Najnowsze

Najnowsze

Chłopiec potrącony przez radiowóz z kolumny prezydenta. Decyzja o umorzeniu sprawy

Do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu wpłynęły dokumenty z komendy powiatowej policji dotyczące chłopca potrąconego w czwartek na pasach przez wchodzący w skład kolumny prezydenta radiowóz - poinformował w rozmowie z TVN24 prokurator Mariusz Słomka. Z opinii biegłego wynika, że dziecko nie doznało obrażeń ciała. - Czyn ten nie wyczerpuje znamion przestępstwa. W związku z tym zostanie wydane postanowienie o umorzeniu śledztwa przed jego wszczęciem - wyjaśnił Słomka.

Kim Dzong Un ma odwiedzić Rosję. Kreml potwierdza

Kim Dzong Un ma wkrótce udać się z wizytą do Rosji - poinformował w poniedziałek prezydent Korei Południowej Mun Dze In. Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow potwierdził, że północnokoreański przywódca został zaproszony do złożenia wizyty w Moskwie. Z kolei prezydent Chin Xi Jinping ma odwiedzić Koreę Północną.

Dziennikarz "praktycznie wydalony". Hongkong po raz pierwszy odmówił wizy

Dziennikarz "Financial Timesa" Victor Mallet, któremu władze Hongkongu odmówiły przedłużenia wizy dziennikarskiej, był przesłuchany przez służby imigracyjne przy wjeździe do miasta – podał w poniedziałek portal Hong Kong Free Press (HKFP). "FT" oceniła, że dziennikarz został tym samym "praktycznie wydalony".

"Trzeba czytać dobrze słowa Mateuszka Kłamczuszka"

W niedzielę podczas konwencji premier Mateusz Morawiecki mówił, że rząd PiS odzyskał więcej pieniędzy od "mafii VAT-owskich" niż Polska dostała unijnych funduszy. - Kolejna antyunijna wypowiedź premiera rządu Polski - ocenił te słowa Krzysztof Brejza (PO). - Prawo i Sprawiedliwość było za tym, żebyśmy przystąpili do Unii Europejskiej i jesteśmy za tym absolutnie, żeby w tej Unii pozostać, ale jesteśmy też za tym, żeby dbać o nasze interesy - mówiła z kolei Beata Mazurek.

"W praktyce władza polityczna może usuwać sędziów". Sąd z Rzeszowa odpowiada na pytania z Hiszpanii

Sąd Okręgowy w Rzeszowie odpowiedział na pytania hiszpańskiego sądu. Dotyczyły one między innymi niezależności sędziów w Polsce, a od uzasadnienia madrycki sąd uzależnił wydanie poszukiwanego listem gończym obywatela Hiszpanii. "Po szeregu nowelizacji ustawy Prawo o ustroju sadów powszechnych, jak i innych przepisów, Minister Sprawiedliwości zyskał duży wpływ na funkcjonowanie sądów, co może rodzić wątpliwości co do pełnej niezawisłości sędziów" - czytamy w odpowiedzi z Polski. Zapewniono jednak jednocześnie, że "każda osoba oddana pod sąd w Polsce (...) będzie miała sprawiedliwy proces, zaś rozstrzygnięcie wyda niezależny sąd".

Kandydaci PiS tłumaczą się z dostawy baniaków z wodą do szpitala

- Woda nie jest skażona, a cała akcja była niepotrzebna - tak o zachowaniu radomszczańskich działaczy Prawa i Sprawiedliwości mówi dyrekcja szpitala, który został odwiedzony przez grupę kandydatów w zbliżających się wyborach samorządowych. Ci twierdzą, że przyniesienie baniaków z wodą było "reakcją na brak reakcji miasta".

Nordhaus i Romer z Noblem z ekonomii za badania zmian klimatu

Amerykańscy naukowcy William Nordhaus i Paul Romer zostali laureatami tegorocznej Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii - ogłosiła w poniedziałek Królewska Szwedzka Akademia Nauk. Wyróżnienie to przyznano za ich badania związane ze zmianami klimatu i innowacjami technologicznymi.

