Najnowsze

Najnowsze

W Soczi medal, w Pjongczangu łzy. "Głębsze analizy po igrzyskach"

Na poprzednich igrzyskach miały medal, w Pjongczangu odpadły w ćwierćfinałach. Polskie panczenistki miały później do siebie pretensje. - Mamy szefową szkolenia i prezesa związku. Myślę, że będą chcieli zabrać głos w tej sprawie - skomentowała w rozmowie z reporterem TVN24 najbardziej doświadczona w drużynie Katarzyna Bachleda-Curuś.

Autostradą pod prąd. Obok 14-latka, za nim radiowozy. Stanie przed sądem

Prokuratura zakończyła śledztwo w sprawie 33-latka, który w grudniu ubiegłego roku uciekał pod prąd autostradą. Mężczyzna odpowie między innymi za sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu drogowym oraz pedofilię. Przyznał się do winy. Przed zatrzymaniem podróżował po kraju z 14-latką, która uciekła z domu.

Grypa atakuje Polaków

To już nie żarty. Polacy chorują na potęgę, bo grypa coraz bardziej szaleje. Od początku tego roku liczba zachorowań i podejrzeń zachorowania na grypę wyniosła ponad milion przypadków. Tylko w ciągu tygodnia w Polsce z powodu grypy zmarły cztery osoby. Specjaliści apelują, żeby nie ignorować już pierwszych objawów tej choroby. Karolina Bałuc.

Gerard Depardieu teraz chce do Algierii

Znany francuski aktor Gerard Depardieu, który ma obywatelstwo Rosji, oznajmił w wywiadzie dla francuskiego pisma "La Provence", że wkrótce przeniesie się do Algieru w Algierii. Przed zmianą obywatelstwa na rosyjskie aktor mieszkał w Belgii.

"Masakra XXI wieku dzieje się właśnie teraz"

Naloty syryjskich sił rządowych na Wschodnią Gutę, w których od niedzieli zginęło blisko 200 cywilów, przypominają ludobójstwo w Srebrenicy w 1995 roku, a światowe mocarstwa kolejny raz "odwracają wzrok" - ocenia we wtorek w "The Guardian" Simon Tisdall.

Szef węgierskiej dyplomacji: bronimy europejskich wartości

Obrona wartości europejskich oznacza utrzymanie bezpieczeństwa Europy – oświadczył we wtorek szef węgierskiej dyplomacji Peter Szijjarto w reakcji na słowa ministra spraw zagranicznych Luksemburga Jeana Asselborna, który porównał premiera Węgier Viktora Orbana do dyktatora.

Ukradł kciuk figury żołnierza. Chińczycy chcą surowej kary

FBI aresztowało w zeszłym tygodniu młodego Amerykanina podejrzanego o kradzież kciuka glinianej figury żołnierza ze słynnej chińskiej armii terakotowej z ekspozycji w muzeum w Filadelfii. Wartość uszkodzonej figury szacowana jest na 4,5 mln dolarów.

Trump chce zakazać modyfikacji broni półautomatycznej

Prezydent USA Donald Trump polecił we wtorek Departamentowi Sprawiedliwości przygotowanie odpowiednich regulacji w celu wprowadzania zakazu stosowania zmodyfikowanych kolb umożliwiających strzelanie z broni półautomatycznej jak z automatycznej.

Niemcy deportowały migrantów do Afganistanu

Po odrzuceniu wniosków o azyl niemieckie władze deportowały do Afganistanu 14 obywateli tego kraju. Jak poinformowało bawarskie MSW, samolot z Afgańczykami odleciał we wtorek wieczorem do Kabulu.

Korea Północna odwołała spotkanie z wiceprezydentem USA

Wiceprezydent USA Mike Pence był gotów spotkać się z delegacją Korei Północnej na przy okazji igrzysk olimpijskich w Pjongczangu, ale "krótkie spotkanie" zostało "w ostatniej chwili" odwołane przez KRLD - oświadczył we wtorek Departament Stanu USA.

Marszałek Senatu: ustawa o IPN nie będzie działać, aż do decyzji Trybunału

Na początek zaskakujące słowa marszałka Senatu, który najpierw przepchnął ustawę o IPN bez żadnych poprawek, prezydent ją podpisał, a teraz Stanisław Karczewski mówi, że nie będzie ona działać, aż do decyzji Trybunału. Opozycja nazywa to kpiną, dlatego do gry wkracza Platforma: składa swój projekt nowelizacji, ale zdaniem marszałka Senatu poprawka jest niepotrzebna - dolewa oliwy do ognia. Pytanie, czy można jeszcze bardziej? Maciej Warsiński.

Ambasador Ukrainy: ustawa o IPN stworzyła nastroje antypolskie

Ustawa o IPN psuje nie tylko relacje z Izraelem, ale też i z Ukrainą, które budowaliśmy od lat. Są już podziały, antypolskie nastroje, o czym mówi ambasador Ukrainy w Polsce, który przyznaje, że ustawa jest tak sporna, że ogranicza pole dialogu. Maria Mikołajewska.

