakiegoś obywatela świata będzie wychowywać obywatela zaścianka - oceniła Katarzyna Lubnauer (Nowoczesna).

Kolejni poszkodowani dyplomaci. USA mówią o "ataku akustycznym"

Ostatni z serii incydentów z udziałem personelu ambasady USA na Kubie wydarzył się w sierpniu, a liczba poszkodowanych wzrosła do 19 - poinformował Departament Stanu USA. Ataki te przez media opisywane są jako "ataki akustyczne" z wykorzystaniem dźwięków niesłyszalnych dla ludzi.

300 miliardów na zakupy MON. Wiceminister mówi o okrętach podwodnych

Ministerstwo Obrony Narodowej zaczęło wyposażać armię w nowoczesny ciężki sprzęt - przekonuje w wywiadzie udzielonym "Naszemu Dziennikowi" wiceminister Bartosz Kownacki. Jak dodaje, MON przygotowuje się do realizacji programów obrony powietrznej, rakietowej oraz programów morskich, a w ramach tych ostatnich - do "zakupu okrętów podwodnych".

Nowi świadkowie w sprawie śmierci Magdaleny Żuk. "Mnóstwo osób pożywiło się na tej tragedii"

Oddamy głos świadkom, którzy do tej pory nigdy się nie wypowiadali. W naszym materiale po raz pierwszy opowiedzą to, co widzieli w Egipcie - zapowiedział we "Wstajesz i weekend" Łukasz Frątczak, jeden z autorów materiału "Superwizjera". Reportaż "Sprawa śmierci Magdaleny Żuk", który przygotowali Endy Gęsina-Torres i Łukasz Frątczak w sobotę o godzinie 20 w "Superwizjerze" w TVN24.