Najnowsze

Najnowsze

Oprah Winfrey "rozważa" start w wyborach prezydenckich

Oprah Winfrey, amerykańska prezenterka i producentka telewizyjna, zastanawia się nad udziałem w wyborach prezydenckich w 2020 roku - poinformowała w poniedziałek telewizja CNN, powołując się na osoby z najbliższego otoczenia miliarderki.

Na prezesa sądu prosto z ministerstwa. "Nie widzę tu konfliktu interesów"

Dagmara Pawełczyk-Woicka jeszcze niedawno pracowała w Ministerstwie Sprawiedliwości. We wtorek obejmie stanowisko prezesa Sądu Okręgowego w Krakowie. - Nie widzę tu konfliktu interesów - deklaruje w rozmowie z tvn24.pl. Innego zdania jest jednak rzecznik prasowy Stowarzyszenia Sędziów Polskich "Iustitia", który ocenia, że to niewłaściwa sytuacja.

"Kaczyński z Macierewiczem ma swoje poważne rachunki"

Jarosław Kaczyński ma swoje poważne rachunki z Antonim Macierewiczem. (...) Nie zostanie mu wybaczona i puszczona w niepamięć sprawa Misiewicza - powiedział w poniedziałek w "Faktach po Faktach" w TVN24 były marszałek Sejmu Ludwik Dorn. - Na teraz to on się utrzyma, ale czy za trzy miesiące nadal będzie ministrem, to nie wiem - dodał, komentując zapowiedzianą na wtorek rekonstrukcję rządu.

Jobbik ma 15 dni na zapłacenie ponad miliona euro

Największa partia opozycyjna na Węgrzech Jobbik uznała w poniedziałek za bezprawną decyzję Państwowej Izby Kontroli (ASZ) nakazującą jej zapłacenie w ciągu 15 dni 332 milionów forintów (ponad milion euro), które według Izby partia uzyskała jako nielegalne wsparcie. - Praktycznie likwiduje to Jobbik pod względem materialnym - oświadczył wiceprzewodniczący partii Janos Volner,

Brytyjczycy wysłali fregatę. Ma pilnować Rosjan

Brytyjska fregata eskortowała rosyjskie okręty przez kanał La Manche - poinformowało w poniedziałek ministerstwo obrony Wielkiej Brytanii. Jak dodano, jest to najnowszy przykład wzrostu aktywności rosyjskiej marynarki w pobliżu brytyjskich wód.

"Rejestr pedofilów" - czy są możliwe pomyłki?

Od stycznia nazwiska i inne dane najgroźniejszych gwałcicieli i pedofilów są w pełni jawne. Zostały zamieszczone w internecie, w ogólnodostępnej części Rejestru Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym. Jak donosi Gazeta Wyborcza, część osób, których nazwiska znalazły się na tej liście, jest atakowanych - szczególnie w internecie. O tym, jakie konsekwencje niesie za sobą powstanie tzw. "rejestru pedofilów" i jego publicznej domeny oraz czy możliwe są pomyłki w zakresie ujawniania nazwisk przestępców, dyskutowali goście Andrzeja Morozowskiego: Jan Kanthak z Ministerstwa Sprawiedliwości i Paweł Rabiej z Nowoczesnej.

Sejmowa komisja za głosowaniem korespondencyjnym dla niepełnosprawnych

Sejmowa komisja poparła w poniedziałek wszystkie poprawki Senatu do noweli Kodeksu wyborczego autorstwa PiS. Umożliwiają one między innymi głosowanie korespondencyjne osobom niepełnosprawnym oraz zwiększają rolę Państwowej Komisji Wyborczej w powoływaniu komisarzy wyborczych oraz szefa Krajowego Biura Wyborczego.

"Dobry, ważny głos". PO chce rozmawiać z Petru o współpracy

Stowarzyszenie "Plan Petru" to ciekawa inicjatywa. Odbieramy ją jako chęć zacieśnienia współpracy opozycji - powiedział w poniedziałek przewodniczący klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej Sławomir Neumann. Dodał, że Platforma jeszcze w tym tygodniu będzie chciała zaprosić Petru na spotkanie, by porozmawiać o współpracy.

