Najnowsze

Najnowsze

Komasa zakończył zdjęcia do "Sali samobójców. Hejter"

Jan Komasa wraca i ma dla widzów kontynuację głośnej "Sali samobójców". Film - jak zapowiadają dystrybutorzy - trafi do kin w 2019 roku. To "historia, która pokazuje z perspektywy psychologicznej, jak człowiek może się stoczyć moralnie, tak naprawdę w imię miłości. Przy okazji pokazujemy widzom, jak wygląda proces hejtu na zlecenie - mówi w rozmowie z tvn24.pl reżyser.

"Być może ma jakieś unikalne kompetencje". Senator PiS o nowym wiceministrze

Nie wiem, jakie były motywacje powołania pana posła Adama Andruszkiewicza. Być może ma jakieś unikalne kompetencje, które spowodowały, że przedstawiciele rządu uznali, że może być przydatny w pracy rządowej - powiedział senator PiS Jan Maria Jackowski, komentując powołanie Andruszkiewicza na wiceministra cyfryzacji. Pytany, jakie to "unikalne" umiejętności, odparł: - Nie wiem, może są jakieś takie.

A2 pęka w szwach. Będzie dodatkowy pas

Otwarcie ofert w przetargach na projekty poszerzenia autostrady A2 z Warszawy do Łodzi o kolejny pas nastąpi 29 stycznia i 1 lutego - poinformował na konferencji prasowej pełniący obowiązki Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad Tomasz Żuchowski. Wcześniej minister infrastruktury Andrzej Adamczyk powiedział, że trasa "będzie miała także bardzo istotne znaczenie w kontekście planów realizacji Centralnego Portu Komunikacyjnego".

Sztorm odsłonił niewybuchy na plaży w Mielnie

Dwa niewybuchy, najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej, odkryło morze na plaży w Mielnie (Zachodniopomorskie). Zostały zabezpieczone przez policję i straż miejską do przyjazdu saperów z jednostki w Złocieńcu.

Miał wprowadzić policjanta w błąd. Frasyniuk prawomocnie uniewinniony

Sąd Okręgowy w Warszawie uniewinnił w czwartek Władysława Frasyniuka - poinformował jego obrońca mecenas Piotr Schramm. Utrzymał tym samym w mocy wyrok sądu rejonowego. Działacz opozycji w czasach PRL obwiniany był o to, że w czerwcu 2017 roku podczas kontrmiesięcznicy smoleńskiej wprowadził w błąd policjanta, mówiąc, że nazywa się Jan Józef Grzyb.

Andruszkiewicz w 2015 roku: USA nie będą nas bronić w razie konfliktu

- Jakie wojska mają w Polsce stacjonować? Niedawno wyzbyliśmy się wojsk sowieckich i ja odpowiadam: żadne wojska, ponieważ żadne wojska nas nie obronią - mówił w marcu 2015 roku Adam Andruszkiewicz, dzisiejszy wiceminister cyfryzacji. Dwa miesiące później stwierdzał, że słaba Rosja nie leży w interesie Stanów Zjednoczonych.

Staranował samochód, zabił kobietę. 14-latek odpowie za morderstwo

W Houston w stanie Teksas czternastolatek usłyszał zarzut popełnienia morderstwa po tym, gdy w Nowy Rok spowodował samochodowy wypadek, w którym zginęła 45-letnia kobieta. Opublikowano nagranie z monitoringu, na którym samochód kobiety zostaje staranowany przez pędzące z prędkością blisko stu kilometrów na godzinę auto z nastolatkiem za kierownicą.

"Coś, czego nie będzie miał nikt inny". Limuzyna od braci Collinsów na aukcji WOŚP

Rolls-royce'a silver shadow z 1975 roku wyremontowanego i zmodyfikowanego w garażu braci Collinsów można wylicytować na aukcji 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. - Ktoś, kto ma odrobinę wolnych funduszy i będzie chciał mieć coś, czego nie będzie miał nikt inny, może sobie takiego rolls-royce'a kupić - mówił we "Wstajesz i wiesz" w TVN24 Rafał Collins.

Platforma pyta o powiązania Andruszkiewicza z Kremlem. Jest wniosek do ABW

Posłowie Platformy Obywatelskiej pytają, czy Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego sprawdziła ewentualne powiązania nowego wiceministra cyfryzacji Adama Andruszkiewicza z Kremlem. W tej sprawie złożyli pismo do szefa Agencji. Ma to związek z raportem węgierskiego think tanku, w którym Andruszkiewicz został sklasyfikowany jako pozostający pod "pośrednim wpływem" rosyjskim.

Przesłuchanie tłumaczki Tuska przerwane

Przesłuchanie tłumaczki Magdaleny Fitas-Dukaczewskiej jako świadka w śledztwie dotyczącym tak zwanej zdrady dyplomatycznej zostało przerwane, do czasu rozstrzygnięcia przez sąd postanowienia prokuratora o zwolnieniu jej z tajemnicy - poinformowała w czwartek Prokuratura Krajowa. Fitas-Dukaczewska, która tłumaczyła rozmowy ówczesnego premiera Donalda Tuska z ówczesnym premierem Rosji Władimirem Putinem, odmówiła składania zeznań.

"Najdłuższa wewnętrzna wojna w historii Polski"

Gdy upadał komunizm, Lech Wałęsa i Jarosław Kaczyński byli po jednej stronie barykady. W wolnej Polsce walczą ze sobą. - To najdłuższa wewnętrzna wojna w historii Polski - ocenił historyk profesor Andrzej Friszke. Żeby zrozumieć konflikt trwający blisko trzydzieści lat, trzeba się cofnąć do początków Solidarności. Materiał magazynu "Czarno na białym".