Jak wypadli Jaki i Trzaskowski? "Dzieci wyczują każdy fałsz"

Najlepszego wykładowcę poznaje się po tym, że on potrafi nawet najtrudniejsze zagadnienie wytłumaczyć pięciolatkowi, dostosować to do jego poziomu wiedzy - wskazywała we "Wstajesz i wiesz" psycholog Joanna Heidtman, oceniając nowy program TVN24 "Klasa", w którym Rafał Trzaskowski i Patryk Jaki skonfrontowali się z pytaniami zadawanymi przez dzieci. - Dzieci wyczują każdy fałsz, każde drganie mięśnia, które nie jest autentyczne - dodawał były poseł Ryszard Kalisz.

Uratowani z jaskini chłopcy zagrali w Argentynie

Tajlandzka drużyna Dzikich Dzików rozegrała w niedzielę mecz na Estadio Monumental w Buenos Aires. Dwunastu chłopców, którzy wraz z trenerem przez ponad dwa tygodnie byli uwięzieni w jaskini, zmierzyła się z drużyną River Plate. Dzikie Dziki przebywają w Argentynie przy okazji III Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich.

Zmarł Piotr Pawłowski. "Zmienił wizerunek niepełnosprawnych. Odszedł przyjaciel"

Piotr Pawłowski, prezes Fundacji Integracja, nie żyje. Od ponad 25 lat aktywnie działał na rzecz osób niepełnosprawnych. "Człowiek o niezwykłej odwadze życia, energii, którą poświęcał dla dobra innych. Zmienił myślenie i wizerunek osób niepełnosprawnych, sam stając się niezwykłym przykładem" - napisała Janina Ochojska, założycielka i prezes Polskiej Akcji Humanitarnej.

Partia rosyjskiej mniejszości, a za plecami populiści. Ostateczne wyniki wyborów na Łotwie

Oficjalne wyniki wyborów do parlamentu w Rydze podane w niedzielne popołudnie nie pozostawiły złudzeń. Prorosyjska Socjaldemokratyczna Partia "Zgoda" zdobyła niemal 20 procent głosów, wygrywając po raz trzeci z rzędu od 2011 roku. Rządząca do tej pory koalicja straciła ponad połowę głosów, a populiści, którzy startowali po raz pierwszy, znaleźli się na drugim miejscu.

Zacięta walka nad ziemią. Ułamki sekund decydowały o zwycięstwie

Zasady lotniczego wyścigu w ramach zawodów "Red Bull Air Race" w stanie Indiana w USA, były proste - jak najszybciej pokonać trasę slalomu, przelatując między nadmuchiwanymi pylonami. Walka kilkunastu zawodników była bardzo zacięta. Trzech najlepszych pilotów pokonało trasę w minutę i 7 sekund, a różnice były trudne do zauważenia gołym okiem - pół sekundy pomiędzy zwycięzcą i drugim zawodnikiem, a między drugim i trzecim pilotem zaledwie ćwierć sekundy. Tym razem triumfowali Amerykanie przed zespołami z Czech i Francji.

Kukiz: premier powinien podać się do dymisji

Premier powinien podać się do dymisji - nie ma wątpliwości Paweł Kukiz. Odniósł się w ten sposób do ujawnionych nagrań z afery taśmowej z udziałem Morawieckiego. Podkreślił jednocześnie, że to cały "ustrój powinien podać się do dymisji". - To jest jedno towarzystwo wzajemnej adoracji, ten cały PO-PiS - ocenił lider Kukiz'15.

Loża prasowa 07.10.2018

Gośćmi Małgorzaty Łaszcz byli: Daniel Passent ("Polityka"), Paweł Wroński ("Gazeta Wyborcza"), Andrzej Stankiewicz ("Onet') i Agaton Koziński ("Polska the Times"). Na początku dziennikarze rozmawiali o inicjatywie Donalda Tuska , który podczas wizyty w Polsce zaapelował o jedność wszystkich partii politycznych w związku ze zbliżającą się setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Kolejnym tematem były opublikowane przez Onet nagrania z afery taśmowej, na których pojawia się obecny premier Mateusz Morawiecki.