Najnowsze

Najnowsze

Psycholog o podziale Polaków: zaszło to tak daleko, że ludzie nie chcą ze sobą bywać

Konflikt polityczny wokół katastrofy smoleńskiej głęboko podzielił Polaków - komentował we "Wstajesz i wiesz" TVN24 Andrzej Komorowski, psycholog, doradca rodzinny i seksuolog kliniczny. Wyjaśnił, że przez różnice zdań na tematy polityczne ludzie czują do siebie "straszliwą wzajemną nieżyczliwość", że nie chcą na przykład, by przychodziła do nich teściowa, że małżeństwa nie potrafią okazać sobie czułości.

Prezydent Duda na obchodach rocznicy katastrofy smoleńskiej w Krakowie. "To już taki rytuał"

Prezydent Andrzej Duda przybył we wtorek rano do Krakowa, by w 8. rocznicę katastrofy smoleńskiej oddać hołd spoczywającej w krypcie Katedry Wawelskiej parze prezydenckiej - Lechowi i Marii Kaczyńskim i złożyć kwiaty na ich grobie. Hołd tragicznie zmarłym rodzicom przyjechała też oddać Marta Kaczyńska wraz z córkami. Po mszy w krypcie na Wawelu Prezydent Duda pojechał odwiedzić groby ofiar katastrofy na krakowskich cmentarzach.

"Ja nie jestem Hanną Gronkiewicz-Waltz"

Ja nie miałem nic wspólnego z reprywatyzacją - powiedział Rafał Trzaskowski w dogrywce "Jeden na jeden" na tvn24.pl. - Warszawiacy już dawno ocenili sytuację. Zdają sobie sprawę z tego, że reprywatyzacja była skandalem, że w pewnym sensie obciąża Platformę Obywatelską, ale na końcu dobrze oceniają rządy Gronkiewicz-Waltz - stwierdził kandydat PO na prezydenta stolicy.

"Ja nie jestem Hanną Gronkiewicz-Waltz"

Ja nie miałem nic wspólnego z reprywatyzacją - powiedział Rafał Trzaskowski w dogrywce "Jeden na jeden" na tvn24.pl. - Warszawiacy już dawno ocenili sytuację. Zdają sobie sprawę z tego, że reprywatyzacja była skandalem, że w pewnym sensie obciąża Platformę Obywatelską, ale na końcu dobrze oceniają rządy Gronkiewicz-Waltz - stwierdził kandydat PO na prezydenta stolicy.

Dwa lata postoju na parkingu galerii. Rachunek? Ponad 60 tysięcy złotych

Cena parkingu może być większa niż wartość samochodu. Przekonał się o tym kierowca, który porzucił auto na parkingu Galerii Łódzkiej. Przez prawie dwa lata nikt się nie po nie nie zgłosił, a rachunek rósł, aż wyniósł ponad 60 tysięcy złotych. To wcale nie jest odosobniony przypadek. Tylko w zeszłym roku z ulic Warszawy drogowcy odholowali półtora tysiąca porzuconych samochodów. Materiał magazynu "Polska i świat".

Historyczny pozew. Ocalali z wojny walczą z książkami hitlerowca

Takiego procesu jeszcze nie było. Troje Polaków, którzy przeżyli niemiecką okupację, idzie do sądu. Mają dość książek, które ich zdaniem naruszają dobra osobiste ofiar II wojny światowej. Skarżą wydawcę, który zarabia na tekstach autora negującego Holokaust. Materiał magazynu "Polska i Świat".

Parkowanie warte więcej niż samochód

Cena parkowania może wyższa niż cena samochodu. Tak się urządził właściciel auta, który zostawił je w galerii handlowej w Łodzi w 2016 roku. Samochód został odholowany dopiero dwa lata później. Dziennikarze magazynu "Polska i Świat" sprawdzili, że to wcale nie jest odosobniony przypadek. Tylko w zeszłym roku z ulic Warszawy drogowcy odholowali półtora tysiąca porzuconych aut.

W Smoleńsku i Katyniu uroczystości upamiętniające ofiary katastrofy

Uroczystości upamiętniające ofiary katastrofy samolotu Tu-154M, w której zginęli Lech Kaczyński wraz z małżonką oraz 94 członków delegacji, rozpoczną się o godzinie 9.41 (godzina 8.41 w Polsce) od złożenia wieńców i zapalenia zniczy na miejscu katastrofy w Smoleńsku. Polska delegacja odda także hołd ofiarom zbrodni katyńskiej.

Opozycja wzywa do zwrotu nagród do budżetu. "Musi się na to zgodzić Skarb Państwa"

Były strażak i szef gabinetu politycznego w resorcie infrastruktury przez dwa lata otrzymał z nagród 114 tysięcy złotych. Dla opozycji to kolejny dowód na to, że premie finansowe w rządzie PiS przyznawano zbyt hojnie i że te pieniądze powinny wrócić do kasy państwa. Jednak zdaniem ekspertów zwrot nagród nie jest wcale taki prosty. Materiał magazynu "Polska i Świat".

