Najnowsze

Najnowsze

Wiceminister sprawiedliwości: wykonamy postanowienie TSUE

28 października gośćmi Konrada Piaseckiego w programie "Kawa na ławę" byli: Sławomir Neumann (PO), Michał Wójcik (PiS), Jarosław Kalinowski (PSL), Andrzej Dera (kancelaria prezydenta), Marek Jakubiak (Kukiz'15) i Kamila Gasiuk-Pihowicz (Nowoczesna). Głównym tematem rozmowy było orzeczenie Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, który nakazuje przywrócenie stanu prawnego sprzed wejścia w życie wprowadzonej przez rząd PiS nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym. Oglądaj program "Kawa na ławę" w TVN24 w każdą niedzielę o 10.45.

Debata na stulecie odzyskania niepodległości już dziś w TVN24

Już dziś o godzinie 20 zapraszamy do TVN24 na debatę "Niepodległość, wolność, przyszłość" z okazji stulecia odzyskania niepodległości. Podczas debaty między innymi odczytane zostaną najpiękniejsze życzenia dla Polski, które można było składać przez ostatnie kilka miesięcy na portalu tvn24.pl.

"W tym roku nasze apele zostały zlekceważone"

Przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej podsumował samorządową kampanię wyborczą i przebieg samych wyborów. Jak podkreślał we "Wstajesz i weekend" Wojciech Hermeliński, zastrzeżenia można było mieć między innymi do aktywności kandydatów podejmowanej jeszcze przed ogłoszeniem startu kampanii. - W tym roku w ogóle nasze apele zostały zlekceważone - mówił przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej Wojciech Hermeliński. - O ile w poprzednich latach ci - że tak powiem prekandydaci - do nich się stosowali, teraz w zasadzie już w ogóle - dodał.

Synod biskupów w Watykanie: nadużycia przeszkodą dla misji Kościoła

Czyny wykorzystywania seksualnego stanowią "poważną przeszkodę dla misji" Kościoła - to stwierdzenie znalazło się w dokumencie końcowym synodu biskupów na temat młodzieży, opublikowanym w sobotę. Mowa jest też o towarzyszeniu w wierze osobom homoseksualnym. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski arcybiskup Stanisław Gądecki, podsumowując obrady synodu, podkreślił, że Kościół musi stworzyć miejsca, gdzie młodzi ludzie będą się czuć jak w domu.

Prof Jasanoff: Joseph Conrad był romantycznym socjalistą

Odkryłam, że Joseph Conrad był nie tylko wielkim krytykiem imperializmu i wykorzystywania ludzi w Afryce - co opisał w "Jądrze ciemności" - ale również miał zdolność przewidywania takich wydarzeń jak terroryzm - stwierdziła w "Xięgarni" prof. Maya Jasanoff, historyczka z Uniwersytetu Harwardzkiego. Specjalne wydanie "Xięgarni" poświęcone w całości było 10. edycji Festiwalu Conrada.

Wiceminister sprawiedliwości: wykonamy postanowienie Trybunału Sprawiedliwości UE

Postanowienie Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej to jest jasny sygnał, że PiS łamie niezależność wymiaru sprawiedliwości - przekonywała w niedzielę w "Kawie na ławę" w TVN24 Kamila Gasiuk-Pihowicz (Nowoczesna). - W tym programie mogę powiedzieć, że je wykonamy - zapewnił wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik. Zgodnie z orzeczeniem TSUE w Polsce ma zostać przywrócony stan prawny sprzed wejścia w życie wprowadzonej przez rząd PiS nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym.

Karawana migrantów odrzuca plan prezydenta Meksyku

Karawana migrantów, która przechodzi przez Meksyk odrzuciła plan ogłoszony w piątek przez prezydenta Meksyku pod hasłem "Jesteś w swym domu". Migranci wskazali, że plan nie odnosi się do przyczyn exodusu i ogranicza swobodę przemieszczania się ich do stanów Chiapas i Oaxaca.

Kilkadziesiąt ofiar śmiertelnych. Intensywne walki na wschodzie Syrii

Siły tak zwanego Państwa Islamskiego w intensywnych walkach prowadzonych na wschodzie Syrii, które trwały od piątku do soboty rano, zabiły co najmniej 41 kurdyjskich bojowników z Ludowych Jednostek Samoobrony (YPG). Według Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka ofiar walk jest ponad 60.

