Najnowsze

Najnowsze

"Rodziny tego tak nie zostawią". Chcą sprawiedliwości po tragicznym pożarze

Ludzie, którzy są za to odpowiedzialni, powinni być pociągnięci do odpowiedzialności. I będą. Bo rodziny tego tak nie zostawią - mówi w rozmowie z TVN24 kuzyn jednego z mieszkańców londyńskiego wieżowca Grenfell Tower. Liczą oni na to, że odpowiedzialni za tragedię staną przed sądem. W pożarze budynku zginęło co najmniej 80 osób. Materiał magazynu "Polska i świat" TVN24.

Nagranie, jakiego nie było

To pierwszy taki dowód na seksualne niewolnice w japońskiej armii. W czasie drugiej wojny światowej organizowane były tak zwane domy pocieszenia dla żołnierzy. Kobiety, które tam trafiały, były bite i gwałcone. Przez lata utrzymywano, że na własne życzenie. Film, który właśnie ujawniono, może pomóc w pokazaniu prawdy. Materiał z programu "Polska i Świat" w TVN24.

Tajemnicza terapia amigdaliną. "Przecież chemioterapia nie leczy"

Przedsiębiorca z Nowego Sącza amigdaliną "leczy" chorych na raka - ustalili reporterzy programu "Uwaga!" TVN. Problem w tym, że onkolodzy od lat nie pozostawiają na tej metodzie suchej nitki i twierdzą, że szkodzi ona pacjentom. Jednym z nich był 12-letni Boguś, który chorował na ostrą białaczkę limfoblastyczną - nowotwór w 90 procentach przypadków wyleczalny. Jego matka zdecydowała się na leczenie niekonwencjonalne syna. Chłopiec po kilku miesiącach zmarł.

Przeszłość, która dzieli

Ukraina musi rozliczyć się z historią - mówią Polacy i w 74. rocznicę Rzezi Wołyńskiej przypominają, że Ukraińska Armia Powstańcza zamordowała wówczas od 30 do nawet 60 tysięcy Polaków. Stanowisko Kijowa w sprawie UPA jest niejednoznaczne. Dlatego pytamy czy stosunki polsko ukraińskie można budować zapominając o przeszłości. Materiał z programu "Polska i Świat" w TVN24.

Przyjaciel poznany w potrzebie

W poniedziałek przez Polskę przeszły gwałtowne burze. Mieszkańcy sprzątają, liczą straty i dziękują, że przeżyli. Również rodzina z Opolszczyzny. Uratował ją pies. Materiał z programu "Polska i Świat" w TVN24.

Wielka tragedia i wielka ofiarność

Po traumatycznych przeżyciach 34-letniej Swietłany z Mołdawii Polacy zbierają pieniądze na operację. Piszą listy, oferują mieszkanie i pomoc. Wszystko po to, by Polska nie kojarzyła się jej jedynie z bestialskim gwałtem. Materiał z programu "Polska i Świat" w TVN24.

Agencja awansu błyskawicznego

Zaskakująco szybka ścieżka kariery szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Piotr Pogonowski w ciągu półtora roku awansował aż o 17 stopni. Był kapralem, a jest pułkownikiem i przykładem, jak bez doświadczenia można awansować politycznie. Materiał z programu "Polska i Świat" w TVN24.

Wysoka cena podziałów

Kolejna miesięcznica smoleńska i kolejne policyjne wnioski o ukaranie - tym razem dla 44 osób, które miały zakłócić obchody. Politycy i sympatycy PiS-u przeszli przed Pałac Prezydencki odgrodzeni barierkami oraz ochraniani przez policję i Biuro Ochrony Rządu. Podział w społeczeństwie jest widoczny podobnie, jak widoczne są rosnące koszty comiesięcznych obchodów. Minister Błaszczak już zapowiada, że za ochronę manifestacji mieliby zapłacić Ci, którzy ją blokują. Materiał z programu "Polska i Świat" w TVN24.