Co z tą kropką...

Dlaczego pisząc maile i sms-y ludzie nie używają kropki na końcu wypowiedzi? Sprawdzili to badacze ze Stanów Zjednoczonych. Naukowcy nad Wisłą też zajęli się sprawą tak zwanej kropki nienawiści. Wyniki badań: jedna kropka na końcu zdania może oznaczać więcej niż tysiąc słów. O modzie w pisowni i o savoir-vivrze w przesyłaniu wiadomości - Łukasz Wieczorek.

Ambasador Ukrainy o ustawie o IPN: nie można karać wszystkich, którzy walczyli za ojczyznę

Jesteśmy za tym, żeby karać te osoby i te formacje, które popełniły zbrodnie - powiedział we wtorek w "Kropce nad i" w TVN24 ambasador Ukrainy Andrij Deszczycia, komentując nowelizację polskiej ustawy o IPN. Zwrócił jednak uwagę na fragment ustawy, który niepokoi Ukraińców. - Jeżeli mówimy o szerokim określeniu "ukraińscy nacjonaliści", to mogą być też osoby, które walczyły o swoje państwo - zwrócił uwagę ambasador.

Wiceszef MSZ: z ustawy o IPN nie będą stawiane zarzuty

- Nie będą z zakresu tej ustawy, do momentu orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, stawiane zarzuty prokuratorskie - powiedział o ustawie o IPN w "Faktach po Faktach" wiceminister spraw zagranicznych i przewodniczący zespołu do spraw dialogu prawno-historycznego z Izraelem Bartosz Cichocki. W drugiej części programu gośćmi byli Stanisław Tyszka, wicemarszałek Sejmu oraz Jan Grabiec, rzecznik Platformy Obywatelskiej.

Kolejne podejście Kowalczyk. Trudne zadanie polskich sztafet

W środę Polacy zaprezentują się w trzech startach drużynowych podczas igrzysk w Pjongczangu. Justyna Kowalczyk i Sylwia Jaśkowiec oraz Maciej Staręga i Dominik Bury wystąpią w kwalifikacjach narciarskiego sprintu, a łyżwiarki szybkie będą walczyć o siódmą lokatę.

Ambasador Ukrainy o ustawie o IPN: nie można karać wszystkich, którzy walczyli za ojczyznę

Jesteśmy za tym, żeby karać te osoby i te formacje, które popełniły zbrodnie - powiedział we wtorek w "Kropce nad i" w TVN24 ambasador Ukrainy Andrij Deszczycia, komentując nowelizację polskiej ustawy o IPN. Zwrócił jednak uwagę na fragment ustawy, który niepokoi Ukraińców. - Jeżeli mówimy o szerokim określeniu "ukraińscy nacjonaliści", to mogą być też osoby, które walczyły o swoje państwo - zwrócił uwagę ambasador.

Zatrzymania we Francji w związku z zamachami w Hiszpanii

Na południu Francji aresztowano trzy osoby, które mogą być powiązane z siatką terrorystyczną odpowiedzialną za zamachy w Hiszpanii. Według służb mają one związki z Drissem Oukabirem, który - jak podejrzewają - pomagał w zorganizowaniu ataków w Barcelonie i Cambrils w 2017 roku.

Cywile giną masowo w nalotach. "Może dojść do kataklizmu"

W Syrii może dojść do kataklizmu humanitarnego, jeśli nie zostaną podjęte żadne działania - ostrzegł szef francuskiego MSZ Jean-Yves Le Drian. Zapowiedział, że w najbliższych dniach uda się do Rosji i Iranu, by omówić kwestię wojny w Syrii.

Wiceszef MSZ: z ustawy o IPN nie będą stawiane zarzuty

- Nie będą z zakresu tej ustawy, do momentu orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, stawiane zarzuty prokuratorskie - powiedział o ustawie o IPN w "Faktach po faktach" wiceminister spraw zagranicznych i przewodniczący zespołu do spraw dialogu prawno-historycznego z Izraelem Bartosz Cichocki.

Międzynarodowy sukces kampanii Polskiej Fundacji Narodowej? Sprawdzamy dane

Polska Fundacja Narodowa podsumowała międzynarodową kampanię informacyjną promującą nagrania "Today, we are still on the side of truth" ("Dziś nadal jesteśmy po stronie prawdy") i wspomnienia "Testimony of truth" ("Świadectwo prawdy"). Z danych tych wynika, że kampania dotarła do prawie 180 milionów osób na całym świecie. Na ile są to wiarygodne dane? Postanowiliśmy sprawdzić.

Awantura u łyżwiarek. "To narodowa hańba"

Zamieszanie w łyżwiarskiej reprezentacji Korei Południowej na igrzyskach w Pjongczangu. Kibice gospodarzy są zbulwersowani, bo dwie zawodniczki zrzuciły odpowiedzialność za porażkę na trzecią z panczenistek.