Najnowsze

Najnowsze

"Pogryzło mnie około 300 komarów". Kulisy przeprawy po amazońskiej dżungli

- W amazońskiej dżungli nie ma czegoś takiego jak ścieżka, tylko trzeba się przedzierać między drzewami, skakać po połamanych drzewach - opowiadała Elwira Urbańczyk, autorka bloga "Make Break". Zwracała uwagę, że Amazonia jest regionem wysoce malarycznym. - Przez mój pięciodniowy trekking pogryzło mnie po nogach około 300 komarów - wskazała. Dodała, że kiedy płynęli kajakiem po jednym z ujść Amazonki, przepływała pod nimi anakonda. Nie zabrakło także innych atrakcji. - Mam selfie z tarantulą, tylko w takiej bezpiecznej odległości - wskazała Elwira Urbańczyk, która była gościem programu "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS.

Ile kosztuje podróż na Wyspy Zielonego Przylądka?

Za bilety lotnicze w dwie strony z Warszawy do Sal, z przesiadką w Brukseli, trzeba zapłacić od 1138 złotych. Nocleg na miejscu kosztuje od 70 do 923 złotych za dobę. Zorganizowana, ośmiodniowa wycieczka to zaś wydatek rzędu 2999 złotych. O szczegółach w programie "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS mówił Jakub Porada.

"Kawa na ławę". 24.02.2019. Cały program

- Dajemy na stół program, który był marzeniem wielu Polaków. To jest polski model państwa opiekuńczego - mówił o rozszerzeniu programu 500 plus na każde dziecko w "Kawie na ławę" w TVN24 wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik. - Jeśli PiS 43 miliardy zł chce wydać z budżetu (tyle według niektórych obliczeń mają kosztować te obietnice - red.) to musi je zabrać obywatelom - wskazywała z kolei Paulina Henning-Kloska z Nowoczesnej.

"Żeby wydać, trzeba mieć" vs "polski model państwa opiekuńczego"

- Dajemy na stół program, który był marzeniem wielu Polaków. To jest polski model państwa opiekuńczego - mówił o rozszerzeniu programu 500 plus na każde dziecko w "Kawie na ławę" w TVN24 wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik. - Jeśli PiS 43 miliardy zł chce wydać z budżetu (tyle według niektórych obliczeń mają kosztować te obietnice - red.) to musi je zabrać obywatelom - wskazywała z kolei Paulina Henning-Kloska z Nowoczesnej.

"Wezwiemy do rozliczenia tych, którzy ukryli nadużycia"

Uczynimy wszystko, co w naszej mocy, by zapewnić ofiarom nadużyć sprawiedliwość i wyleczenie. Wysłuchamy ich, uwierzymy im - mówił przewodniczący episkopatu Australii, metropolita Brisbane abp Mark Coleridge podczas mszy w Watykanie na zakończenie szczytu na temat ochrony nieletnich.

"Ofiary przestały się wstydzić"

- Dzisiaj społeczeństwo wie, że przestępstwa seksualne w Polsce również miały miejsce, tak jak Irlandii, czy w Niemczech – powiedział w programie "Fakty po Faktach" filozof i teolog Jarosław Makowski, odnosząc się do ofiar księży pedofilów. Tłumaczył też, że doszło do momentu, w którym ofiary "przestały się wstydzić" i "czuć, że to one są winne". Szczyt w Watykanie w sprawie pedofilii to efekt procesu, który rozpoczął się już wiele lat temu - ocenił redaktor naczelny "Więzi" Zbigniew Nosowski.

Morawiecki leci do egipskiego kurortu

Premier Mateusz Morawiecki w niedzielę udaje się do Egiptu na pierwszy w historii szczyt Unia Europejska - Liga Państw Arabskich. Szef rządu podczas szczytu weźmie udział m.in. w sesji plenarnej.

Podpisy pod Koalicją Europejską złożone. "Międolenie się skończyło"

- Wbrew przykrej obiegowej opinii, że gdzie dwóch Polaków tam trzy zdania, pokazujemy, że inna, odpowiedzialna polityka jest możliwa - powiedziała w niedzielny poranek Katarzyna Lubnauer. Liderzy Nowoczesnej, Platformy Obywatelskiej, Polskiego Stronnictwa Ludowego, Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Zielonych złożyli oficjalnie podpisy pod deklaracją o uczestnictwie w Koalicji Europejskiej.

