Najnowsze

Najnowsze

Historia Szczecina opowiedziana pocztówkami

Małżeństwo pasjonatów otworzyło małe muzeum kartek widokowych związanych ze Szczecinem. Można na nich zobaczyć historię miasta na przełomie ostatnich 150 lat. Wizyta na ekspozycji jest darmowa.

"Znachorzy biorą się za reformowanie czegoś, na czym się nie znają"

Wyobraźmy sobie, że do reformowania służby zdrowia zabierają się jacyś naturszczycy, jasnowidze, ludzie którzy rzekomo leczą - tak zmiany przeprowadzane przez PiS w wymiarze sprawiedliwości ocenił profesor Andrzej Rzepliński. W "Faktach po Faktach" TVN24 były prezes Trybunału Konstytucyjnego podkreślił, że "w państwach, w których przestrzegane są rządy prawa, to jest po prostu niemożliwe". W drugiej części programu ostatni wywiad ze zmarłym w piątek generałem Zbigniewem Ściborem-Rylskim.

Zaatakowała chłopca i jego ciotkę, 28-latka zmarła. Nożowniczka aresztowana

38-latka, która w piątek w miejscowości Łanięta (województwo łódzkie) zaatakowała nożem 28-letnią kobietę i jej 12-letniego siostrzeńca, w sobotę usłyszała zarzuty. Zgodnie z decyzją sądu podejrzana ma trafić do aresztu na trzy miesiące. Mimo podjętej akcji ratowniczej 28-letnia ofiara ataku zmarła w wyniku odniesionych ran.

"Znachorzy biorą się za reformowanie czegoś, na czym się nie znają"

Wyobraźmy sobie, że do reformowania służby zdrowia zabierają się jacyś naturszczycy, jasnowidze, ludzie którzy rzekomo leczą - tak zmiany przeprowadzane przez PiS w wymiarze sprawiedliwości ocenił profesor Andrzej Rzepliński. W "Faktach po Faktach" TVN24 były prezes Trybunału Konstytucyjnego podkreślił, że "w państwach, w których przestrzegane są rządy prawa, to jest po prostu niemożliwe".

Trump napisał do Kima. List przekazano w Singapurze

List od prezydenta Donalda Trumpa do północnokoreańskiego przywódcy Kim Dzong Una przekazał w sobotę ambasador USA na Filipinach ministrowi spraw zagranicznych Korei Północnej. Stało się to w kuluarach forum regionalnego w Singapurze

Erdogan: nie chcemy być przegrywającą stroną gry

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan zażądał w sobotę zamrożenia w tym kraju aktywów dwóch amerykańskich ministrów - sprawiedliwości i spraw wewnętrznych. To odpowiedź na sankcje podjęte przez Waszyngton w związku ze sprawą przetrzymywanego w Turcji pastora Craiga Brunsona.

"Dobrze byłoby załatwiać polskie sprawy na naszym podwórku, ale po prostu się nie da"

O postanowieniu Sądu Najwyższego i pytaniach skierowanych do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej rozmawiały uczestniczki programu "Babilon" TVN24 BiS. Posłanka Małgorzata Kidawa-Błońska (PO) zaznaczyła, że "nasze prawodawstwo musi współgrać z prawodawstwem unijnym". Ewa Lieder (Nowoczesna) podkreśliła, że "jest dumna z naszych sędziów Sądu Najwyższego". Lidia Sankowska-Grabczuk (Prawica Rzeczypospolitej) zauważyła natomiast, że "nie potrafimy rozwiązać swoich spraw na gruncie naszego, dobrze stworzonego prawa w Polsce". Barbara Nowacka (Inicjatywa Polska) przyznała, że owszem, dobrze byłoby załatwiać polskie sprawy na naszym podwórku, "ale po prostu się nie da".

Trwała ponad pół wieku, pochłonęła ćwierć miliona istnień ludzkich

Wewnętrzny konflikt zbrojny w Kolumbii, który trwał od 1958 roku do lipca bieżącego roku, pochłonął 262 197 ofiar śmiertelnych - ogłosiło w piątek kolumbijskie Narodowe Centrum Pamięci Historycznej. Faktyczna liczba może być większa, część strat nigdy nie została udokumentowana, dziesiątki tysięcy ludzi zaś uważa się za zaginione.

Oto szczęśliwcy, którzy polecą w kosmos

Amerykańska Państwowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (NASA) przedstawiła w piątek na konferencji prasowej w Houston dziewięcioro astronautów, którzy wezmą udział w pierwszych lotach komercyjnych statków orbitalnych firm Boeing i SpaceX.

Zszedł pod wodę w ekwipunku. Utopił się

Mężczyzna utonął w jeziorze Ińsko w Zachodniopomorskiem. Do tragedii miało dojść w trakcie nurkowania. Ratownicy wyłowili nurka, ale, mimo ponadgodzinnej reanimacji, nie udało się go uratować.

"Ogromna paleta doznań muzycznych". Artur Rojek o OFF Festival

OFF Festival po raz trzynasty zgromadził największe gwiazdy muzyki alternatywnej - około stu artystów na pięciu scenach w Katowicach. Mimo upalnej pogody fani dopisali. O festiwalu, jego nazwie, początkach i muzykach występujących podczas tegorocznej edycji mówił we "Wstajesz i weekend" w sobotę pomysłodawca i dyrektor artystyczny festiwalu Artur Rojek.

"Muszę wejść w pełnym sztosie". Natalia Nykiel o Top of The Top Sopot Festival

14 sierpnia rozpoczyna się Top of The Top Sopot Festival. W ciągu kilku dni na sopockiej scenie wystąpią polskie i zagraniczne muzyczne gwiazdy. O tym, co zrobić, gdy artysta ma gorszy dzień, na czym polega trudność zawodu piosenkarza i czego możemy się spodziewać na festiwalu, mówiła w sobotę we "Wstajesz i weekend" Natalia Nykiel, jedna z występujących w Sopocie gwiazd. - Muszę wejść w pełnym sztosie i dać z siebie wszystko - powiedziała.

Pierwszy wywiad matki Osamy bin Ladena. "Poznał ludzi, którzy wyprali mu mózg"

Matka Osamy bin Ladena, Alia Ghanem, po raz pierwszy w historii udzieliła zachodnim mediom wywiadu - informuje brytyjski dziennik "Guardian". Dziennikarz spotkał się z nią w Arabii Saudyjskiej. Kobieta wspominała lata, kiedy Osama był dzieckiem, twierdziła także, że jej syn całkowicie zmienił się na studiach. Po raz ostatni - jak wyznała - widziała go w 1999 roku w Afganistanie. Podkreśliła, że nie chciała, by został przywódcą dżihadystów.

Zagryzają zwierzęta, atakują ludzi. Problem z wilkami

Są piękne, ale też niebezpieczne. Podchodzą do gospodarstw, zagryzają zwierzęta, zaczynają atakować ludzi. W Polsce pojawił się problem z wilkami. Zdaniem specjalistów drapieżników tych jest coraz więcej, a ludzie budują domy bliżej lasów, co też sprzyja częstszym kontaktom człowieka z wilkiem. Materiał magazynu "Polska i Świat".