Najnowsze

Najnowsze

Trumny na centralnym placu miasta. Pożegnali ofiary ataku w Kerczu

W Kerczu na Krymie odbyła się w piątek uroczystość żałobna, na której pożegnano ofiary masowego zabójstwa dokonanego w miejscowym technikum przez ucznia tej szkoły. Po uroczystości odbędą się pogrzeby ofiar. Większość z nich spocznie na cmentarzach na Krymie.

Bułgaria na skraju przepaści. Wstrząsający raport o wyludnieniu

W 2030 roku liczba ludności Bułgarii, wynosząca obecnie siedem milionów, zmniejszy się o 1,45 miliona - wskazano w raporcie opracowanym przez naukowców z Bułgarskiej Akademii Nauk i niemieckiej Fundacji im. Friedricha Eberta. Prawie połowa Bułgarów będzie do tego czasu mieszkać w sześciu dużych miastach, a 60 proc. kraju przekształci się w "demograficzną pustynię" - przewidują autorzy opracowania.

"Szpital i sześć podejrzanych zgonów". "Superwizjer" o szokującej sprawie z Rybnika

Nieuzasadniona przemoc, przywiązywanie pasami do łóżek na wiele godzin i faszerowanie psychotropami - czyli tak zwane "lekowanie". Takie szokujące praktyki bada prokuratura w postępowaniach, które toczą się w sprawie podejrzanych zgonów pacjentów szpitala psychiatrycznego w Rybniku. Biegli sprawdzają, czy personel szpitala mógł swoim zachowaniem przyczynić się do śmierci pacjentów. Dziennikarze "Superwizjera" rozmawiali z rodzinami zmarłych i byłymi pacjentami szpitala, którzy potwierdzili, że w Rybniku stosuje się szokujący system kar i represji. Reportaż "Szpital i sześć podejrzanych zgonów" Kamili Wielogórskiej i Tomasza Patory w sobotę w "Superwizjerze" - o godzinie 20 w TVN24.

Zginęli szef policji i wywiadu. Amerykański generał ocalał

Dowódca afgańskiej policji w Kandaharze generał Abdula Razeka oraz szef wywiadu Abdul Mohmin, zginęli w zamachu podczas spotkania, w którym uczestniczył też amerykański generał Austin "Scott" Miller. Amerykanin nie odniósł obrażeń, mimo że to on miał być głównym celem zamachowca - podaje Reuters.

Brutalna zbrodnia i pytania bez odpowiedzi. Rocznica śmierci księdza Popiełuszki

Do dziś nie udało się odpowiedzieć na pytanie, czy za bezpośrednimi sprawcami nie stał jakiś zleceniodawca usadowiony od nich znacznie wyżej w partyjnej i politycznej hierarchii. 34 lata temu funkcjonariusze Służby Bezpieczeństwa uprowadzili i zamordowali księdza Jerzego Popiełuszkę, kapelana Solidarności. W piątek obchodzimy rocznicę męczeńskiej śmierci duchownego nazywanego przez przyjaciół "małym papieżem".

"Nie wierzę w przypadek, że to akurat z resortu sprawiedliwości wyciekły taśmy"

Za sprawą wniosku złożonego przez Zbigniewa Ziobrę do Trybunału Konstytucyjnego polexit wkroczył do kampanii wyborczej. Czy rozpoczynanie dyskusji na ten temat ma służyć osłabieniu pozycji premiera? Byli politycy PiS wskazują również na ujawnienie nagrań z afery podsłuchowej, na których pojawia się Mateusz Morawiecki. - W PiS-ie wrze - skomentował były premier Kazimierz Marcinkiewicz. - Nie wierzę w przypadek, że to akurat z resortu sprawiedliwości wyciekły taśmy - dodał Michał Kamiński (PSL-UED). Materiał magazynu "Polska i Świat".

"Powinieneś się wstydzić, kolaborancie". Napięcie podczas debaty w ONZ

Palestyńsko-izraelski konflikt był głównym tematem czwartkowego, otwartego posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ. Koordynator procesu pokojowego Organizacji Narodów Zjednoczonych na Bliskim Wschodzie Nikołaj Mładenow i inni mówcy nawoływali do negocjacji, które mogłyby przełamać długotrwały impas.

Ministerstwo kultury odkupi eksponaty ze studia Se-Ma-For

Eksponaty z dawnego studia Se-Ma-For, w którym powstały tak znane animacje jak "Miś Uszatek" i "Colargol", zostaną odkupione przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i trafią do Narodowego Centrum Kultury Filmowej - poinformował w czwartek w Łodzi wiceminister Paweł Lewandowski.

"Rozpoczęcie ścieżki polexitu". Stowarzyszenia sędziów odpowiadają na wniosek Ziobry

Działania ministra sprawiedliwości prowadzą do nieuznawania polskich wyroków w Europie, a w konsekwencji rozpoczęcia ścieżki polexitu - oceniły w czwartkowym stanowisku cztery stowarzyszenia sędziowskie. Sędziowie wskazali w tym kontekście na wniosek prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry do Trybunału Konstytucyjnego dotyczący zgodności części zapisów Traktatu o UE z polską konstytucją.

Nowacka o Biedroniu: On buduje swój projekt. Ja trochę inaczej myślę o polityce

Ja troszeczkę inaczej myślę o polityce. Myślę o niej jednak jako o sposobie na współpracę, a nie tylko wykorzystywanie szans partykularnych - w dogrywce "Rozmowy Piaseckiego" powiedziała Barbara Nowacka (Inicjatywa Polska), pytana o nowy ruch polityczny Roberta Biedronia. Nowacka nie zgodziła się jednak ze stwierdzeniem, że ich drogi "dramatycznie się rozeszły".

Dwa tropy. Rozszerzają zasięg poszukiwań ciała dziennikarza

Turecka policja poinformowała w czwartek wieczorem, że przeszukała Las Belgradzki na przedmieściach Stambułu i miejscowości w pobliżu Morza Marmara, gdzie szukała śladów związanych z zaginięciem dziennikarza Dżamala Chaszodżdżiego. Śledczy podejrzewają, że zabójcy mogli ukryć ciało Chaszodżdżiego w lesie lub w jednej ze wsi na południe od Stambułu.

"W koalicji jesteśmy po to, żeby bronić przed atakiem Prawa i Sprawiedliwości"

W koalicji jesteśmy po to, żeby bronić przed atakiem Prawa i Sprawiedliwości na ostatnią redutę wolności - powiedziała w "Rozmowie Piaseckiego" Barbara Nowacka z Inicjatywy Polska. - Nie chodzi tylko o to, jaka będzie cyferka, ale o symboliczny gest, czyli pokazanie, że w polityce liczy się coś więcej niż partykularyzmy, walka o logo - wspólne wartości - wskazywała, odnosząc się do nadchodzących wyborów samorządowych.