Najnowsze

Najnowsze

"To upokarzające, żeby tak jawnie kupować głosy"

To nie jest polityka przez duże "p", to jest zdobywanie władzy za wszelką cenę - mówił w niedzielnych "Faktach po Faktach" były szef MSZ i były minister finansów Andrzej Olechowski, komentując w ten sposób obietnice wyborcze PiS, zaprezentowane podczas sobotniej konwencji partii.

"And the Oscar goes to...". Typujemy zwycięzców

Najwięcej tegorocznych nominacji trafiło do "Romy" i "Faworyty". Jednak to o niczym nie przesądza, o czym przekonaliśmy się w przeszłości. 91. ceremonia wręczenia Oscarów już za kilkanaście godzin, a my próbujemy odpowiedzieć na pytania: kto wygra?, kto powinien wygrać?

Dulkiewicz przedstawiła pięć priorytetów dla Gdańska

Pięć celów programowych, dotyczących między innymi rozwoju komunikacji publicznej i przedsiębiorczości, przedstawiła w niedzielę kandydatka na prezydenta Gdańska, pełniąca obowiązki prezydent miasta, Aleksandra Dulkiewicz z komitetu "Wszystko dla Gdańska"

Pompeo: dni Maduro są policzone

Sekretarz stanu USA Mike Pompeo oświadczył w niedzielę, że dni dotychczasowego prezydenta Wenezueli Nicolasa Maduro dzięki obywatelom tego kraju "są policzone". Szefowa dyplomacji Unii Europejskiej Federica Mogherini oznajmiła, że Unia gotowa jest zwiększyć pomoc dla Wenezueli.

Awaryjne lądowanie po "próbie porwania" samolotu

Boeing 737 linii Biman Bangladesh Airlines, lecący z Dhaki przez Chittagong w Bangladeszu do Dubaju, zawrócił w niedzielę do Chittagong i lądował awaryjnie w związku z próbą porwania - poinformował przedstawiciel sił powietrznych Bangladeszu Motiur Rahman. Jak pisze lokalny portal "Dhaka Tribune", podejrzany zginął w wymianie ognia z komandosami, po tym jak odmówił poddania się.

Runęła forteca "króla kokainy"

Położona w kolumbijskim mieście Medellin "kryminalna forteca" jednego z najpotężniejszych i najbardziej bezwzględnych baronów narkotykowych w historii została w piątek wysadzona w powietrze. Zniszczeniu należącego do Pablo Escobara budynku towarzyszyła oficjalna państwowa ceremonia.

Drugie śniadanie mistrzów 23.02.2019

Gośćmi Marcina Mellera byli: krytyczka literacka i dziennikarka Justyna Sobolewska, reżyser i pisarz Andrzej Saramonowicz oraz pisarze: Grzegorz Kasdepke oraz Zygmunt Miłoszewski.

"Pustynna wyspa z dużą liczbą pięknych plaż". Egzotyczny kierunek na wakacje

- Sal jest to sucha, pustynna wyspa z dużą liczbą pięknych plaż - opowiadał Paweł Fabrykiewicz, autor bloga Obiezysmak.pl. Jak mówił, nasza zima to najlepszy okres, żeby tam polecieć. Gość programu "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS zwracał jednak uwagę, że wystarczy godzina drogi promem, by zobaczyć "inny świat". - Po pustynnej Sal nagle okazuje się, że potrafi być bardzo zielono. Wyspa Santo Antao jest górzysta, tropikalna, uprawia się tam większość owoców i warzyw, które są eksportowane na pozostałe wyspy - mówił Paweł Fabrykiewicz.

"Pogryzło mnie około 300 komarów". Kulisy przeprawy po amazońskiej dżungli

- W amazońskiej dżungli nie ma czegoś takiego jak ścieżka, tylko trzeba się przedzierać między drzewami, skakać po połamanych drzewach - opowiadała Elwira Urbańczyk, autorka bloga "Make Break". Zwracała uwagę, że Amazonia jest regionem wysoce malarycznym. - Przez mój pięciodniowy trekking pogryzło mnie po nogach około 300 komarów - wskazała. Dodała, że kiedy płynęli kajakiem po jednym z ujść Amazonki, przepływała pod nimi anakonda. Nie zabrakło także innych atrakcji. - Mam selfie z tarantulą, tylko w takiej bezpiecznej odległości - wskazała Elwira Urbańczyk, która była gościem programu "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS.

Ile kosztuje podróż na Wyspy Zielonego Przylądka?

Za bilety lotnicze w dwie strony z Warszawy do Sal, z przesiadką w Brukseli, trzeba zapłacić od 1138 złotych. Nocleg na miejscu kosztuje od 70 do 923 złotych za dobę. Zorganizowana, ośmiodniowa wycieczka to zaś wydatek rzędu 2999 złotych. O szczegółach w programie "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS mówił Jakub Porada.

"Kawa na ławę". 24.02.2019. Cały program

- Dajemy na stół program, który był marzeniem wielu Polaków. To jest polski model państwa opiekuńczego - mówił o rozszerzeniu programu 500 plus na każde dziecko w "Kawie na ławę" w TVN24 wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik. - Jeśli PiS 43 miliardy zł chce wydać z budżetu (tyle według niektórych obliczeń mają kosztować te obietnice - red.) to musi je zabrać obywatelom - wskazywała z kolei Paulina Henning-Kloska z Nowoczesnej.

"Żeby wydać, trzeba mieć" vs "polski model państwa opiekuńczego"

- Dajemy na stół program, który był marzeniem wielu Polaków. To jest polski model państwa opiekuńczego - mówił o rozszerzeniu programu 500 plus na każde dziecko w "Kawie na ławę" w TVN24 wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik. - Jeśli PiS 43 miliardy zł chce wydać z budżetu (tyle według niektórych obliczeń mają kosztować te obietnice - red.) to musi je zabrać obywatelom - wskazywała z kolei Paulina Henning-Kloska z Nowoczesnej.

"Wezwiemy do rozliczenia tych, którzy ukryli nadużycia"

Uczynimy wszystko, co w naszej mocy, by zapewnić ofiarom nadużyć sprawiedliwość i wyleczenie. Wysłuchamy ich, uwierzymy im - mówił przewodniczący episkopatu Australii, metropolita Brisbane abp Mark Coleridge podczas mszy w Watykanie na zakończenie szczytu na temat ochrony nieletnich.

"Ofiary przestały się wstydzić"

- Dzisiaj społeczeństwo wie, że przestępstwa seksualne w Polsce również miały miejsce, tak jak Irlandii, czy w Niemczech – powiedział w programie "Fakty po Faktach" filozof i teolog Jarosław Makowski, odnosząc się do ofiar księży pedofilów. Tłumaczył też, że doszło do momentu, w którym ofiary "przestały się wstydzić" i "czuć, że to one są winne". Szczyt w Watykanie w sprawie pedofilii to efekt procesu, który rozpoczął się już wiele lat temu - ocenił redaktor naczelny "Więzi" Zbigniew Nosowski.