Przerwane marzenia "mustangów z Humboldt"

Kanada opłakuje śmierć zawodników lokalnego zespołu hokejowego. Chłopcy i mężczyźni w wieku od 16 do 21 lat zginęli w wypadku na autostradzie, gdy drużyna jechała na wyjazdowe spotkanie w ramach młodzieżowej ligi hokejowej. Dla wsparcia rodzin ofiar internauci zebrali już 6,5 mln dolarów. Materiał magazynu "Polska i Świat".

Katastrofa smoleńska - co wydarzyło się osiem lat temu

Osiem lat temu doszło do katastrofy smoleńskiej. Zginęli w niej prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką oraz znajdujący się w prezydenckim samolocie przedstawiciele różnych ośrodków władzy, a także służba zabezpieczenia i załoga samolotu. W sumie 96 osób. W ósmą rocznicę katastrofy przypominamy, jak przebiegały tamte tragiczne wydarzenia.

Metropolita krakowski jednoznacznie o projekcie "Stop aborcji"

Mamy prawo oczekiwać podjęcia szybko wszystkich niezbędnych procedur w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej, aby chroniono życie dzieci - tak arcybiskup Marek Jędraszewski, metropolita krakowski, skomentował sprawę projektu ustawy zaostrzającej prawo aborcyjne. Zdaniem hierarchy politycy rządu PiS po decyzji o zwrocie ministerialnych nagród powinni poprzeć projekt.

Jazz zabrzmi w Poznaniu

Już jutro w Poznaniu rusza kolejna edycja Ery Jazzu: Aquanet Jazz Festival. To pięć dni koncertów.

"Stany Zjednoczone odpowiedzą na śmiercionośny atak chemiczny w Syrii"

USA odpowiedzą rozwiązaniem siłowym na atak chemiczny w Syrii - zapowiedział w poniedziałek prezydent Donald USA Trump. Po raz drugi w ciągu dwóch dni rozmawiał z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem. O konsekwencjach kolejnego ataku chemicznego w Syrii rozmawiano również na posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa ONZ.

Pracują w Polsce dla reżimu Kima

Pracują nawet 7 dni w tygodniu, zamiast odpoczynku mają "sesje ideologiczne", a większość ich pensji trafia do kieszeni dyktatora. W takich warunkach zatrudnieni są Koreańczycy z Północy w polskich firmach. Nieetyczny proceder trwa, choć według urzędników już dawno miał się zakończyć. Materiał magazynu "Czarno na białym".

Przeszukania u prawnika Trumpa. "Haniebna akcja"

Federalne Biuro Śledcze przeprowadziło rewizję w biurze i w domu Michaela Cohena, prawnika prezydenta USA Donalda Trumpa. Wniosek o przeszukanie złożyło biuro specjalnego prokuratora Roberta Muellera prowadzącego śledztwo w sprawie Russiagate. Zdaniem Trumpa to "haniebna akcja" i "totalne polowanie na czarownice".

Historyczny pozew

Takiego procesu jeszcze nie było. Troje Polaków, którzy przeżyli niemiecką okupację, idzie do sądu. Mają dość książek, które ich zdaniem naruszają dobra osobiste ofiar drugiej wojny światowej. Skarżą wydawcę, który zarabia na tekstach autora negującego Holokaust.

Uroczystość owiana tajemnicą

Na dzień przed ósmą rocznicą katastrofy smoleńskiej w Sejmie odsłonięto tablicę upamiętniającą prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Ale nie była to zwykła uroczystość. Politykom Prawa i Sprawiedliwości bardzo zależało na dyskrecji w tej sprawie do ostatniej chwili.

Wiceszef Komisji Europejskiej o dialogu z Polską

Chociaż nie zgadzamy się co do wszystkiego, to mamy szczery i otwarty dialog - mówił odwiedzający w poniedziałek Warszawę wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans. Szef polskiej dyplomacji Jacek Czaputowicz powtarzał, że obie strony dążą do znalezienia kompromisu. Pytanie jak daleko są od porozumienia i czy faktycznie umożliwi on zamknięcie sprawy procedury praworządności.

Rekordowe nagrody w rządzie PiS

114 tysięcy złotych - taką nagrodę finansową w latach 2016 i 2017 otrzymał Łukasz Smółka, szef gabinetu politycznego ministra infrastruktury. To rekord w wysokości premii, które otrzymali członkowie rządu obozu Zjednoczonej Prawicy. Opozycja nie kryje oburzenia.

Beata Szydło pytana o nagrodę

Pani premier, czy zwróciła już pani swoją nagrodę - z takim pytaniem do Beaty Szydło zwrócił się w Sejmie dziennikarz TVN24 Radomir Wit. Zobacz, jaka była reakcja byłej premier.