Najnowsze

Najnowsze

"Dziś rozpoczynamy pisanie nowej historii". Szczyt dwóch Korei przy granicy

Dziś rozpoczyna się nowa era pokoju i dobrobytu w relacjach między Koreami – oświadczył Kim Dzong Un. Przywódca Korei Północnej przekroczył w piątek granicę z Koreą Południową i po raz pierwszy spotkał się z prezydentem tego kraju Mun Dze Inem. Kim zapowiedział również, że odwiedzi Seul, jeśli zostanie do niego zaproszony. Przywódcy "poważnie i szczerze" rozmawiali w piątek na temat denuklearyzacji i trwałego pokoju pomiędzy zwaśnionymi państwami podczas historycznego szczytu koreańskiego – poinformował rzecznik Muna.

Rosja "poważnie zaniepokojona" wypowiedziami Trumpa i Macrona

Wypowiedzi prezydentów USA i Francji, Donalda Trumpa i Emmanuela Macrona, na temat umowy nuklearnej z Iranem budzą poważne zaniepokojenie Rosji. Nie widzi ona możliwości zmian czy uzupełnień w dokumencie – oznajmiła w czwartek rzeczniczka MSZ Maria Zacharowa.

"Professor Adam Strzembosz is a giant. Mr Ziobro pales in comparison with him"

"We could talk for hours about minister Ziobro's words on professor Adam Strzembosz," said Marek Borowski in "Fakty po Faktach". The former speaker of the Sejm together with professor Marcin Matczak from the University of Warsaw were relating to Wednesday's interview with the Minister of Justice, Zbigniew Ziobro who said that Adam Strzembosz is not his role model. For many, professor Strzembosz is a legend of the Polish judiciary. He's a co-creator of the justice system in democratic Poland and former chief justice of the Supreme Court and the State Tribunal. Tomasz Latos and Jan Grabiec were guests of the first part of the programme.

Czarna limuzyna i eskorta 12 ochroniarzy. Kim wraca na swoją stronę granicy

Po południowej stronie wsi Panmundżom na linii demarkacyjnej dzielącej oba państwa trwają rozmowy przywódcy Korei Północnej Kim Dzong Una z prezydentem Korei Południowej Mun Dze Inem. To pierwsze od ponad dekady takie spotkanie i trzecie od wstrzymania działań wojennych na półwyspie w 1953 roku. Po pierwszej sesji Kim odjechał na stronę północnokoreańską, by zjeść tam obiad.

Szef MON rozmawiał z nowym doradcą Trumpa. "Czuję się wyróżniony"

John Bolton, nowy doradca do spraw bezpieczeństwa narodowego prezydenta Donalda Trumpa, przyjął polską propozycję zwiększenia liczebności wojsk amerykańskich w Polsce bardzo poważnie - stwierdził Mariusz Błaszczak. Polski minister obrony w czwartek odbył z Boltonem ponad godzinną rozmowę w Waszyngtonie.

Lider opozycji: albo wybiorą mnie, albo w Armenii nie będzie premiera

Jestem jedynym możliwym kandydatem na premiera - zadeklarował w czwartek przywódca armeńskiej opozycji Nikol Paszynian po dymisji w poniedziałek Serża Sarkisjana. Paszynian wykluczył zarazem kompromis z obecnymi z władzami. Pełniący obowiązki premiera Armenii Karen Karapetian odmówił natomiast negocjacji w piątek z liderem opozycji na temat przyszłości kraju.

"Czuję, że zostałam wykorzystana". Kulisy "porozumienia", które podzieliło

To, że ktoś wykorzystuje naszą pracę i nasze działania w taki sposób, jest dla nas niedopuszczalne. Rząd chce podzielić nasze środowisko - mówi Monika Zima-Parjaszewska, która w imieniu Krajowej Rady Konsultacyjnej do spraw Niepełnosprawnych podpisała "porozumienie" z rządem. W "Czarno na białym" TVN24 mówi o jego kulisach. Podkreśla, że popiera protestujących w Sejmie i chciałaby się z nimi spotkać.

Za życiem

Historia rodziny ze śmiertelnie chorą córką. Dziewczynka rodziła się, gdy PiS uchwalało tak zwaną "ustawę za życiem" i obiecywało wspierać jak nikt inny wcześniej rodziny z niepełnosprawnymi dziećmi. Ile z tych obietnic zostało poza czterema tysiącami złotych za urodzenie nieuleczalnie chorego dziecka? O tym z rodziną rocznej Oliwii rozmawiała Daria Górka.

"Dialog" według PiS

O godne życie walczą protestujący od dziewięciu dni na sejmowym korytarzu niepełnosprawni i ich rodzice. Ale końca tego protestu na razie nie widać. To, co rząd nazywa porozumieniem w sprawie ich postulatów, to nie porozumienie, a próba podzielenia niepełnosprawnych - tak mówi nam osoba, która była na spotkaniu z minister Elżbietą Rafalską. Monika Zima-Parjaszewska podpisała dokument w imieniu Krajowej Rady Konsultacyjnej do spraw Osób Niepełnosprawnych, ale dziś twierdzi, że Rada została wykorzystana przez rząd. W rozmowie z Marcinem Gutowskim ujawnia kulisy rzekomego porozumienia.

Iwona i Kuba

Porozumienie zaproponowane przez rząd stanowczo odrzucili protestujący w Sejmie. Ich liderka, Iwona Hartwich, nie szczędzi rządzącym ostrych i gorzkich słów. Jest bardzo stanowcza, bo już za rządów PO protestowała w Sejmie i wie, że liczą się nie obietnice polityków, a konkrety. Tak wtedy, jak i teraz, jest z nią niepełnosprawny syn. 23-letni Kuba z porażeniem mózgowym też politykom nie odpuszcza. Jak mówią oboje w rozmowie z Arturem Warcholińskim, są twardzi, bo tak doświadczyło ich życie.

