Najnowsze

Najnowsze

Orban: największym zagrożeniem dla Unii jest Bruksela

Premier Węgier Viktor Orban podkreślił w wywiadzie dla niemieckiego tabloidu "Bild", że jego kraj również w przyszłości nie będzie przyjmował uchodźców. Wezwał szefa niemieckich socjaldemokratów Martina Schulza, by okazał Węgrom "więcej szacunku".

Dziesiątki tysięcy złotych już na koncie WOŚP

Gitara od Slasha, pejzaże Edwarda Dwurnika, Marlena Kuczko, bilety na mecze Bundesligi od Roberta Lewandowskiego czy komplet wizytowy pierwszej damy Agaty Dudy - to tylko niektóre aukcje, które towarzyszą 26. finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. O tym, co można już wylicytować, odpowiedziała we "Wstajesz i wiesz" w TVN24 Marlena Kuczko, koordynatorka działu aukcji WOŚP. Partnerem i gospodarzem 26. Finału WOŚP jest Grupa TVN.

"Kolejek nie da się zmniejszyć dekretem". Lekarz odpowiada na pomysł ministra

Jeżeli do tego systemu nie dodamy trochę pieniędzy, to nie zlikwidujemy tych kolejek - powiedział we "Wstajesz i wiesz" w TVN24 Marcin Sobotka z Porozumienia Rezydentów OZZL, komentując propozycję ministra zdrowia, aby "ustawowo zadekretować maksymalny okres oczekiwania pacjentów". - Podczas spotkania z Radziwiłłem, nie chcieliśmy rozmawiać o pieniądzach dla siebie. Chcieliśmy rozmawiać o pieniądzach, które zasilą cały system opieki zdrowotnej - dodał.

Loża prasowa 07.01.2018

Małgorzata Łaszcz gościła w Loży Prasowej komentatorów: Tomasza Wołka, Pawła Wrońskiego z Gazety Wyborczej, Andrzeja Stankiewicza z Onetu i Pawła Lisickiego - redaktora naczelnego Do Rzeczy. Głównym dyskutowanym tematem była kwestia sytuacji kadrowej w szpitalach i wypowiadania przez lekarzy klauzuli pozwalającej na pracę powyżej 48 godzin. W kontekście oceniana była praca ministra zdrowia. Goście Małgorzaty Łaszcz odnieśli się także do wyroku ws. zatrzymań Obywateli RP 11 listopada oraz ataku o charakterze rasistowskim w Warszawie na 14-letnią Turczynkę. Na koniec komentatorzy dyskutowali, na ile spotkanie z Victorem Orbanem mogło wzmocnić premiera Mateusza Morawieckiego przed rozmowami z przedstawicielami Komisji Europejskiej ws. artykułu 7-go.

Płonący tankowiec może eksplodować. Na pokładzie znaleziono ciało

Na tankowcu, na którym po kolizji z frachtowcem u wschodnich wybrzeży Chin wybuchł pożar, może dojść do eksplozji - informują w poniedziałek chińskie media, powołując się na przedstawicieli władz. Na pokładzie znaleziono ciało jednego z członków załogi, trwają poszukiwania pozostałych 31 osób obsługujących jednostkę.

Macron: jedwabne szlaki nigdy nie były wyłącznie chińskie

Chiny i Unia Europejska powinny współpracować w ramach chińskiej inicjatywy Pasa i Szlaku. Ale to nie może być projekt w jedną stronę - oświadczył prezydent Francji Emmanuel Macron, który w poniedziałek rozpoczął wizytę w Państwie Środka.

Berlusconi: Ruch Pięciu Gwiazd to realne zagrożenie dla przyszłości Włoch

Większość członków Ruch Pięciu Gwiazd nie zarządzała nigdy nawet wspólnotą mieszkaniową. To, że Włochy mogłyby wpaść w ich ręce stanowi absolutne niebezpieczeństwo - powiedział były premier Silvio Berlusconi, inicjator koalicji partii centroprawicy przed marcowymi wyborami parlamentarnymi we Włoszech.

"Bardzo ciepłe stosunki". Bielan o "tarciach" prezydenta z ministrem

- Dopóki nie dojdzie do zmiany konstytucji, zawsze będziemy mieć pewnego rodzaju rywalizację o kompetencje i wpływy, to jest naturalne w polityce - ocenił stosunki między prezydentem a ministrem obrony narodowej wicemarszałek Senatu Adam Bielan w internetowej części programu "Jeden na jeden" w tvn24.pl.

Czerń czerni nierówna. Najpiękniejsze kreacje z czerwonego dywanu Złotych Globów

Złote Globy to nie tylko jedne z najważniejszych nagród amerykańskiego przemysłu rozrywkowego. Czerwony dywan staje się wybiegiem głównie dla aktorek, które prezentują kreacje z najnowszych kolekcji najważniejszych domów mody na świecie. Świadome zainteresowania, jakie wzbudza czerwony dywan, aktorki postanowiły wykorzystać je do manifestu.

"Bardzo ciepłe stosunki". Bielan o "tarciach" prezydenta z ministrem

- Dopóki nie dojdzie do zmiany konstytucji, zawsze będziemy mieć pewnego rodzaju rywalizację o kompetencje i wpływy, to jest naturalne w polityce - ocenił stosunki między prezydentem a ministrem obrony narodowej wicemarszałek Senatu Adam Bielan w internetowej części programu "Jeden na jeden" w tvn24.pl.