Smog kontra budżet Zakopanego

Jeśli ten wyrok się utrzyma, dla Zakopanego może to być duży cios. Sąd Administracyjny w Krakowie uznał, że miasto bezprawnie pobiera opłatę za czyste powietrze. Zakopane walczy ze smogiem, a teraz może walczyć także z załataniem budżetu. Materiał z programu "Polska i Świat" w TVN24.

W kolejce po spokojne wakacje

Bez tej karty zagraniczne wakacje to ryzyko. Polacy ruszyli po Europejskie Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego. NFZ przeżywa oblężenie. Anna Wilczyńska sprawdza jaką opiekę zapewnia nam karta. Jak nie dopłacić do choroby na wakacjach? Materiał z programu "Polska i Świat" w TVN24.

Ile polityki, ile religii?

Podział w społeczeństwie jest widoczny. Niektórzy coraz bardziej dostrzegają, że smoleńskie miesięcznice to już nie tyle religijne uroczystości, co polityczne wydarzenie. Ile w tym jest polityki, a ile religii? Materiał z programu "Polska i Świat" w TVN24.

"Tego pożaru można było uniknąć"

Rodziny ofiar pożaru w londyńskim wieżowcu domagają się postawienia miejskich urzędników przed sądem. I to ich obwiniają za tragedię. - Tego pożaru można było uniknąć - słyszy nasz reporter w Londynie. Śledztwo się ciągnie, wciąż wiele pytań pozostaje bez odpowiedzi, a ciała ofiar będą identyfikowane jeszcze wiele miesięcy. Materiał z programu "Polska i Świat" w TVN24.

Paliwowy niepodatek

To nie skok na kieszenie obywateli - mówi PiS o projekcie podwyżki opłat paliwowych. Podwyżka może jednak kierowców zaboleć, bo to nawet 25 groszy więcej na każdym litrze benzyny. Opozycja nazywa to wprost nowym podatkiem, ale PiS przed tym określeniem broni się jak może, bo nie tak dawno chwalono się, że ta partia podatków nie podnosi. Materiał z programu "Polska i Świat" w TVN24.

"Nie mogę się doczekać, kiedy będę mógł przejechać się tym polskim, wspaniałym, komunistycznym fiatem"

Mały, biały fiat 126p - kupiony i odrestaurowany przez mieszkańców Bielska-Białej specjalnie dla Toma Hanksa - trafi do niego jesienią. Amerykański aktor, jadąc przez Nowy Jork, nagrał wideo, w którym ogłosił: "Nie mogę się doczekać, kiedy będę mógł przejechać się fiatem". - Tym polskim wspaniałym, komunistycznym fiatem. Zrobię wszytko, co mogę, aby dobrze się nim zająć - zapowiedział. Hanks podjął też próbę wypowiedzenia nazwy miasta Bielsko-Biała w języku polskim i podkreślił, że jest szczęściarzem. (materiał magazynu "Teleserwis")

Dera o propozycji szefa MSWiA: nie szedłbym w tę stronę

Utrzymujmy styl pokojowy. Ja bym osobiście nie szedł w tę stronę, żeby obarczać kosztami tych, którzy blokują demonstracje. To jest w demokracji niepotrzebne - mówił w "Tak jest" w TVN24 minister w Kancelarii Prezydenta Andrzej Dera. Odniósł się w ten sposób do propozycji szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka, aby tak zmienić ustawę o zgromadzeniach, by można było obciążyć kosztami ochrony manifestacji tych, którzy je blokują.

Gabriel o partii Merkel: prowadzą obłudną grę

Wraz z nadchodzącymi wyborami do Bundestagu, w Niemczech zaostrza się konflikt między obecnymi koalicjantami - SPD i CDU/CSU. Minister Spraw Zagranicznych Sigmar Gabriel zarzucił kanclerz Angeli Merkel i jej partii CDU zakłamanie w dyskusji o odpowiedzialności za zamieszki podczas G20.

