Najnowsze

Najnowsze

Sensacja w turnieju hokeja. Rozpoczyna się walka o medale

W półfinale olimpijskiego turnieju w hokeju na lodzie w Pjongczangu mistrzowie igrzysk w Soczi Kanadyjczycy spotkają się z Niemcami, co można uznać za sensację. Nasi zachodni sąsiedzi w środę pokonali faworyzowanych Szwedów. W drugim półfinale Olimpijczycy z Rosji zmierzą się z pogromcami Amerykanów – Czechami.

"Jak się zrobiło głupstwo, na którym kraj cierpi, to się wychodzi i mówi: popełniliśmy błąd"

Najlepiej byłoby dla Polski i jej wizerunku międzynarodowego, żeby ten rząd i większość parlamentarna w tej sprawie milczeli od początku - ocenił w środę w "Faktach po Faktach" w TVN24 Bartłomiej Sienkiewicz, historyk i były szef MSW. Skomentował w ten sposób kontrowersje związane z nowelizacją ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. - Teraz jesteśmy w bardzo poważnej sytuacji, z której rozpaczliwie próbują rządzący wybrnąć. Prawdę mówiąc, cały czas dolewając oliwy do płomienia - dodał.

Modelka porwana, wystawiona na sprzedaż. Nowa wersja wydarzeń w sądzie

Przed sądem w Mediolanie trwa proces 30-letniego Polaka Łukasza H. oskarżonego o uprowadzenie 20-letniej angielskiej modelki. Według ustaleń śledczych mężczyzna miał zwabić ją ofertą sesji zdjęciowej, porwać, a następnie próbować zorganizować w internecie licytację kobiety. W środę oskarżony przedstawił nową wersję wydarzeń.

O pomysłach na ominięcie ustawy

Przedsiębiorcy, ale też konsumenci, powoli szykują się na zmiany. Od 1 marca tego roku w każdym miesiącu będą dwie niedziele handlowe - pierwsza i ostatnia. Wyjątkiem jest kwiecień, ze względu na Wielkanoc. Od 1 stycznia 2019 roku handlowa będzie tylko ostatnia niedziela w miesiącu, a od 1 stycznia 2020 roku będzie obowiązywał zakaz handlu we wszystkie niedziele z wyjątkiem siedmiu w roku. Przedsiębiorcy już szukają pomysłów jak ominąć nowe prawo. O respektowanie przepisów ograniczających handel w niedziele i święta zaapelowała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. Podkreśliła, że wolne niedziele to wspólne osiągniecie, wspólne dobro i wspólna wartość. O pomysłach przedsiębiorców na obejście ustawy rozmawiali w programie Tak Jest Alfred Bujara i Witold Zembaczyński.

Putin wygłosi orędzie. Ogłosi swój program do 2024 roku

Prezydent Rosji Władimir Putin wygłosi 1 marca doroczne orędzie do Zgromadzenia Federalnego, czyli dwóch izb parlamentu. Uczyni to na niespełna trzy tygodnie przed wyborami prezydenckimi 18 marca i oczekuje się, że przedstawi założenia swojej polityki po wyborach.

Bańka: Mówiłem, że dwa czy trzy medale to będzie dobry wynik

Rekordowej liczby medali zimowych igrzysk polscy sportowcy z Pjongczangu nie przywiozą. Zaledwie dwa krążki wywalczone do tej pory nie są zaskoczeniem dla ministra sportu. - To, że dzisiaj nie mamy nowych nazwisk, gwiazd, to efekt wieloletnich zapóźnień szkoleniowych - przyznał Witold Bańka.

Prezydent Tarnobrzega zatrzymany przez CBA

Prezydent Tarnobrzega został zatrzymany w środę przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Jak przekazali śledczy, Grzegorz K. miał przyjąć 20 tysięcy złotych korzyści majątkowej w gotówce. Do zatrzymania doszło w gabinecie prezydenta - dowiedziała się tvn24.pl.