Wiele o nim mówimy, niewiele wiemy. Kim Dzong Un chyba skończył 34 lata

8 stycznia 1984 roku urodził się Kim Jong Un. Prawdopodobnie, bo to data w przypadku dyktatora Korei Północnej niepewna i owiana tajemnicą. Najmłodszy z dynastii Kimów przejął władzę po swoim ojcu Kim Jong Ilu w grudniu 2011 roku. Przywódca ma kilka tytułów. Jest pierwszym Przewodniczącym Narodowej Komisji Obrony, Przewodniczącym Partii Pracy Korei i Marszałkiem. Według danych zagranicznych wywiadów Un posiada majątek w wysokości nawet pięciu miliardów dolarów. Młody przywódca jest fanem koszykówki. Miał ją nawet trenować w czasie studiów w Szwajcarii, gdzie przebywał pod zmienionym nazwiskiem. Do Pjongjangu zaprosił swego czasu m.in. wielokrotnego mistrza NBA Detroit Pistons i Chicago Bulls - Dennisa Rodmana. Dzień na świecie TVN24 BiS.

Plany to jedno, a rzeczywistość drugie. "Kluczowy rok" dla Wojsk Obrony Terytorialnej

Zgodnie z zapowiedziami Antoniego Macierewicza Wojska Obrony Terytorialnej miały w tym roku liczyć kilkanaście tysięcy żołnierzy. Jest ich natomiast osiem tysięcy. Choć w 2019 roku według ministra mają ich być 53 tysiące, plany te mogą okazać się zbyt optymistyczne. Budowa Wojsk Obrony Terytorialnej trwa, ale wolniej niż deklaruje Macierewicz na konferencjach prasowych. Ten rok będzie kluczowy dla nowego rodzaju wojsk.

Londyn: Jerozolima powinna być stolicą dwóch państw

"Potwierdziłem zobowiązanie Zjednoczonego Królestwa do wspierania narodu palestyńskiego oraz dwupaństwowego rozwiązania" konfliktu na Bliskim Wschodzie - oświadczył szef brytyjskiej dyplomacji Boris Johnson w poniedziałkowym komunikacie resortu spraw zagranicznych.

Atak na Hindusa we Wrocławiu. Są zarzuty dla napastników

Wszyscy trzej usłyszeli zarzut pobicia. Jeden dodatkowo - znieważenia na tle narodowościowym i naruszenia nietykalności. To konsekwencje sobotniego incydentu we Wrocławiu. Obywatel Indii został zaatakowany, kiedy czekał na tramwaj. Zachowanie trzech Polaków potępili szef MSWiA Mariusz Błaszczak, a także prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz.

Francuzi dołączą do Niemców na Litwie

250 francuskich żołnierzy z czołgami Leclerc i transporterami opancerzonymi VBCI jeszcze w styczniu dołączy do wielonarodowego batalionu NATO stacjonującego na Litwie pod dowództwem Niemiec – informuje w poniedziałek litewski resort obrony.

Jordania: udaremniliśmy serię zamachów

Jordańskie służby zatrzymały 17 bojowników powiązanych z tak zwanym Państwem Islamskim, którzy planowali przeprowadzić serię ataków m.in. na obiekty wojskowe i systemy bezpieczeństwa - poinformowały w poniedziałek media w Jordanii.

"Puls ku niepodległej Rzeczypospolitej". Wielkie bębny u prezydenta

W Pałacu Prezydenckim odbyło się spotkanie z przedstawicielami instytucji obywatelskich oraz organizatorami kampanii społecznych z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. - To organizacje obywatelskie tętniły pulsem, dążącym do niepodległej Rzeczpospolitej - mówił do zebranych prezydent Andrzej Duda.

Pierwsza dama z Medalem świętego Brata Alberta

Pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda znalazła się w gronie osób uhonorowanych Medalem świętego Brata Alberta za 2017 rok. Kolejnymi laureatami są: Zofia Noceti-Klepacka, Jakub Błaszczykowski oraz krakowska rodzina Wadowskich – poinformowali w poniedziałek w Krakowie przedstawiciele kapituły.

Bez ram, w galerii handlowej odnaleziony. Policjanci odznaczeni

Obraz Maksymiliana Gierymskiego "Zima w małym miasteczku", odnaleziony dzięki współpracy małopolskiej policji i resortu kultury, zaprezentowano w poniedziałek w galerii Muzeum Narodowego w krakowskich Sukiennicach. Wróci on tam po konserwacji, która ma potrwać kilka miesięcy.