Najnowsze

Najnowsze

Erdogan zagroził zerwaniem umowy. Bułgaria wezwała ambasadora

Bułgaria wezwała na konsultacje swoją ambasador w Turcji Nadeżdę Neinsky - poinformowało bułgarskie MSZ. Według obserwatorów chodzi o groźby prezydenta Turcji Recepa Tayyipa Erdogana, że zerwie umowę w sprawie migrantów, a także o ingerencję Ankary w kampanię wyborczą w Bułgarii.

"Musiałem wytrzymać tyle strzałów, ile oni chcieli". Torturowany bezdomny dostał pomoc

O tej historii mówiły wszystkie programy informacyjne. Dwóch młodych recydywistów przez ponad miesiąc więziło w mieszkaniu w Starogardzie Gdańskim bezdomnego mężczyznę, którego z czystego okrucieństwa torturowali, zadając mu między innymi ciosy nożem i strzelając do niego z wiatrówki. W końcu, gdy ofierze udało się uciec i zawiadomić policję, oprawcy trafili do aresztu. Reporterzy "Uwagi" TVN sprawdzili, co dziś dzieje się z mężczyzną, którego więzili.

Olbrzymi pożar, ewakuacja, zablokowane drogi

W mieście Raleigh w Północnej Karolinie spłonął budowany blok mieszkalny. Władze poinformowały, że nikt nie poniósł obrażeń. Strażacy wciąż walczą z żywiołem. Ogień rozprzestrzenił się już na sąsiednie budynki. Z zagrożonych domów ewakuowani zostali wszyscy mieszkańcy. Większość z nich schroniła się w lokalnych kościołach. Amerykański Czerwony Krzyż na miejscu mobilizuje wolontariuszy do pomocy. Władze miasta zarządziły alarm pożarowy, a służby zablokowały dojazd do pobliskich dzielnic. W wyniku pożaru spłonęła część linii energetycznych przez co kilkuset mieszkańców jest bez prądu. Wciąż nie jest znana przyczyna pożaru.

Atak nożownika na krakowskim Ruczaju

51-letni mężczyzna został napadnięty na krakowskim osiedlu Ruczaj. Dwaj młodzi mężczyźni podeszli do niego i zażądali oddania telefonu i portfela. Kiedy odmówił, jeden z nich wyciągnął ostre narzędzie – najprawdopodobniej nóż.

Nie chcą kontrowersyjnych przepisów, protestują. Ponad 50 skazanych

Za udział w protestach przeciwko dekretowi Alaksandra Łukaszenki o pasożytnictwie skazano w Mińsku co najmniej 46 osób - poinformowało białoruskie Niezależne Centrum Praw Człowieka Wiasna. Białorusi protestują przeciwko kontrowersyjnym przepisom, które zobowiązują osoby niepracujące do płacenia podatku.

Ustawa o zgromadzeniach konstytucyjna

Trybunał Konstytucyjny wydał wyrok w sprawie ustawy o zgromadzeniach - ustawy, co do której od początku wątpliwości mieli nie tylko prawnicy ale i prezydent. Andrzej Duda skierował ją do Trybunału, a ten stwierdza - ustawa jest zgodna z konstytucją. Wątpliwości budzi nie tylko wyrok, ale i sposób jego wydania.

Dziś wniosek o wotum nieufności dla rządu

PO zaprezentuje w piątek w Sejmie wniosek o konstruktywne wotum nieufności dla rządu Beaty Szydło. Wiele wskazuje na to, że kandydatem na nowego premiera może być lider Platformy Grzegorz Schetyna. Inicjatywę PO zamierza poprzeć Nowoczesna. Rządu nie będzie też broniło PSL.

Bez polisy

Ustalenie sprawcy wypadku jest też ważne dla wskazania, kto płaci za jego skutki. Co ciekawe, samochody najważniejszych osób w państwie - luksusowe, opancerzone, warte miliony - jeżdżą bez ubezpieczenia Autocasco. Jeśli do zderzenia i uszkodzenia dojdzie z winy kierowcy takiego auta, kosztów naprawy nie pokryje polisa. Kto więc płaci i dlaczego samochody oraz samoloty VIP-ów nie mają AC? O tym Witold Tabaka.

Odsysanie tłuszczu bez ryzyka

Tragedia w Częstochowie. Tuż przed ślubem 34-letnia Anna chciała schudnąć, poddała się zabiegowi liposukcji. Kobieta zmarła. Ten dramatyczny finał odchudzania zszokował, bo dla niektórych takie zabiegi nie były traktowane jak prawdziwa operacja. Maria Mikołajewska pyta lekarzy, kto może poddać się takiemu zabiegowi i jakie trzeba przejść wcześniej badania.

Gang przemytników rozbity

Do tej akcji szykowali się od dawna. Starannie ją planowali analizując każdy wariant. W tej sytuacji nie mogło dojść do pomyłki. Straż graniczna rozbiła gang zajmujący się przemytem ludzi. Przez nasz kraj w ciągu kilkunastu miesięcy udało im się przerzucić nawet kilkaset osób.