Magdalena Pietrzak wybrana nową szefową Krajowego Biura Wyborczego

Kierownictwo Państwowej Komisji Wyborczej powierzyło Magdalenie Pietrzak stanowisko szefowej Krajowego Biura Wyborczego. Nowa szefowa KBW zacznie pełnić swoją funkcję od 3 marca. Pietrzak od 2016 roku była między innymi zastępcą dyrektora Departamentu Spraw Parlamentarnych Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Bjoergen królową zimy. Nikt nie ma więcej medali

Marit Bjoergen zdobyła w Pjongczangu czternasty medal olimpijski w karierze. Nikt w historii zimowych igrzysk nie ma ich w swoim dorobku więcej. W środę Norweżka sięgnęła po brąz w sprincie drużynowym, startując razem z Maiken Caspersen Fallą.

Wyroki za gwałt i zabójstwo w Sokółce utrzymane

Sąd Apelacyjny w Białymstoku utrzymał w środę kary 25, 15 i 12 lat więzienia w procesie trzech osób oskarżonych w sprawie o gwałt i zabójstwo młodej kobiety w Sokółce. Wyrok jest prawomocny. Wskutek kasacji wyroku sąd apelacyjny orzekał w tej sprawie ponownie.

Przepraszał za grzechy Polaków wobec Żydów, dziś pisze o "szantażu historycznym" #Słowosięrzekło

"Powinniśmy przeprosić [Żydów - red.] wszyscy i każdy z osobna" - z takim apelem publicysta Stanisław Janecki w 2001 roku zwrócił się na łamach tygodnika "Wprost". Razem z Jerzym Sławomirem Macem opublikowali listę grzechów Polaków wobec ludności żydowskiej. Dzisiaj Janecki wypowiada się w innym tonie. W sporze z Izraelem o ustawę o Instytucie Pamięci Narodowej widzi między innymi szansę na "rzeczywiste uznanie polskiego punktu widzenia i realne liczenie się z polskimi interesami". #Słowosięrzekło

Burzą pomnik komunistycznego generała

Rozpoczął się demontaż pomnika generała Karola "Waltera" Świerczewskiego w Jabłonkach na Podkarpaciu. Pozwolenie na jego demontaż wydał starosta leski. W środę robotnicy usunęli z cokołu piastowskiego orła, a do 9 marca ma zniknąć cały pomnik.

Brutalne zabójstwo 19-latka. Dwóch mężczyzn w areszcie

Krakowski sąd zastosował areszt wobec dwóch mężczyzn podejrzanych o udział w zabójstwie 19-latka, do którego doszło pod koniec stycznia na ulicy Teligi w Krakowie - poinformował w środę Janusz Hnatko, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Krakowie.

Policjant oskarżony o gwałt w komendzie

Jest akt oskarżenia przeciwko Krzysztofowi G. Według prokuratury 39-letni policjant zgwałcił kobietę w komisariacie w Brodnicy. 25-latka miała zostać zaatakowana w toalecie, gdzie nie ma kamer. Mężczyźnie grozi do 12 lat więzienia.

Japonki jak huragan. Mają złoto i rekord

W środę Polacy zaprezentowali się w trzech startach drużynowych podczas igrzysk w Pjongczangu. Za nami występy biegaczy narciarskich i łyżwiarek szybkich. Tak wydarzenia z igrzysk relacjonowaliśmy w sport.tvn24.pl.

1 marca awanse generalskie. Szef BBN: pewne nazwiska się powtarzają

- Złożyłem do prezydenta wniosek w sprawie nominacji generalskich. Termin ich wręczenia zależy od Andrzeja Dudy - poinformował w środę Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej. Biuro Bezpieczeństwa Narodowego podało, że 14 nominacji generalskich zostanie wręczonych 1 marca, czyli w Narodowym Dniu Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". - W większości są to oficerowie pełniący stanowiska dowódcze - wyjaśnił Paweł Soloch, szef BBN.

Niemcy dowiadują się o stanie swojego wojska. "Dwa równoległe światy"

Najnowszy niezależny raport na temat sytuacji w Bundeswehrze odmalowuje stan niemieckich sił zbrojnych w czarnych barwach. Ze względu na cięcia wydatków sprzęt ma być nadmiernie eksploatowany i częściej się psuć. Ministerstwo obrony twierdzi jednak, że sytuacja jest akceptowalna i są plany jej poprawy. "Dwa równoległe światy" - tak komentuje sytuację i sprzeczne doniesienia niemiecka prasa.