Najnowsze

Najnowsze

Wielka defilada w Pjongjangu. Kim triumfuje: jesteśmy światową potęgą

W przeddzień inauguracji igrzysk olimpijskich w południowokoreańskim Pjongczangu, w stolicy Korei Północnej - Pjongjangu - odbyła się w czwartek parada wojskowa z okazji 70-lecia Koreańskiej Armii Ludowej. Korea Północna jest "światową potęgą militarną" - oświadczył jej przywódca Kim Dzong Un.

Dronem do pracy? To może stać się rzeczywistością już niedługo

Maszyna o nawie "EHang-184" może zabrać na pokład osobę ważącą nawet sto kilogramów. Zapas energii w akumulatorach pozwala na 23-minutowy lot z prędkością 100 km/h. Producent zapewnia, że automatycznie sterowany dron jest bezpieczny - wykonał już ponad tysiąc lotów. Jego konstrukcja zapewnia bezpieczeństwo nawet przy podmuchach wiatru o prędkości 50 km/h. "EHang-184" ma spełniać rolę miejskiego środka transportu, taksówki czy pojazdu dla turystów. Do sprzedaży może trafić już za rok.

Rosjanie walczą do końca o igrzyska. Trzynaście próśb odrzuconych

Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu w Lozannie (CAS) odrzucił złożone w czwartkowy poranek odwołania trzynastu Rosjan od decyzji Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego o wykluczeniu ich z igrzysk z Pjongczangu. Decyzję w sprawie pozostałych, niemal pięćdziesięciu, ma podjąć w nocy z czwartku na piątek.

PKW ostrzega: może zabraknąć pieniędzy na wybory samorządowe

Wzrost kosztów przeprowadzenia wyborów, wydłużenie czasu ustalenia wyników głosowania i wyników wyborów, możliwe błędy w obliczeniach to konsekwencje nowych przepisów Kodeksu wyborczego - do takich wniosków doszła Państwowa Komisja Wyborcza po przeanalizowaniu tych regulacji.

Najwięcej błędów popełnili Brytyjczycy. Walka z "polskimi obozami' - MSZ pokazało dane

W ciągu 10 lat polskie placówki dyplomatyczne interweniowały ponad 1400 razy w sprawie pojawiających się w zagranicznych mediach przekłamań historycznych dotyczących Polski – wynika z danych, jakie portal tvn24.pl uzyskał w MSZ. Wątpliwości pojawiły się przy podsumowaniu ubiegłego roku. Wiceminister spraw zagranicznych informował w grudniu o 102 interwencjach. Teraz resort wyjaśnia, że było ich aż 258.

Dwadzieścia lat minęło. Ahonen znów chorążym

Pięciokrotny triumfator Turnieju Czterech Skoczni Janne Ahonen poniesie fińską flagę podczas piątkowej ceremonii otwarcia igrzysk olimpijskich w Pjongczangu. Takie wyróżnienie spotkało 40-letniego zawodnika po raz drugi.

"Korea może liczyć na nasze wsparcie". Prezydent Duda w Seulu

Przeżycia narodu polskiego i koreańskiego w wielu momentach historii były podobne - podkreślił prezydent Andrzej Duda, który w czwartek odebrał Honorowe Obywatelstwo Seulu. To jeden z punktów jego czterodniowej wizyty w Korei Południowej. Prezydent wspomniał również o wsparciu Polski w staraniach władz koreańskich o rozwiązanie kryzysu atomowego w regionie.

Szydło o fundacji narodowej: każdy z nas ma poczucie, że może zrobić więcej

Fundacja jest w tej chwili w nadzorze ministra kultury Glińskiego. Sądzę, że bardzo wnikliwie oceni jej działalność - tak wicepremier Beata Szydła odpowiedziała na pytanie o brak aktywności Polskiej Fundacji Narodowej w ostatnich tygodniach. Była szefowa rządu w internetowej dogrywce "Jeden na jeden" w TVN24 skomentowała też odwołanie Ryszarda Czarneckiego z funkcji wiceprzewodniczącego europarlamentu.

Szydło o fundacji narodowej: każdy z nas ma poczucie, że może zrobić więcej

Fundacja jest w tej chwili w nadzorze ministra kultury Piotra Glińskiego. Sądzę, że bardzo wnikliwie oceni jej działalność - tak wicepremier Beata Szydła odpowiedziała na pytanie o brak aktywności Polskiej Fundacji Narodowej w ostatnich tygodniach. Była szefowa rządu w internetowej dogrywce "Jeden na jeden" w TVN24 skomentowała też odwołanie Ryszarda Czarneckiego z funkcji wiceprzewodniczącego europarlamentu.

W Pjongczangu końcowe odliczanie. "Kibiców na razie zbyt wielu nie ma"

Już w piątek zapłonie w Pjongczangu znicz olimpijski, a zimowe igrzyska zostaną oficjalnie rozpoczęte. W mieście i okolicach - gdzie sportowcy będą rywalizować na całego - pełną parą trwają ostatnie przygotowania. - Gości i kibiców na razie zbyt wielu nie ma - relacjonuje prosto z Korei Płd. wysłannik TVN24 Paweł Łukasik. W czwartek wieczorem czasu miejscowego na starcie kwalifikacji staną Kamil Stoch i jego koledzy z reprezentacji. Polski skoczek broni dwóch złotych medali wywalczonych cztery lata temu w Soczi. A to dopiero początek wielkich emocji - igrzyska zakończą się 25 lutego.

"Do ostatnich dni życia słyszała: no i po co pani ratowała tych Żydów"

- Irena Sendlerowa nie jest przykładem na to, że Polacy pomagali Żydom. Ona cały czas miała poczucie, że to robi wbrew społeczeństwu - twierdzi Anna Bikont, autorka najnowszej biografii Sendlerowej. To samo mówi córka kobiety, która w czasie II wojny światowej mogła uratować nawet 2500 dzieci, i wspomina o wybijanych w jej domu szybach. Materiał magazynu "Czarno na białym" TVN24.

Chaos po dekomunizacji ulic

Dekomunizacja po warszawsku. Zmiana obejmuje sporo ulic, niektóre już funkcjonują, ale to, co miało być zmienione szybko i łatwo, powoduje tylko zamieszanie, bo obok nowych nazw ulic są jeszcze stare. Mieszkańcy się gubią i wszystko wskazuje na to, że w tym chaosie będą musieli żyć jeszcze przez kilka miesięcy, aż decyzje co do zmiany ulic rozstrzygnie sąd.

Ostatni trening dla Norwega. Bo skakał tylko jeden Polak

W okrojonym składzie, bez wielu czołowych skoczków, odbywały się czwartkowe treningi przed kwalifikacjami do pierwszego konkursu igrzysk w Pjongczangu. Wszystkie trzy serie wygrał Norweg Andreas Stjernen. Blisko "podium" był jedyny Polak Piotr Żyła.

"Jest gorzej, niż nam się wydaje"

Polscy politycy chyba do końca nie widzą powagi sytuacji, tego, jak się w tej chwili w Waszyngtonie nas postrzega i jakie będą tego konsekwencje - ocenił amerykanista prof. Zbigniew Lewicki. Razem z publicystą Markiem Ostrowskim w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS komentował relacje z USA w świetle nowelizacji ustawy o IPN.