Miliardy na zbędny remont?

Trasa kolejowa z Warszawy do Poznania - remont ma zacząć się lada moment, potrwa długo, pochłonie miliardy, a skróci czas podróży tylko o pięć minut. Michał Chlebowski pyta, jaki jest sens remontowania linii, gdzie tylko część infrastruktury jest stara. W dużej mierze wymieniane będą elementy prawie nie zużyte, które mogły spokojnie służyć jeszcze przez długie lata. 

Zamieniają butelki w piasek

Wydawałoby się, że tego na pewno nie brakuje, a jest inaczej - nie ma piachu. Brakuje go w wielu miejscach, a zapotrzebowanie jest tak duże, że w Nowej Zelandii stworzono specjalną maszynę, która zmienia szklane butelki w piasek.

Trump kontra sędzia federalny

Prezydent Stanów Zjednoczonych nie kryje złości na sędziego federalnego, który zablokował kolejny już dekret imigracyjny. W porównaniu z poprzednim, dekret jest złagodzony, ale jak się okazuje i ta łagodniejsza wersja nie dostała zielonego światła. To przekroczenie kompetencji - mówi Trump i zapowiada walkę o przepisy.

Co dalej z Misiewiczem?

Czy Bartłomiej Misiewicz wraca do pracy? Arleta Zalewska spotkała go kiedy ten wychodził z siedziby PiS-u przy Nowogrodzkiej w Warszawie i wsiadał do służbowej limuzyny.

Kto wysłał przesyłkę z bombą? Wskazują na Konspirację Komórek Ognia

Greckie ugrupowanie anarchistyczne Konspiracja Komórek Ognia "prawdopodobnie stoi" za wysłaniem materiału wybuchowego do siedziby Międzynarodowego Funduszu Walutowego w Paryżu - powiedział grecki minister ds. porządku publicznego Nikos Toskas. W wyniku eksplozji została lekko ranna asystentka dyrekcji MFW.

Dylan po polsku. "Chcemy ukazać go jako twórcę żywego"

Już w piątek w wersji cyfrowej, i w przyszłym tygodniu w wersji fizycznej premiera albumu "Niepotrzebna pogodynka, żeby znać kierunek wiatru" z polskimi wersjami utworów Boba Dylana. Zrealizowany został przez projekt dylan.pl pod wodzą dziennikarza Filipa Łobodzińskiego. Jak mówi sam twórca, chciał pokazać "kosmiczność zjawiska", jakim jest Bob Dylan. Na pomysł wpadł zanim artysta został zauważony przez Komitet Noblowski w zeszłym roku.

Śledczy w sprawie wypadku premier milczą. Głos zabrał podejrzany

"Z nadzieją oczekuję, że wszelkie okoliczności wypadku zostaną wyjaśnione zgodnie z zasadami i w sposób 'jak każde inne zdarzenie', o czym byłem przecież listownie zapewniany przez Panią Premier" - napisał Sebastian K., który usłyszał zarzut w sprawie wypadku rządowej kolumny. Śledztwo zostało utajnione. Materiał "Czarno na Białym".

Tajemnica wojskowa

W przypadku wypadku w Toruniu śledczy nie zaczęli jeszcze pracy, a minister Macierewicz już orzekł, że na pewno nie zawinił jego kierowca. Mija 7 tygodni, a okoliczności tego zdarzenia wciąż nie są wyjaśnione - są za to coraz większe wątpliwości i to właśnie co do tego kierowcy, który razem ze swoim szefem od razu odjechał z miejsca wypadku - nie został ani zbadany, ani przesłuchany. Na temat tego śledztwa prokuratura również milczy - choć pytania dotyczą też jej samej, bo oficjalnie postępowanie w sprawie wypadku ministra Macierewicza nadzoruje prokurator wojskowy awansowany i mianowany na to stanowisko przez ministra Macierewicza - Dariusz Kubik.

Śledczy w sprawie wypadku premier milczą. Głos zabrał podejrzany

Utajnione śledztwo w sprawie wypadku premier - nie wiadomo dlaczego prokuratora do teraz nie przesłuchała naocznych świadków zderzenia (do których nasz reporter dotarł już 3 tygodnie temu) i dlaczego nie od razu zabezpieczyła rejestratory, czyli takie czarne skrzynki rządowych aut. Pytań jest więcej, ale śledczy milczą. Pierwszy raz za to głos w sprawie zabrał podejrzany - kontaktował się z nim Jacek Smaruj.

Flynn "otrzymał pieniądze od Rosjan"

Emerytowany generał Michael Flynn, były doradca do spraw bezpieczeństwa narodowego prezydenta Donalda Trumpa, otrzymał ponad 33 tysiące dolarów od rosyjskiej telewizji państwowej RT - poinformowała telewizja CNN. Jak mieli ustalić demokratyczni kongresmeni, miało to być wynagrodzenie za wystąpienie wojskowego w Moskwie w grudniu 2015 roku.