Najnowsze

Najnowsze

Od 11 lat przykuta do łóżka. Lekarz popełnił błąd, teraz unika odpowiedzialności

Pani Katarzyna ma porażenie kończyn, jest częściowo świadoma. To konsekwencje nieudanego zabiegu powiększenia piersi przeprowadzonego w prywatnej klinice chirurgii plastycznej. Jak informuje "Uwaga!" TVN, uczestniczący w operacji lekarz, chociaż sąd nakazał mu zapłacić rodzinie wysokie odszkodowanie, a potem przekazywać comiesięczną rentę, przez wiele lat unikał wykonania orzeczenia.

"Komplikujemy ludziom życie. Wystarczyłoby zmienić jeden artykuł"

Nie rozumiem, dlaczego zamiast zmienić jeden artykuł w kodeksie pracy, piszemy ogromną, skomplikowaną ustawę i komplikujemy życie ludziom - komentował we "Wstajesz i wiesz" w TVN24 Jeremi Mordasewicz z Konfederacji Lewiatan. OPZZ postuluje z kolei wprowadzenie 2,5 razy wyższych stawek za pracę w niedzielę. - Po to, żeby pracodawca zastanowił się, czy mu się opłaca prowadzić działalność w niedzielę, czy mu się nie opłaca - dodawał Andrzej Radzikowski z OPZZ.

Biskup karci księdza kulturystę, ten przeprasza

W przerwach między kazaniami, ks. Artur Kaproń, proboszcz parafii w Osiecznicy (woj. dolnośląskie) dźwiga ciężary. I to z sukcesami, bo na ostatnich Mistrzostwach Polski Juniorów i Weteranów w Kulturystyce zajął dobre czwarte miejsce. Nie w smak to jednak jego przełożonym. "Padre Arturo" za swoje hobby dostał właśnie reprymendę od biskupa.

Zablokowane w ostatniej chwili. Trump zmienił zdanie w sprawie części dokumentów o Kennedym

Ponad tysiąc z 3815 dokumentów związanych z zamachem na prezydenta Kennedy'ego pozostanie tajnych. W ostatniej chwili zablokował ich ujawnienie prezydent USA Donald Trump. John F. Kennedy został zastrzelony 22 listopada 1963 roku w Dallas w Teksasie. Jego śmierć stała się tematem wielu teorii spiskowych. Podsycał je fakt, że część dokumentów w tej sprawie została już na początku śledztwa utajniona na 75 lat.

Kosiniak-Kamysz: jest totalna wolnoamerykanka, a chcą całkowitego zakazu

- PiS skontaktował się z kolegami z Węgier, a tam po roku wycofano się z całkowitego zakaz handlu. Orban wyczuł, co się dzieje i po roku zmienia zdanie - mówił we "Wstajesz i wiesz" w TVN24 szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, oceniając przygotowany projekt ustawy o zakazie handlu w niedziele. - PiS widząc, że tam to nie wyszło, mówi: "kurczę, w Polsce to też może wywołać największy protest z tych wszystkich, które do tej pory mieliśmy" i proponuje takie połowiczne rozwiązanie - dodał.

Podkomisja smoleńska ma ujawnić wydatki

Czy to koniec tajemnic podkomisji smoleńskiej? Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie nakazał zespołowi Antoniego Macierewicza udostępnić informacje o wydatkach komisji, czyli przyznać, na co poszło półtora miliona złotych z publicznych pieniędzy.

Walka z wyłudzeniami podatku VAT

Zaskakująca współpraca Prawa i Sprawiedliwości z Komisją Europejską. KE chwali polski rząd za działania przeciw wyłudzeniom podatku VAT, ministerstwo finansów z chęcią powołuje się na rekomendacje i statystyki Komisji. Najchętniej wtedy, gdy dane źle świadczą o ich poprzednikach z PO. W tle coraz bardziej prawdopodobne powołanie komisji śledczej.

Poseł Nitras znów ukarany

Poseł Sławomir Nitras z niższą pensją. To kara za wdanie się w dyskusję z marszałkiem Sejmu. Poseł Platformy chciał zgłosić wniosek formalny - wniosku nie było, są za to finansowe konsekwencje i to nie po raz pierwszy. Sławomir Nitras rozważa skierowanie sprawy do Trybunału Sprawiedliwości, bo jak mówi - nikt i nic nie zmusi go, by w Sejmie milczał.

Nie będą strzelać do łosi. Minister zmienia zdanie

Do tej pory resort środowiska przekonywał, że łosi jest za dużo, że powodują wypadki drogowe. Minister Jan Szyszko dał nawet zielone światło na polowanie, po czym dzień później swoją decyzję uchylił. Skąd ta błyskawiczna zmiana i dlaczego nagle stanął w obronie łosia?