Brazylia wybiera prezydenta. Faworytem przedstawiciel skrajnej prawicy

W Brazylii w niedzielę odbywa się rozstrzygająca tura wyborów prezydenckich. Faworytem jest Jair Bolsonaro, skrajnie prawicowy populista, który w pierwszej turze uzyskał 46 procent głosów. Według sondaży w drugiej turze może liczyć na 57 procent głosów, co ma zapewnić mu zwycięstwo nad socjalistą Fernando Haddadem.

"USA są samotne w swej konfrontacji z Teheranem"

USA są osamotnione w swej konfrontacji z Teheranem i nawet Europa staje po stronie Iranu, gdy Waszyngton ponownie nakłada na niego sankcje gospodarcze - oświadczył w sobotę prezydent Iranu Hasan Rowhani podczas przemówienia w parlamencie w Teheranie.

Znaleźli czarno-białe kadry sprzed lat. Teraz szukają Joachima

Niemieccy żołnierze, którzy mieli podbić Moskwę ubrani w grube płaszcze i sprzęt wojskowy w zaspach śniegu - takie obrazy kilkadziesiąt lat temu uwiecznił jeden z nich, 19-latek. Zdjęcia ukrył później na strychu jednego z domów na Dolnym Śląsku. Teraz ich znalazcy chcą odkryć historię losów autora fotografii.

Kukiz się tłumaczy: przejęła mnie piątkowa noc, przepraszam za wulgaryzmy

Odreagowanie po ciężkiej kampanii, odejście posła Jakuba Kuleszy i knucia wewnątrz klubu trochę mnie przerosły. Bardzo przepraszam za wulgaryzmy, to nie powinno mieć miejsca - napisał w niedzielę w internecie Paweł Kukiz. Odniósł się w ten sposób do swoich wpisów na Twitterze. "Czasem jeszcze, niestety, scena polityczna myli mi się z rockową. Obiecuję solennie, że się poprawię" - zapewnił lider Kukiz'15 na portalu społecznościowym.

Symboliczne zdjęcie czworga przywódców. Wspólnie za rozwiązaniem problemu Syrii

Turcja, Rosja, Francja i Niemcy opowiadają się za trwałym zawieszeniem broni w Syrii, powołaniem komisji konstytucyjnej dla tego kraju oraz stworzeniem warunków do bezpiecznego, dobrowolnego powrotu syryjskich uchodźców - oświadczyli w sobotę przywódcy tych czterech państw. Rozmowy podsumowano wspólną fotografią, na której Władimir Putin, Angela Merkel, Recep Erdogan i Emmanuel Macron trzymają się za dłonie.

Amerykanie w żałobie po masakrze w synagodze

Flaga opuszczona do połowy i tysiące zgromadzone przed synagogą i Białym Domem - Amerykanie zareagowali na tragedię, do jakiej doszło w sobotę w synagodze w Pittsburghu. Uzbrojony napastnik wszedł do świątyni w czasie nabożeństwa i zaczął strzelać do zgromadzonych w budynku. Zginęło 11 osób, a 6 zostało rannych.

Trump wycofuje USA z INF. "Jedność NATO zagrożona"

31 lat temu dwa supermocarstwa - Stany Zjednoczone i Związek Sowiecki podpisały układ rozbrojeniowy o likwidacji rakiet średniego zasięgu. Podpisy pod słynnym układem o nazwie INF złożyli prezydent Reagan i szef sowieckiej partii komunistycznej, Gorbaczow. Układ był, zdaniem wielu ekspertów, początkiem końca "zimnej wojny". Trzy dekady po tym historycznym porozumieniu Waszyngton oskarża Rosję o łamanie traktatu i to od kilku lat. Amerykanie zapowiadają, że wycofają się z układu z dwóch powodów - łamania postanowień przez Rosję i tego, że porozumieniem nie są objęte Chiny. Gośćmi "Horyzontu" TVN24 byli generał Jarosław Stróżyk i Jerzy Nowak.

Strzelanina w USA. Zabici i ranni w synagodze

W sobotę w synagodze w Pittsburghu w Pensylwanii w Stanach Zjednoczonych doszło do strzelaniny. Uzbrojony napastnik wszedł do świątyni w czasie nabożeństwa rozpoczynającego szabas. Według informacji podawanych przez media powołujące się na źródła w policji, zginęło co najmniej 11 osób, a co najmniej sześć zostało rannych. Zabójca został zatrzymany.

LOT airlines employees suspended their strike until Monday

Flight attendants and pilots from LOT Polish Airlines have suspended their strike until Monday. The national carrier has agreed to reinstate dozens of employees who had been dismissed due to their participation in the industrial action. However, a deal is still far away.