Strona pokazująca "wpływ rosyjskiej agresji na Ukrainę"

Specjalny wysłannik USA do spraw Ukrainy Kurt Volker zaprezentował w sobotę stronę internetową "Przeciwdziałanie rosyjskiej agresji na Ukrainie". Jest to chronologiczny zapis trwającego od 2014 roku konfliktu, z wyjaśnieniem jego przyczyn oraz najważniejszych wydarzeń.

Prawie 200 kilometrów na godzinę. Wichury szalały w Chorwacji

W Chorwacji huraganowy wiatr zdezorganizował ruch drogowy, lotniczy oraz transport morski na Adriatyku. W niektórych miejscach jego prędkość przekraczała 190 kilometrów na godzinę. W środkowej część chorwackiego wybrzeża wybuchło kilka podsycanych przez wiatr pożarów. W Splicie i okolicach zamknięto dla ruchu niektóre ulice z powodu niesionych przez wichurę dachówek i odłamków szkła z okien.

Czerwony dywan nie jest nawet czerwony. Oscary: ciekawostki i liczby

W nocy z niedzieli na poniedziałek poznamy laureatów Oscarów. Blisko czterogodzinna ceremonia przyciąga tylko w Stanach Zjednoczonych miliony widzów przed telewizory. Jak co roku, skala produkcji jest ogromna. Aby wyobrazić sobie rozmach gali, przedstawiamy Oscary w liczbach.

Kupowanie głosów, awarie techniczne, przemoc. Problematyczne wybory

W sobotę rozpoczęły się w Nigerii wybory powszechne, które wyłonią prezydenta i parlament. Głosowanie miało odbyć się tydzień temu, ale zostało przesunięte w ostatniej chwili z powodu "mnożących się wyzwań". Główni kandydaci to obecnie urzędujący szef państwa Muhammadu Buhari i kandydat opozycji Atiku Abubakar. Warunki do głosowania pozostawiają jednak wiele do życzenia. Brytyjski "Guardian" pisze o zamachach na północy kraju, zabójstwach na południu, awariach technicznych i kupowaniu głosów.

Oskarżenia wobec kapelana Solidarności. "Oni to wszyscy wiedzieli"

To oskarżenie pod adresem środowiska "Solidarności", bo wszyscy postanowili po prostu przemilczeć tę sprawę - stwierdziła w programie "Babilon" w TVN24 BiS publicystka Eliza Olczyk, odnosząc się do sprawy księdza Henryka Jankowskiego. Zmarły w 2010 roku duchowny jest oskarżany o pedofilię. Według Małgorzaty Niezabitkowskiej, byłej opozycjonistki z czasów PRL i rzeczniczki rządu Tadeusza Mazowieckiego, o tym, co działo się na plebanii kapelana Solidarności, "wiadomo było od bardzo dawna". - Jakoś nie można było załatwić tego w sposób przyzwoity - zauważyła. - Oni to wszyscy wiedzieli - przekonywała pisarka Krystyna Kofta.

Europejscy socjaliści uchwalili manifest

Partia Europejskich Socjalistów (PES) uchwaliła w sobotę na kongresie w Madrycie swój manifest przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Podkreślili, że Unia Europejska potrzebuje "radykalnych przemian", politycznej zmiany przywództwa i zmiany kursu.

Górak-Sosnowska, Haszczyński i Kozłowski o sytuacji na Bliskim Wschodzie

- Wszyscy autorytarni władcy uwielbiają retorykę wojenną, bo to im buduje poparcie w tych kręgach, na które liczą - powiedział w programie "Horyzont" TVN24, komentując sytuację na Bliskim Wschodzie, były ambasador Polski w Izraelu Maciej Kozłowski. Gośćmi Macieja Wierzyńskiego byli także profesor Katarzyna Górak-Sosnowska ze Szkoły Głównej Handlowej oraz szef działu zagranicznego "Rzeczpospolitej", Jerzy Haszczyński.