Zagłodzony bernardyn

Widok tego psa przeraża. Inspektorzy, którzy zabrali suczkę do schroniska, zamiast bernardynki zobaczyli skórę, kości i skołtunioną sierść zlepioną z odchodami. Stan psa dziwi, bo właścicielka o pierwszego pupila dbała. Szkoda, że dla drugiego zabrakło jedzenia, opieki i miłości.

Zakaz kupowania nowych aut. Singapur ogranicza ruch

Singapur ogranicza liczbę samochodów. Decyzja jest drastyczna, bo od nowego roku nikt nie będzie mógł kupić nowego auta. W kraju jest za dużo pojazdów, przez to są ogromne korki. A jak inne aglomeracje radzą sobie z ogromnym ruchem?

Co dalej z protestem rezydentów?

Lekarze rezydenci zbierają podpisy pod projektem ustawy o ochronie służby zdrowia. Są zdeterminowani i w walce o dobro swoje i pacjenta nie zamierzają odpuszczać. Rząd powtarza, że postulaty zostały spełnione, rezydenci to negują, a Platforma Obywatelska pyta wprost, o ile wzrośnie budżet na służbę zdrowia w następnym roku. Odpowiedź wielu zaskoczy - będzie mniejszy niż teraz.

Łódź wspiera Aleppo

Miasto jest zrujnowane od walk i opustoszałe. Ci którzy znaleźli schronienie gdzie indziej, chcą jednak wrócić do Aleppo, bo tam jest ich ojczyzna, rodzina i przyjaciele. Ale żeby wrócić, trzeba mieć za co żyć. W Łodzi ruszyła akcja "Daj pracę w Aleppo!".

MON podważa wiarygodność byłego szefa kontrwywiadu i jego zeznań w zespole PO

Ministerstwo Obrony Narodowej podważa wiarygodność wypowiedzi byłego szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego, generała Piotra Pytla. Były szef SKW wziął udział w czwartkowym posiedzeniu sejmowego zespołu śledczego Platformy Obywatelskiej do spraw zagrożeń bezpieczeństwa państwa, który przygląda się między innymi decyzjom szefa MON Antoniego Macierewicza.

Komisja Macierewicza musi ujawnić wydatki. Tak orzekł sąd

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie nakazał zespołowi Antoniego Macierewicza udostępnić informacje o wydatkach komisji smoleńskiej. Sąd uznał, że obowiązkiem podkomisji, jako organu władzy publicznej, jest ujawnienie nie tylko informacji, ale konkretnie zawieranych umów cywilno-prawnych. Materiał programu "Polska i Świat".

Komisja Europejska chwali Polskę za walkę z oszustami

Komisja Europejska chwali polski rząd za działania przeciw wyłudzeniom podatku VAT, a ministerstwo finansów - nieoficjalnie - zadeklarowało gotowość do poparcia wszystkich pomysłów Komisji zmierzających do uszczelniania luki w poborze VAT na poziomie europejskim. Ma powstać też sejmowa komisja śledcza, która ma zbadać wyłudzenia podatku. Materiał programu "Polska i Świat".

Nitras ukarany za dyskusję z marszałkiem Sejmu. Połowa pensji przez trzy miesiące

Sejmowa pensja Sławomira Nitrasa została zmniejszona. To kara za wdanie się w dyskusję z marszałkiem Sejmu. Poseł Platformy chciał zgłosić wniosek formalny, ale marszałek się nie zgodził. Teraz Sławomir Nitras rozważa skierowanie sprawy do Trybunału Sprawiedliwości, bo - jak mówił - "nikt i nic nie zmusi go by na w Sejmie milczał". Materiał programu "Polska i Świat".

Tajlandia pożegnała ukochanego króla

Tajlandia pożegnała się z ukochanym królem Bhumibolem Adulyadejem. W ceremonii utrzymanej według tradycyjnych reguł, procesji i obrzędach buddyjskich udział wzięły setki tysięcy pogrążonych w żałobie Tajlandczyków. Uroczystości w historycznej dzielnicy Bangkoku potrwają do niedzieli.

"Robot ma więcej zagwarantowanych praw niż kobiety"

Podczas zakończonego w Arabii Saudyjskiej forum "Future Investment Initiative" przedsiębiorcy, wizjonerzy i innowatorzy mogli wysłuchać Sophii, robota humanoidalnego. Jej wystąpienie było tak udane, że przyznano jej obywatelstwo tego kraju.

Koniec relokacji

Hasło "uchodźcy" nie prędko przestanie budzić w Europie polityczne emocje, bo nie zanosi się, żeby w najbliższym czasie Europa znalazła sposób na rozwiązanie imigracyjnego kryzysu. Program przymusowej relokacji, czemu sprzeciwiał się m.in rząd PiS, nie wypalił. Pytania o solidarność i odpowiedzialność nie padają już tak często jak w szczycie kryzysu, kiedy dotarło do Europy ponad 1,5 miliona osób, ale nie znaczy to oczywiście, że są dziś mniej ważne, bo problem jest i sam nie zniknie. Jan Piotrowski.