Wypadek polskiego autokaru w Serbii. Kierowca zatrzymany

W wyniku wypadku autobusu na północy Serbii zginął polski obywatel, a ponad 20 odniosło obrażenia - poinformowało we wtorek po południu biuro prasowe MSZ. Autokar, wiozący wracających z Grecji polskich turystów, wypadł z drogi i się przewrócił. Jak relacjonowała wieczorem specjalna wysłanniczka TVN24 Agnieszka Veljkovic, kierowca, który w momencie wypadku prowadził pojazd, został zatrzymany na 48 godzin.

"Reżim węgierski wykorzystuje antysemicki wizerunek"

Urodzony w Budapeszcie finansista amerykański żydowskiego pochodzenia George Soros oświadczył we wtorek, że jest zbulwersowany skierowaną przeciw niemu "antysemicką kampanią" plakatową wszczętą przez węgierski rząd.

"Dokonuje się zamach na wasze wolności"

Jeśli chodzi o prawa człowieka, kwestie wolnościowe, godnościowe, to nie ma usprawiedliwienia dla tego, co się dzieje - mówił w "Faktach po Faktach" Andrzej Celiński, były minister kultury, senator i opozycjonista w PRL. Komentował wydarzenia na Krakowskim Przedmieściu w 87. miesięcznicę smoleńską. Gośćmi Grzegorza Kajdanowicza w "Faktach po Faktach" byli także Rafał Trzaskowski (Platforma Obywatelska) i Agnieszka Ścigaj (Kukiz'15).

22. rocznica masakry w Srebrenicy. Przybyli jazydzi

Dziesiątki tysięcy ludzi zebrały się we wtorek na cmentarzu w Potoczari na wschodzie Bośni i Hercegowiny, by w 22. rocznicę masakry w Srebrenicy dokonanej przez bośniackich Serbów uczestniczyć w pochówku 71 niedawno zidentyfikowanych ofiar. W uroczystościach wzięło udział czworo jazydów z Iraku, którzy apelowali, by okrucieństwa, jakich dopuścili się wobec tej mniejszości dżihadyści zostały uznane za ludobójstwo.

Kaczyński "po raz pierwszy zarysował kres maszerowania co miesiąc"

Sądzę, że to była bardzo ważna wypowiedź prezesa - powiedział Tomasz Siemoniak w programie "Kropka nad i", oceniając słowa Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS stwierdził, że miesięcznice będą obchodzone tak długo, aż na Krakowskim Przedmieściu staną pomniki upamiętniające ofiary tragedii smoleńskiej.

Zamieszanie wokół Nawalnego. Sąd odrzucił wniosek o więzienie. Służby: wniosku nie było

Sąd w Moskwie poinformował we wtorek, że zwrócił do służby więziennej wniosek o zarządzenie wykonania kary więzienia dla opozycjonisty Aleksieja Nawalnego. Powodem zwrotu wniosku jest to, że nie został on podpisany przez upoważnioną do tego osobę. Nawalny w dwóch sprawach karnych został skazany na karę kolonii karnej w zawieszeniu. Tymczasem Rosyjska Federalna Służba Więzienna (FSIN) poinformowała, że żadnego wniosku nie składała.

W Łodzi na kolację do kina i na film do łóżka

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Transatlantyk po raz kolejny zabierze swoją publiczność w rejs przez kino kulinarne. Pięć niezwykłych filmowych opowieści jest połączonych z kolacjami, przygotowywanymi przez cenionych polskich szefów kuchni. Ponadto ci, którzy lubią oglądać filmy w łóżku, też będą mieć taką możliwość.

"Dokonuje się zamach na wasze wolności"

Jeśli chodzi o prawa człowieka, kwestie wolnościowe, godnościowe, to nie ma usprawiedliwienia dla tego, co się dzieje - mówił w "Faktach po Faktach" Andrzej Celiński, były minister kultury, senator i opozycjonista w PRL. Komentował wydarzenia na Krakowskim Przedmieściu w 87. miesięcznicę smoleńską.