"Złe wspomnienia z historii nie powinny rzucać cienia"

Premier Bułgarii Bojko Borysow, który przebywa z wizytą w Turcji, opowiedział się za normalizacją stosunków Unii Europejskiej z Turcją w sferze gospodarki, kultury i bezpieczeństwa. Według niego należy sprawić, by były takie, jak kilka lat temu. - Złe wspomnienia z historii nie powinny rzucać cienia - podkreślił z kolei turecki prezydent Recep Tayyp Erdogan.

Zenek Martyniuk: nie znam nut

Chłopak z Podlasia, który wspiął się na sam szczyt. Bezapelacyjnie król muzyki disco polo, którego szlagiery znają niemal wszyscy Polacy. Na scenach dyskotek i amfiteatrów występuje już od ćwierć wieku, ale kończyć swojej kariery prędko nie zamierza. Materiał magazynu "Uwaga!" TVN.

Duńskie F-16 nad Litwą

W poniedziałek Dania przejęła od Stanów Zjednoczonych obowiązek pilnowania nieba nad Litwą. W ramach misji NATO Baltic Air Policing poszczególne kraje sojuszu od 2004 roku rotacyjnie pilnują przestrzeni powietrznej nad Litwą, Łotwą i Estonią. Oficjalna ceremonia przekazania dowództwa odbyła się w bazie lotniczej w Szawle na Litwie. Tak prezentowały się duńskie F-16.

Czarny protest na czerwonym dywanie. Złote Globy w cieniu skandali

"Trzy billboardy za Ebbing, Missouri" zdominował 75. galę rozdania Złotych Globów. Dramat Martina McDonagha zdobył cztery statuetki. Tyle samo zdobył miniserial "Wielkie kłamstewka", najwięcej spośród produkcji telewizyjnych. Nie zabrakło odwołań do ostatnich skandali seksualnych w Hollywood i inicjatywy Time's Up.

Optymizm po pierwszym dniu rozmów o koalicji w Niemczech

Zarówno politycy chadeckiego CDU/CSU, jak i i SPD pozytywnie ocenili przebieg pierwszego dnia rozmów o koalicji. Sekretarz generalny SPD Lars Klingbeil powiedział w niedzielę wieczorem, że wszyscy świadomi są odpowiedzialności za przyszłość Niemiec i Europy.

Zwyciężczyni Eurowizji przegrała walkę z chorobą

Znana francuska piosenkarka France Gall, zwyciężczyni konkursu Eurowizji z 1965 roku, zmarła w niedzielę w wieku 70 lat. Cierpiała na chorobę nowotworową. W czasie swojej 40-letniej kariery sprzedała miliony płyt.

"Nie wierzę we wspólną listę opozycji"

W tym tygodniu poznamy nowy skład rządu Mateusza Morawieckiego. O nadchodzącej rekonstrukcji mówił w "Faktach po Faktach" TVN24 Leszek Miller. Stwierdził między innymi, że nie wierzy we wspólną listę opozycji do wyborów samorządowych. - To niemożliwe, zarówno z powodów programowych, jak i personalnych - podkreślił były premier.

Eksplozja w Idlib. Co najmniej 23 zabitych, wielu rannych

Co najmniej 23 osoby zginęły, a dziesiątki odniosły rany w eksplozji, do której doszło w syryjskim mieście Idlib, na północnym zachodzie kraju. Wśród ofiar są cywile - podało w niedzielę Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka z siedzibą w Londynie.

Atakował syna Trumpa, teraz się wycofuje

Były strateg Białego Domu Steve Bannon wycofał się z obraźliwych komentarzy pod adresem syna prezydenta Donalda Trumpa zamieszczonych w książce Michael Wolffa "Fire and Fury: Inside the Trump White House". - Donald Trump Jr. jest zarówno patriotą, jak i dobrym człowiekiem - czytamy o oświadczeniu.

"Orban jest na liście zagrożonych"

- Procedura użycia artykułu 7 została kilka lat temu wymyślona, aby zastosować ją w stosunku do Węgier, a nie do Polski. Orban o tym wie - wskazywał w "Faktach po Faktach" w TVN24 Leszek Miller, były premier i były szef SLD. Jak dodał, "Orban jest na liście zagrożonych", a więc "złoży weto, gdyby doszło do głosowania, we własnym dobrze pojętym interesie". Drugim gościem programu był Janusz Lewandowski, były komisarz UE, europoseł PO.

"Nie daję Morawieckiemu szans, tego się nie zagada"

- Nie daje mu szans na to, że przekona [Komisję Europejską]. Nawet w wytwornej angielszczyźnie tego się nie zagada - ocenił w "Faktach po Faktach" Janusz Lewandowski, europoseł PO i były unijny komisarz. Gość TVN24 komentował w ten sposób zbliżające się spotkanie polskiego premiera z przewodniczącym Komisji Europejskiej, podczas którego ma zostać poruszona kwestia uruchomienia artykułu 7 unijnego traktatu wobec Polski.

"Orban jest na liście zagrożonych"

- Procedura użycia artykułu 7 została kilka lat temu wymyślona, aby zastosować ją w stosunku do Węgier, a nie do Polski. Orban o tym wie - wskazywał w "Faktach po Faktach" w TVN24 Leszek Miller, były premier i były szef SLD. Jak dodał, "Orban jest na liście zagrożonych", a więc "złoży weto, gdyby doszło do głosowania, we własnym dobrze pojętym interesie".