Najnowsze

Najnowsze

"Powiem krótko, filozoficznie: do roboty"

Polska demokracja musi być demokracją z sercem, która służy ludziom, odnajduje nowe ścieżki udziału ludzi w rządach, w gospodarce, w bogaceniu się, zarówno duchowym, jak i materialnym - podkreślił premier Mateusz Morawiecki tuż po powołaniu nowych ministrów do swojego rządu.

Zaufany człowiek Kaczyńskiego z "zakonu PC". Mariusz Błaszczak, nowy szef MON

Jeden z najbliższych współpracowników prezesa Kaczyńskiego odpowiedziany za służby mundurowe, stanowczy przeciwnik relokacji uchodźców. Mariusz Błaszczak, dotychczasowy minister spraw wewnętrznych i administracji, to jeden z najważniejszych polityków Prawa i Sprawiedliwości. We wtorek w południe został desygnowany na ministra obrony narodowej w rządzie Mateusza Morawieckiego.

Zmiany w rządzie Morawieckiego

Prezydent przyjął wniosek premiera o odwołanie i powołanie nowych ministrów. W rządzie Mateusza Morawieckiego pojawiło się ośmiu nowych szefów resortów.

Były pacyfista, znawca dyplomacji, członek zaplecza PiS. Czaputowicz nowym szefem MSZ

Jako publicysta podważał legalność ponownego wyboru Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej. Pół roku później został wiceministrem spraw zagranicznych do spraw prawnych i traktatowych. To jego publicystykę Witold Waszczykowski podawał za przykład ekspertyz prawnych mających świadczyć o nieprawidłowościach głosowania w Brukseli 9 marca ubiegłego roku. Jacek Czaputowicz został we wtorek ministrem spraw zagranicznych w rządzie Mateusza Morawieckiego.

Wielka czystka, obrona terytorialna i dodatkowe pieniądze. Co zostawia Macierewicz

Nowym szefem ministerstwa obrony zostaje Mariusz Błaszczak. Antoni Macierewicz opuszcza to stanowisko po ponad dwóch latach. Co zostawia po sobie? Armię poddaną gwałtownej rewolucji kadrowej, kontrowersyjne Wojska Obrony Terytorialnej, ustawowo zwiększone wydatki na obronność, obietnice i niedopięte decyzje w najważniejszych programach zbrojeniowych.

"Sprawa postępuje szybciej, niż sobie zdajemy sprawę"

Specjalny prokurator Robert Mueller może przeprowadzić rozmowę z prezydentem USA Donaldem Trumpem w najbliższych tygodniach. Mueller bada ewentualne próby utrudniania przez Trumpa śledztwa ws. ingerencji Rosji w wybory - pisze w poniedziałek "Washington Post".

Seul i Pjongjang rozmawiają. Kreml "popiera", Pekin "zadowolony"

Rosja przyjmuje z zadowoleniem bezpośrednie kontakty przedstawicieli dwóch państw koreańskich - oświadczył we wtorek rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. Zapewnił, że Moskwa wcześniej konsekwentnie opowiadała się za koniecznością takiego dialogu. Chiny z kolei poinformowały, że "z zadowoleniem przyjmują i popierają pozytywne działania podjęte przez obie strony w celu poprawy stosunków".

Więcej niż oczekiwano. Kim Dzong Un wypuści nie tylko sportowców

Korea Północna i Południowa ustaliły, że na Igrzyska Olimpijskie pojadą nie tylko południowokoreańscy sportowcy, ale też delegacja wysokiej rangi polityków, dziennikarze, a także kibice. To efekt pierwszych od dwóch lat rozmów, do których doszło w w Panmundżomie na granicy obu państw.