Prezydent: Polsce potrzebna jest konstytucja na miarę XXI wieku

Konkretnych pytań jeszcze nie ma, ale są zagadnienia, których mają one dotyczyć. Prezydent Andrzej Duda wyznacza kierunki zmiany w ustawie zasadniczej, bo - jak podkreśla - "Polsce potrzebna jest konstytucja na miarę XXI wieku". O zmianie ma zadecydować referendum konstytucyjne, którego PiS nadal nie jest zwolennikiem.

Walka rodziców o Alfiego

Niespełna dwuletniego Alfie Evansa odłączono od aparatury, ale nie umarł. Żyje, oddycha samodzielnie. Cierpi na bardzo poważną, niezdiagnozowaną do końca chorobę. Lekarze orzekli, że praktycznie nie ma mózgu, więc nie ma sensu utrzymywać go sztucznie przy życiu. Jak wyglądała walka rodziców o życie chłopca, walka, która cały czas się toczy?

Spotkanie, które nic nie zmieniło

Minister Elżbieta Rafalska po raz kolejny pojawiła się w Sejmie, spotkanie odbyło się za zamkniętymi drzwiami, ale według rodziców niepełnosprawnych dzieci nie było żadnej nowej propozycji. Protest nadal trwa, porozumienia nie ma, jest za to sondaż Kantar Millward Brown dla "Faktów" TVN i TVN24. Czy ankietowani popierają działania rządu, czy rząd powinien spełnić postulat protestujących i czy danina solidarnościowa jest dobrym rozwiązaniem?

Niskie loty Radomia

Lotnisko słynące z braku samolotów wysprzedaje sprzęt. Radomski port lotniczy chce pozbyć się paralizatorów, czym wzbudza sensacje i stawia pytania: czy warto, skoro właśnie w Radomiu ma powstać gigantyczny port lotniczy?

Wszyscy ludzie prezesa

Kandydaci PiS na prezydentów wielkich miast. Zaprezentował ich Jarosław Kaczyński i czołówką nie zaskoczył. Patryk Jaki ma wziąć Warszawę, Małgorzata Wassermann - Kraków. Jest też syn Macieja Płażyńskiego, który ma powalczyć o Gdańsk. I komentarze kontrkandydatów.

"Po 2,5 roku pracy rząd nie jest w stanie rozwiązać wszystkich problemów"

Nadal prowadzimy dialog, bo traktujemy po partnersku wszystkich, też osoby niepełnosprawne - mówił w "Kropce nad i" szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk. Odniósł się w ten sposób do trwającego w Sejmie protestu rodziców niepełnosprawnych osób. - O 3 miliardy wzrosły nakłady na osoby niepełnosprawne, trudno jest nam zarzucić, że nic w tej kwestii nie robimy - dodał.

Biegiem przez życie

Rzuciła pracę, zmieniła swoje życie, bo postanowiła biegać. Zawodowcom depcze po piętach. W zeszłym roku wygrała bieg WINGS FOR LIFE w Australii plasując się w czołówce kobiet na świecie. Tym razem też pobiegnie, bo oprócz biegania uwielbia pomagać. Rywalizację WINGS FOR LIFE już niebawem, 6 maja, będzie można śledzić na antenie TVN24.

Odchudzanie rządowej administracji w praktyce

Ilu z odwołanych niedawno wiceministrów dalej zostaje w rządowej administracji? Odchudzenie rządu miało pokazać, że premier Mateusz Morawiecki nie godzi się na przyznawane nagrody i rozrośniętą administrację. Miało, bo według opozycji pokazało co innego: nieważne, kto ma jakie stanowisko, liczy się pensja.

"Profesor Strzembosz to olbrzym. Przy nim minister Ziobro to jest karzeł"

- Długo by mówić na temat tego, co opowiadał wczoraj pan minister Ziobro - powiedział w "Faktach po Faktach" senator Marek Borowski. Były marszałek Sejmu oraz drugi gość programu, profesor Marcin Matczak z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, komentowali środową wypowiedź ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry dla TVN24. Przed nimi, w pierwszej części programu, gośćmi byli Tomasz Latos i Jan Grabiec.

"Chcę dodać dynamiki". Wojciech Buczak powalczy o Rzeszów

W nadchodzących wyborach na prezydenta Rzeszowa, Zjednoczona Prawica poprze posła PiS oraz działacza "Solidarności" Wojciecha Buczaka. Jego kontrkandydatem może być obecny prezydent miasta Tadeusz Ferenc, który nie ogłosił jeszcze decyzji o ewentualnym starcie w wyborach.

"Po 2,5 roku pracy rząd nie jest w stanie rozwiązać wszystkich problemów"

Nadal prowadzimy dialog, dlatego, że traktujemy po partnersku wszystkich, też osoby niepełnosprawne - mówił w "Kropce nad i" szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk. Odniósł się w ten sposób do trwającego w Sejmie protestu rodziców niepełnosprawnych osób. - O 3 miliardy wzrosły nakłady na osoby niepełnosprawne, trudno jest nam zarzucić, że nic w tej kwestii nie robimy - dodał.

"Profesor Strzembosz to olbrzym. Przy nim minister Ziobro to jest karzeł"

- Długo by mówić na temat tego, co opowiadał wczoraj pan minister Ziobro - powiedział w "Faktach po Faktach" senator Marek Borowski. Były marszałek Sejmu oraz drugi gość programu, profesor Marcin Matczak z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, komentowali środową wypowiedź ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry dla TVN24.